Strieborný OBJAV ROKA 2019 – Šimon Ftorek – ocenený v nedávnom TOP FUTSAL

Je jedným z hráčov futsalovej základne MŠK Žilina a jedným z hráčov, ktorý absolvoval prakticky každý jeden tréning už od prvého dňa ročníka 2019/2020. Ukázal výrazný výkonnostný vzostup, začal pracovať na svojich slabších stránkach, odstraňovať ich a následnej boli vidieť jeho výrazné schopnosti. Vyžíva sa v hre 1 na 1 a rovnako, ak chce tak je platným hráčom v kolektíve a častým asistentom na góly spoluhráčov, taký je Šimon FTOREK. V juniorskej lige U-17 strelil už 18 gólov, čo je najviac z celej ligy. V juniorskej lige U-20, ako veľmi mladý hráč s náskokom 3 rokov dostáva dostatok priestoru, aby napredoval. A aby toho nebolo málo tak už okúsil aj extraligový chlebík a strelil svoj prvý, extraligový gól. Udomácnil sa aj v reprezentácií do 17 rokov, kde dostáva dostatok priestoru na realizáciu svojich schopností. Je ďalším z hráčov, ktorí v budúcnosti môžu hráč prím nielen v slovenskej lige, ale aj reprezentácií.

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Počas bežného dňa si vybavím povinnosti do školy, určite si nájdem čas a idem si zabehať, stretnem sa s kamarátmi, samozrejme v rúškach a následne doma cvičím. Rovnako si užívam chvíle s rodinou a oddychujem.

 

Sezóna sa predčasne skončila pre A-tím, na ligu U-17 a U-20 si musíme zrejme ešte počkať. Ako si spokojný s výkonmi a výsledkami? Do konca ligy chýba 6 kôl, U-17 s náskokom 3 bodov a U-20 so 6 bodmi.

Je mi ľúto, že sa sezóna pre A-čko predčasne skončila. Som rád za výsledky a postavenie aké sme dosiahli a dúfam, že sezónu dohráme a že si udržíme svoje vedúce postavenie v oboch juniorských ligách, U-17 aj U-20 a že dostanem ešte veľa príležitosti sa ukázať na palubovke. S výkonmi a prístupom spoluhráčov som veľmi spokojný, iba kolektív robí výsledky, nie jednotlivci.

 

Odohral si už aj zápasy nielen za U-17, ale aj U-20, aký vidíš rozdiel v lige U-17 a U-20? Svoje prvé štarty si zaznamenal aj v extralige!

Rozdiel medzi týmito kategóriami je veľký. V lige U-17 som mal byť líder mužstva čo sa mi v niektorých zápasoch darilo, v lige U-20 som bol rád, keď som sa pri tak kvalitných hráčov dostal do zostavy a snažil som sa ukázať trénerovi a odvďačiť za dôveru. V A-tíme som bol rád za každú príležitosť či už na tréningu alebo na zápase a snažil som sa prekonať stres a zbierať skúsenosti od starších a najkvalitnejších hráčov zo Slovenska. Rozdiel medzi týmito kategóriami je vo všetkom. Rýchlosť, kvalita a v roky skúseností, je to na palubovke cítiť a vidieť v každom okamihu.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne, ako sa to darí tebe?

Jem veľa ovocia a zeleniny, chodievam behať, niekedy si chodím zatrénovať na umelý trávnik. Doma cvičím veľmi pravidelne a popritom chodím ešte na skate alebo bicykel.

 

Okúsil si už aj ako chutí reprezentačný dres. Ak by si zhodnotil prácu v reprezentácií, čo vidíš ako pozitíva?

Pozitíva vidím v tom, že sa v reprezentácii snaží tréner pracovať tak, aby sme všetkým systémom rozumeli, vidí v nás potenciál a snaží sa z nás spraviť hráčov, ktorí sa budú vedieť presadiť na medzinárodnej úrovni. Som rád, že sa ako reprezentačný kolektív všetci zlepšujeme, snažíme sa využiť náš potenciál a hráme náročné zápasy proti veľmi kvalitným súperom.

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

Určite by som chcel zlepšiť dynamiku, obratnosť, silu na lopte, aby som dokázal viac morálne podporiť kolektív a odstrániť chyby, ktoré sa vždy nájdu.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

Aby na sebe neprestávali pracovať, aby si dávali pozor na seba a na svoju rodinu, ochraňovali sa a nestresovali, pretože čím skôr to prejde, tým skôr sa stretneme na palubovke.

Ďalšie články

MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top
MládežMužiPo sezóneTopU-17U-20