Stále mladý, ale dostatočne skúsený a zdravo drzý – Patrik Zaťovič

V lete, keď sa Pinerola 1994 Bratislava odhlásila z extraligy sme oslovili reprezentanta Slovenska, ale aj už Majstra Slovenska – Patrika ZAŤOVIČA. Rovnako ako väčšina hráčov tak aj Čiwo, ako ho všetci poznajú prešiel mládežníckymi reprezentáciami do 19 rokov a 21 rokov, aby následne putoval aj do seniorského A-čka. Odchovanec futsalového Podolia sa vyznačuje výbornou strelou, technikou a citom pre futsal. Zároveň je pre kolektív veľkým zabávačom a na ihrisku nabrúseným dravcom.

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Trávenie času v tejto situácii nie je pre mňa vôbec jednoduché. 14 dní som bol v povinnej karanténe, pretože som bol pracovne v Nemecku. Môj bežný deň vyzerá nasledovne… Ráno práca a poobede trávenie času s mojou priateľkou doma pri sledovaní TV, hraní sa spoločenských hier. Nič zaujímavé.

 

Sezóna sa predčasne skončila, ako hodnotíš ročník 2019/2020 a 2.miesto po základnej časti?

Ročník 2019/2020 hodnotím veľmi pozitívne. Mohli sme vidieť v našom klube veľkú perspektívu u mladých hráčov a samozrejme aj zvyšujúcu sa kvalitu hry. Všetko sme mali nastavené na finálové zápasy proti Mimelu Lučenec, ale bohužiaľ až tam sme sa nedostali kvôli COVID-u. Je to smutné pre nás všetkých. Myslím si, že by sme Lučenec veľmi potrápili vo finálovej sérii. A k druhému miesto po základnej časti poviem iba toľko, čokoľvek iné by som bral ako neúspech.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne ako sa to darí tebe?

Nie je to v mojom prípade až tak jednoduché, keďže chodím do práce, ale vždy sa nájdem čas na nejaké tie posilovačky , beh, turistiku atď. Vždy sa niečo snažím robiť, keď to voľný čas umožní.

 

V januári klub absolvoval kvalitný turnaj v SAE, ako si bol spokojný?

Turnaj v SAE bol veľmi kvalitný. Ukázal nám, že dokážeme hrať kvalitný futsal. Keby sme do finále nastúpili v plnej sile tak verím tomu, že by sme sa z turnajového víťazstva tešili my. Ukázal nám hlavne silu nášho kolektívu, od maséra cez všetkých v realizačnom tíme až po posledného hráča na palubovke alebo lavičke. Spýtajte sa Martina Štrbáka ako vyzeralo okolie hotela… J

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

Vždy je čo zlepšovať. U mňa to bude asi disciplína, kondícia, sila a vlastne na všetkom musím a chcem zapracovať.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

V prvom rade nech si všetci na seba dávajú pozor, aby boli zodpovední. Nech nepanikária a dodržiavajú všetky stanovené pravidlá. Aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť ku svojim záľubám, kamarátom a hlavne k  FUTSALU. Všetkým chcem popriať ešte veľa síl v tejto, nie ľahkej dobe. Držte sa!

 

Ďalšie články

MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top