Tichý zabijak, ktorý okúsil v jeden rok reprezentáciu A-čka, aj U-19 – Filip Marton

Je jedným zo štyroch najlepších hráčov vo svojej vekovej kategórie, jeden zo štyroch článkov, ktorý tvorili silnú štvorku reprezentácie do 19 rokov. S futsalom začínal v Prešove, odkiaľ k nám v lete prišiel a odvtedy oblieka dres MŠK Žilina. Vo svojom mladom veku hral v jednom roku za reprezentáciu do 19 rokov a zároveň aj za reprezentačné A-čko, je ním Filip MARTON. Minulý rok v drese Prešova strelil v juniorskej lige U-20 výborných 37 gólov, nestratil sa ani v drese futsalovej MŠK Žilina, v tej seniorskej. Je považovaný za tichého zabijáka, ktorý vie premeniť prakticky každú šancu a každý jeho pohyb v rozpätí 10 metrov od bránky súpera smrdí gólom!

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

V tejto neľahkej situácii trávim všetok čas doma, sem-tam si zájdem do prírody, zabehať alebo zacvičiť. Samozrejme sa pripravujem aj na maturitné skúšky, ktoré ma čakajú, keď skončí táto neľahká situácia.

 

Sezóna sa predčasne skončila, ako hodnotíš ročník 2019/2020 a 2.miesto po základnej časti?

Keďže je to moja prvá sezóna v najvyššej futsalovej lige tak súťaž hodnotím veľmi dobre. Druhé miesto je výborné. Prekvapiť sme chceli v play-off, ale kvôli situácií s koronavírusom nám to umožnené nieje.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne ako sa to darí tebe?

Tak ako som už spomínal vyššie, každý deň si chodím zabehať a zacvičiť, udržiavať sa v kondícií, aby som úplne nevypadol zo športového rytmu. Popri individuálnom tréningu musím stíhať aj veci do školy a som prekvapený, ale zatiaľ sa mi darí.

 

V januári klub absolvoval kvalitný turnaj v SAE, ako si bol spokojný?

Na jednej strane hodnotím turnaj veľmi pozitívne, ale škoda toho finále, druhé miesto je tiež veľmi dobré, pri takejto konkurencii, čo tam bola a najmä víťazstvo nad maďarským majstrom si veľmi ceníme. Na druhej strane ho hodnotím pre mňa zle, pretože na začiatku druhého zápasu som sa zranil po zbytočnom dohrávaní súpera. Zranenie mi nedovolilo hrať ďalšie zápasy a pomôcť spoluhráčom v ďalších zápasoch, aj keď som to veľmi chcel a skúšal.

 

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

Stále sa nájde niečo čo sa dá alebo musí zlepšovať, rovnako som na tom aj ja. Osobne sa musím zlepšiť vo svojej defenzíve a tiež musím do svojho tréningového procesu vložiť najmä silu, pretože seniorský futsal je silovejší, tvrdší ako ten juniorský.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

Ľudom by som chcel odkázať, aby dávali pozor na  svoje zdravie a zdravie svojich blízkych, priateľov. Aby sa zdržiavali čo najviac doma, inak sa situácia bude len zhoršovať. Verím tomu, že čoskoro to všetko skončí a naskočíme na nášho, bežného a normálneho života.

 

Ďalšie články

MládežPo sezóneSezóna 2019/20Top
MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top