Slovensko U-19 kvalifikácia na Majstrovstvá Európy 2019 – 6. deň

6.deň – Anglicko vs Slovensko

Našich chlapcov čakal posledný, tretí zápas kvalifikácie. Po výhre Chorvátska nad Anglickom bolo o postupujúcim rozhodnuté a tak sa hralo najmä o česť a ešte stále druhé miesto v tabuľke. Obaja brankári ostrovanom skončili po predchádzajúcich zápasoch so zlomeninami v nemocnici a tak podľa reguly postavili do hry nového brankára. Naši tréneri sa rozhodli pre P.Pecha a nezmenila sa ani úvodná štvorka, kde J.Koricinu opäť nahradil S.Bačo, čo bol len akýsi taktický manéver. B.Škorec striedal chlapcov po jednom a držal tak kľúčových hráčov v tempe, čo mu opäť prinieslo úspech.

Anglicko U19 – Slovensko U19 0:1 (0:0)

Zostavy:

ENG: J.Bickerstaffe- J.Rand „C“, R.Marques Alves Silva, M.Overton, M.Bulmer – H.Do Carmo, J.Deer, L.Hunt, O.Whaley, D.Hodgson, J.Dirkin, tréner: P.Vallance

SVK: P.Pecho (K.Kollár) –  F.Vaktor „C“, M.Ševčík, F.Marton, S.Bačo – M.Šlehofer, J.Koricina, K.Medoň, M.Kuruc, R.Moravec, J.Filip, tréner: B.Škorec, asistenti: M.Majling a M.Ondúšek,  tréner brankárov: M.Herko, fyzioterapeut: A.Sebestyén , vedúci družstva: D.Štaffen

Góly: F.Marton 1 (32´)

ŽK: F.Marton, M.Ševčík, K.Medoň

Rozhodcovia: J.Lang (Francúzsko), O.Rafiq (Nórsko), Y.Vovchok (Ukrajina)

Pozorovateľ rozhodcov: P.Á.G.Nieto (Španielsko)

UEFA delegát: S.Kammerer (Nemecko)

Počet divákov: 150

Do tretice sme nedokázali vstúpiť do stretnutia tak dominantne ako v tých predošlých. Mali sme totiž opäť problém v hlavách. Chtiac-nechtiac sme boli zrazu favoritom, čakal sa on nás ďalší dobrý výkon a Angličania nemali čo stratiť. Napriek tomu chlapci ovládli hru, problémom bola len koncovka. Aj lavička pôsobila dosť ospalo. Vytvorili sme si pomerne veľa šancí, ale brankár J.Bickerstaffe mal jednoducho svoj deň. Naši hráči si svojimi výkonmi vydobyli na turnaji veľký rešpekt a ten malo aj Anglicko! Mali našu útočnú hru prečítanú, ale ani oni nedokázali smerom dopredu nič vymyslieť a tak náš gólman nemal veľa práce. Po prvom polčase sa tak išlo do šancí za bezgólového stavu, čo vyhovovalo najmä súperovi.

Angličanom patril úvod druhého polčasu, keď začali vystrkovať rožky, ale obrana už hrala opäť obetavo a podržal nás aj P.Pecho. Druhý polčas ožilo celé družstvo vrátane lavičky a bolo sa opäť na čo pozerať. Druhú polovicu polčasu sme už jasne dominovali a gól bol na spadnutie! Po viacerých zahodených tutovkách vypukla erupcia radosti v 32.min., keď M.Ševčík našiel v bránkovisku  F.Martona a náš úspešný strelec vsietil víťazný gól! Šancí na potvrdenie víťazstva sme mali ešte niekoľko, až prišiel úplný závere zápasu a power-play súpera. Keď Angličan L.Hunt zahodil v bránkovisku takmer nemožné, bolo o víťazovi rozhodnuté.

Naši chlapci bohužiaľ nepostúpili na záverečný šampionát, zanechali ale v Chorvátsku veľmi dobrý dojem a seniorská reprezentácia má v týchto šikovných hráčoch potenciál do budúcnosti.

Hlasy po zápase:

Martin Majling (asistent trénera SVK U-19):  „Pred posledným zápasom proti Angličanom bolo jasné, že sa z hľadiska postupu Chorvátov na ME už nič nezmení. Napriek tomu sa hralo o ďalšie dôležité body a našim cieľom bolo potvrdiť rolu favorita a jednoznačne zvíťaziť. Hoci sa chalani snažili pripraviť na zápas, akoby sme boli stále v hre o postup, priamo na palubovke chýbala nášmu výkonu iskra zo zápasov proti Chorvátsku a Taliansku. Napriek tomu sme dominovali, kvalitatívny rozdiel bol evidentný a len našou slabou efektivitou v zakončení bol súper dlho v hre o body. Jediný gól zápasu sme strelili v priebehu druhého polčasu nádhernou akciou Martona so Ševčíkom. Na výsledku zápasu už nezmenila ani power-play Angličanov, ktorú sa nám podarilo ubrániť. Pripísali sme si tak dôležité víťazstvo a zaslúžene vyhrali proti outsiderovi skupiny, čo je vždy veľmi náročné. Za výkon v tomto zápase ako aj v predošlých musím chalanov len pochváliť a ich pôsobenie na palubovke i mimo nej bolo počas celej kvalifikácie na vysokej úrovni.“

Marián Ondrúšek (hráč SVK U-19):  Odohrali sme dobrý zápas ,kde nechýbalo nasadenie a bojovnosť. Vypracovali sme si množstvo šancí ,ale nedarilo sa nám upratať loptu za nepriestrelného Anglického brankára. S postupom času sme boli z toho viac a viac nervoznejší. Až v závere sa k nám konečne priklonilo šťastie ,ktoré nás počas celého turnaja obchádzalo. Rozhodli sme gólom Filipa Martona a súper v  poslednej minúte nastrelil len brvno našej úplne odkrytej brány.“

Jakub Filip (hráč SVK U-19):  Do dnešného posledného zápasu proti Anglicku sme išli s odhodlaním vyhrať a zopakovať ten istý výkon ako predchádzajúci zápas .V prvom polčase sme boli trochu “zaspatí” neboli sme takí nabudení ako proti Taliansku. Mali sme dosť veľa nepremenených šancí a aj preto sme išli do šatne za stavu 0:0. Druhý polčas sme sa zo začiatku snažili hrať jednoducho dávať si loptu rýchlejšie od nohy aj lavička trochu ožila a ten gól už musel prísť čo sa nám aj podarilo. V poslednej dvojminútovke sme mali šťastie, keď Angličanka nám z power-play nastrelil brvno, keď naša bránka bola úplne odkrytá. Nakoniec sa nám ten zápas podarilo dotiahnuť do víťazného konca.“

1. Chorvátsko ——————-3-2-0-1–10–3-6
2. Slovensko ———————3-2-0-1—9–9-6
3. Anglicko ———————–3-1-0-2—2–6-3
4. Taliansko  ———————3-1-0-2—5–8-3

Ďalšie články

MládežSezóna 2018/19Top
MužiSezóna 2019/20Top