Technický a veľmi vyspelý futsalista, už v tomto veku, Dávid KRŠKO

Jeden z dvoch kapitánov juniorskej MŠK Žilina do 17 rokov, ale aj futsalovej reprezentácie do 16 rokov je Dávid KRŠKO! Veľmi inteligentný, s veľkým prehľadom s loptou, i bez a na palubovke aj veľmi efektívny svojimi finálnymi prihrávkami a gólmi. Práve jeho rozum a kvalita dokopy z neho robí veľmi perspektívneho a komplexného hráča, z ktorého môže v budúcnosti vyrásť ďalší kvalitný reprezentant do seniroského tímu A-čka Slovenska. Až čas ukáže ako bude naďalej využívať a zdokonaľovať svoj talent, ktorý jednoznačne má!

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

V tomto čase vyzerajú moje dni veľmi podobne. Doobeda si zvyknem robiť úlohy do školy alebo si pozriem film. Poobede si dám individuálny tréning v podobe kardia a koordinačných cvičení. Okrem toho pomáham aj rodičom pri prácach pri rodinnom dome. K večeru už len oddychujem, hrám Playstation a trávim čas so svojou rodinou.

 

Odohral si už aj zápasy za U-20, aký vidíš rozdiel v lige U-17 a U-20?

V lige U-20 je vidieť na chalanoch to, že sa futsalu venujú dlhšiu dobu a taktiež je rozdiel medzi fyzickými zdatnosťami. Som ale rád, že som mohol hrať aj nejaké zápasy za U-20, ktoré mi dali ďalšie skúsenosti.

 

Sezóna bola prerušená, ako hodnotíš ročník 2019/2020 a priebežné 1.miesto?

Čo sa týka výkonov nášho mužstv,a myslím, že sme podávali celkom dobré výkony,  čo sa odzrkadlilo na výsledkoch. Mrzí ma len nešťastná prehra v Prešove, kde sme stratili 3 body. A čo sa týka mňa osobne odohral som lepšie aj horšie zápasy, ale celkovo si myslím, že sa mi sezóna vydarila. Samozrejme musím sa ešte vo veľa veciach zlepšovať.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne ako sa to darí tebe?

Keďže nemôžme trénovať kolektívne, tak sa pripravujem individuálne. Snažím sa trénovať podľa individuálneho plánu Filipa Vaktora. Tieto tréningy sú veľmi náročné na kondíciu a silu, ale zatiaľ sa mi to darí dodržiavať.

 

Okúsil si už aj ako chutí reprezentačný dres mládežníckej reprezentácie do 16 rokov. Ak by si zhodnotil prácu v reprezentácií, čo vidíš ako pozitíva?

Ako prvé pozitívum je to, že sa otvorila nová reprezentačná kategória U16. Pre nás je to ďalšia motivácia prečo sa neustále zlepšovať. Ďalším pozitívom je, že mávame každý mesiac aspoň jedno sústredenie, čo je veľmi dobré z pohľadu nášho futsalového rozvoja a rastu. Naposledy sme mali aj svoj prvý reprezentačný zápas proti Francúzsku, čo je pre mňa zatiaľ najväčší futsalový úspech. Na ňom majú veľký podiel aj výborné podmienky v klube a kvalitní tréneri, ktorí ma trénujú. 

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

Chcel by som sa zlepšiť v každej činnosti či už fyzickej , technickej ako aj taktickej.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

Najdôležitejšie je byť zodpovedný voči sebe ale aj voči ostatným ľuďom. Práve preto by sme sa mali zdržiavať doma. Mali by sme si uvedomiť to, že na prvom mieste je zdravie.

Ďalšie články

MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-17U-20
MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-17U-20