Šošoni v kvalifikačnom boji o futsalové Majstrovstvá Európy U-19

Reprezentačný tréner Slovenska do 19 rokov Branislav Škorec spolu so svojim asistentmi (Mariánom Ondruškom – MŠK Žilina FUTSAL a Martinom Majlingom) nedávno uzavreli konečnú nomináciu mladých futsalových nádejí, ktoré nás budú tento týždeň v Chorvátskom meste Karlovac reprezentovať v boji o jedinú miestenku na Majstrovstvá Európy vo futsale hráčov do 19 rokov.  Tie sa budú konať v septembri tohto roku v Lotyšskej Rige. Našimi súpermi budú postupne Chorvátsko, Taliansko a Anglicko. Takáto skupina sa nedá nazvať ináč ako „skupina smrti“. Na druhej strane sme sa vyhli futsalovým veľmociam ako Španielsko či Rusko.

Medzi nominovanými sa objavili nakoniec aj dve futsalové nádeje nášho klubu a to Rastislav Moravec a Matúš Ševčík. Táto dvojica juniorov už pravidelne nastupuje v našom seniorskom tíme  a tak ich nominácia nie je žiadnym prekvapením. Kvarteto šošonov dopĺňa aj vedúci družstva Dušan Štaffen. Chlapci sú fantasticky naladení a po dlhej a kvalitnej príprave aj odhodlaní podať také výkony, ktoré by im zaručili historický a vytúžený postup na záverečný turnaj do Lotyšska.

V našej najvyššej súťaži VARTA futsal lige je momentálne v kurze trend angažovať zahraničných hráčov, najmä z Brazílie. Pre kluby sú lacní, nenároční a hlavne majú často mimoriadnu kvalitu! V klube MŠK Žilina FUTSAL ale veríme, že existuje aj iná cesta, ako sa vyrovnať  najlepším klubom na Slovensku. A práve títo nádejní šošoni by mohli motivovať aj ďalších našich odchovancov, alebo svojimi výkonmi a prístupom k futsalu motivovať aj ďalších, aby sa k nám pridali!

Chalani, sme na Vás hrdí a budeme Vám držať palce!!!

A ako to vidia naši zástupcovia v najcennejšom drese?

Marián Ondrúšek (asistent trénera SVK U-19): „Príprava na kvalifikáciu bola kvalitná. Vyskúšali sme množstvo hráčov aj brankárov ,či už  v tréningovom procese tak aj  v zápasoch, v ktorých sa mohli ukázať. Chalani urobili veľké pokroky a tím sa postupne vykryštalizoval do súčasnej podoby. Celé futsalové Slovensko nám určite bude držať palce. Súperov máme ťažkých ,ale sme dobrý kolektív. Veríme ,že spoločne to zvládneme a postúpime na Majstrovstvá Európy.“

Matúš Ševčík (hráč SVKU-19): „Z môjho pohľadu prípravu vnímam veľmi dobre, hlavne čo sa týka podmienok. Pripomína mi to už profesionálnu úroveň! Strava, regenerácia, hotel, všetko je na špičkovej úrovni. Tréningy sú niekedy vo vysokom tempe čo je len dobre, aby sme si zvykli pretože v zápase to nebude jednoduché. Niekedy zase tréner zvoľní, keďže vidí že toho máme dosť. Z môjho pohľadu postup vidím úplne reálne. Máme na to postúpiť a musíme ukázať čo vieme, zabojovať jeden za druhého a verím v historický postup. Z týchto chalanov už nie je len partia ale pomaly “rodina” a preto to musí byť také aj na palubovke! Moje ciele v kvalifikácii sú tie najvyššie, hrať čo najlepšie a potiahnuť mužstvo k postupu (ale o to sa musíme snažiť všetci). Samozrejme streliť nejaký ten gólik by nebolo zle :-). Chcel by som sa poďakovať  v prvom rade dvojičke Štaffen- Ondrúšek, za to že ma priviedli k futsalu, ktorý má neskutočne napĺňa, ďalej klubu MŠK za možnosť sa zlepšovať, hrávať zápasy a pomoc s každým problémom. A samozrejme chcem poďakovať hlavne rodine, kamarátom za podporu a neustále povzbudzovanie. Obzvlášť otcovi za užitočné rady a presvedčenie o tom, že všetko sa dá :-).

Rastislav Moravec (hráč SVKU-19): „Z pohľadu mojej náročnosti a vytvorenia správnych podmienok na sebarealizáciu sa musím priznať, že už nič viac nepotrebujem! Všetko je tak ako má byť, teda z vplyvu vonkajšieho prostredia. Paradoxom ale je, že dôležitejšie a impulzívnejšie zlepšenia sa musia nachádzať u nás, v hlavách jednotlivcov. Realizačný tím sú jak naši oteckovia, dajú nám všetko, od croissantov až po láskyplné nadávky. Zaslúžia si od nás viac. Uvidíme, ako sa postavíme k tejto úlohe v nadchádzajúcich dňoch. Vidieť môžeme len časť, rovnako ako odhadnúť. Skvelé je, že to môžeme každý cítiť jedinečne rovnako. Je to ako s vesmírom. Vesmír ako celok nedokážeme pochopiť nikdy, ale ak dokážeme pochopiť  samých seba, pochopíme aj celistvosť vesmíru.Nikdy nehovorím nikdy, spoločne všetko dokážeme. Nejdem si vytvárať žiadne ciele, mám stanovený len zámer, dať do všetkého lásku prvotného nasadenia :-). Nikto na svete nežije sám, neprediera sa životom osamelo, to sa nedá. Ďakujem trénerom a  celému tímu .Mami, tati, som tu pre vás.“

Dušan Štaffen (vedúci družstva): „ Či už vedenie Slovenského futsalu, alebo náš realizačný tím sme vytvorili chlapcom doslova ideálne podmienky. Nemalé finančné prostriedky na organizáciu, kvalitné tréningy, regenerácia, či materiálne vybavenie sú stále len akýsi predpoklad na úspech. O všetkom sa rozhodne na palubovke už o pár sní, ale môžem zodpovedne povedať, že sme pripravení! Chalani tuho bojovali o miestenky a robia nám radosť aj v klube. Všetkým nám už lietajú v bruchu motýle a veľmi sa na turnaj tešíme. Veľmi by som doprial nielen našich šošonom, ale celej tejto generácii postup na Majstrovstvá Európy!“

Program:
27. 3. 2019 o 16.00 h, ŠH Mladost Karlovac: Taliansko – Anglicko
27. 3. 2019 o 18.30 h, ŠH Mladost Karlovac: Chorvátsko – Slovensko

28. 3. 2019 o 16.00 h, ŠH Mladost Karlovac: Slovensko – Taliansko
28. 3. 2019 o 18.30 h, ŠH Mladost Karlovac: Chorvátsko – Anglicko

30. 3. 2019 o 14.00 h, ŠH Mladost Karlovac: Slovensko – Anglicko
30. 3. 2019 o 16.30 h, ŠH Mladost Karlovac: Taliansko – Chorvátsko

Ďalšie články

MužiSezóna 2018/19Top
MládežSezóna 2018/19Top