TNF Prievidza – MŠK Žilina FUTSAL 3:10 (2:4)

1.zápas, 26.09.2020 City aréna Prievidza 19:30 hod.

Od marca úraduje v našej krajine pandémia, ktorá spôsobila na dlhé mesiace nútenú futsalovú pauzu. A tak bolo 1.kolo Varta ligy neskutočne očakávané. Šošoni cestovali do neďalekej Prievidze, ktorá bola zhodou okolností aj ich posledný súper v nedokončenej predchádzajúcej sezóne. V oboch táboroch došlo k rozsiahlym zmenám. Kluby neabsolvovali tradičnú prípravu v takom rozsahu, akoby chceli. Favorit duelu bol jasný a boli ním šošoni zo Žiliny aj keď v ich drese nastúpilo viacero mládežníckych nádejí. Fanúšikom sa predstavila vo svojom prvom majstrovskom zápase aj veľká letná posila MŠK Martin Zdráhal. Ten zaujal svojou nespornou kvalitou už v príprave a pri svojom debute v drese Žiliny zaznamenal hneď hattrick.

Zostavy:

TNF: P.Mútňan „C“ – M.Petráš, J.Laco, A.Fraňo, Ľ.Baško, M.Bitala, J.Rybár, L.Bobek, D.Mokrý, G.Kamdem, tréner: R.Sedlárik

MŠK:.M.Herko (E.Kavčák) – M.Belaník „C“, P.Matejov, F.Jančula, D.Krško, M.Hudek, Š.Ftorek, M.Štrbák, K.Matinček, F.Marton, M.Zdráhal, P.Krištofík, tréner: B.Škorec

Góly: M.Petráš 1, J,Laco 1, G.Kamdem 1 – M.Zdráhal 3, F.Marton 2, M.Belaník 1, M.Štrbák 1, M.Hudek 1, P.Matejov 1, D.Mokrý (vlastný)

Bez kariet

Rozhodovali: P.Budáč, S.Polomský, S.Nemček, delegát: R.Krchňavý

Počet divákov: 100

Stretnutiu predchádzali viaceré prísne hygienické opatrenia, ktoré skvele zvládli nielen domáci organizátori, ale aj samotní diváci a aktéri stretnutia. Viacerí diváci sa nestihli ani usadiť a už sa na svetelnej tabuli menilo skóre. Po 11 sekundách hry sa svojim premiérovým gólom zapísal do streleckej listiny M.Zdráhal, keď zužitkoval prihrávku M.Hudeka 0:1. Šošoni začali získavať pevnú pôdu pod nohami a viacerými streleckými pokusmi zasypali v bráne dobre pripraveného P.Mútňana. V 5.min. však prišla kardinálna chyba F.Martona, ktorý ponúkol súperovi nepresnou rozohrávkou zbytočné vyrovnanie na 1:1, keď vyrovnal M.Petráš. Domáci futsalisti mohli ísť dokonca do vedenia, ale proti gólovému zakončenia A.Fraňa bol skúsený M.Herko. V 8.min.musel vytiahnuť pekný zákrok aj jeho náprotivok P.Mútňan, keď vytlačil končekmi prstov na brvno šikovný lob M.Hudeka. Nasledoval rohový kop, ktorý zakončoval tvrdým volejom M.Belaník tesne vedľa. Následne prišli veľké šance aktívneho P.Matejova bohužiaľ nevyužil samostatný nájazd a gólom neskočila ani jeho parádny volej. Premiérový držiteľ kapitánskej pásky MŠK M.Belaník po jednom z rohových kopov napálil loptu do bránkoviska a tá si cez skrumáž tiel našla cestu až do siete 1:2. V ďalšej minúte sa konečne dočkal už aj P.Matejov a ten sa prezentoval priam gólovou lahôdkou, keď si vychutnal bezmocného P.Mútňana a lobom zvýšil na 1:3. A keďže sa hostia predbiehali, komu sa podarí prelobovať vysokého P.Mútňana, zapojil sa do tejto zábavky aj M.Zdráhal, ale zakončoval tesne vedľa. Ako sa nenechať núkať v koncovke predviedol domáci J.Laco, ktorý bleskovo vyrazil do protiútoku a svoje sólo zakončil bez rozmýšľania tvrdou strelou a opäť dostal svojich spoluhráčov do hry 2:3. Na tento gól však šošoni okamžite zareagovali a strela F.Martona aj s prispením šťastia skončila v sieti 2:4. Záverečné slovo prvého dejstva mohli mať Prievidžania, keď sa v závere ocitli osamotení v bránkovisku najskôr M.Petráš a následne aj L.Bobek. Obaja si však vylámali zuby na M.Herkovi. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:4.

Hostia vybehli do druhého polčasu ako vymenení a bolo ich počas celého polčasu plná palubovka. Hneď v prvej minúte zaúradoval M.Hudek, keď sa krásne presadil po prihrávke M.Štrbáka 2:5.Tlak šošonov sa neustále stupňoval. V 23.min trafil F.Marton tyčku a och chvíľu sa k lopte dostal M.Belaník. Ten vyslal na brankára domácich bombu, ktorá skončila po miernom teči obrancu D.Mokrého v sieti 2:6. Aj Prievidza občas predviedla peknú kombináciu a tá ich azda najkrajšia skočila gólom. Takpovediac celým telom dopravil loptu do siete legionár G.Kamdem 3:6. Šošoni ale opäť zareagovali tým najlepším spôsobom a krásnu dlhú prihrávku využil M.Štrbák, ktorý sa pohral s brankárom a hostia tak definitívne zlomili odpor súpera 3:7. O chvíľu vznikla v bránkovisku domácich menej prehľadná situácia, domáci očakávali hvizd rozhodcu, loptu získal M.Zdráhal a upratal ju kam bolo treba 3:8. Veľkú šancu zahodil v 32.min.čiperný M.Zdráhal, keď nepresne zakončil akciu M.Herka a M.Hudeka, ktorý mu naservíroval gólové zakončenie, to však odmietol. O pár sekúnd M.Hudek miesto zakončenia opäť vyhľadal M.Zdráhala a ten nastrelil konštrukciu brány! Nasledoval oddychový čas trénera B.Škorca. Po ňom predviedli hostia okulahodiaci signál a do tretice sa už M.Zdráhal nemýlil a tak zaznamenal hattrick 3:9. Gólovú bodku stretnutia zaznamenal F.Marton krásnou obaľovačkou, keď mu priťukol P.Matejov 3:10. Podobne ako v prvom polčase mohli v závere korigovať domáci, ktorí od určitého času hrali uvoľnenejšie a predviedli aj pár pekných individuálnych prienikov. Zaujal najmä najlepší hráč Prievidze mladučký A.Fraňo. Stav sa už ale nezmenil a tak šošoni potvrdili úlohu favorita. Už v piatok ich čaká v Badíne B.Bystrica, ktorá v 1.kole zaknihovala, až nečakane, vysoké víťazstvo na palubovke Maktoreamu v Žiline.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Prvý zápas po niekoľko mesačnej pauze, prakticky bez možnosti konfrontácie s inými klubmi počas korony a bolo to aj vidieť. Spokojnosť môže byť s výsledkom, ale nie s herným prejavom. Hrali sme veľmi pomaly, často komplikovane a veľmi dlho sme domácich nechali v hre. Najväčším problémom bola defenzíva, robili sme chyby, ktoré musíme čo najskôr odstrániť. Na druhej strane, Prievidza hrala oproti minulému ročníku odvážnejšie, aktívnejšie a tento ročník by pre nich mohol byť lepší, držím im palce. Na záver, veľmi ma potešili naši 16- a 17-roční  juniori, ktorí zapadli, na ihrisku ich bolo vidieť a som rád, že môžu získavať skúsenosti.“

Milan Herko (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas v Prievidzi sa pre nás vyvíjal priaznivo. Z prvej akcie sa nám podarilo streliť gól, čo nám malo pomôcť, ale skôr by som povedal, že uškodilo. Dlhú dobu sme sa hľadali, boli nervózni, robili zbytočne chyby, po ktorých nám súper strelil góly. V kabíne pred druhým polčasom, sme si povedali, že musíme zvýšiť pohyb a zrýchliť hru, čo sme aj dokázali zrealizovať a postupne na našej strane pribúdali strelené góly, v súperovej sieti. Hra nebola úplne ideálna, kopec akcií sme nedotiahli do gólu, ale víťazstvo poteší.“

Šimon Ftorek (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Dnešný zápas bol z môjho pohľadu veľmi zaujímavý. Prvý polčas bol skôr náročný pre nás dostať sa ku našej typickej hre, pretože nás súper dostal pod tlak našimi chybami v rozohrávke a tým, že sme sa zo začiatku nekoncentrovali a možno trochu podcenili súpera. Druhý polčas sme už hrali svoju hru boli tam určite chyby, ktoré budeme musieť odstrániť ale hlavne že sa zápas vyhral a ideme ďalej. Som rád že má tréner zapojil do zápasu od začiatku, kde bol ten zápas ešte náročný a myslím si že, som ho zvládol. Taktiež som rád za podporu starších spoluhráčov, pretože má posúvajú ďalej. Mrzí ma len, že sme niektoré dobré veci nedotiahli do gólového zakončenia.“

Martin Zdráhal (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Po pol roku sme mali možnosť odohrať majstrovský zápas čo ma veľmi teší, avšak treba priznať že to z našej strany nebol ideálny výkon. Najmä v prvom polčase sme sa trápili. V druhej polovici stretnutia sme ale súperovi odskočili a zaslúžene zvíťazili takže po zápase bola v šatni spokojnosť.“