Tomáš Hládek – najlepšia päťka tohtoročnej sezóny.

Tomáš Hládek zostavil najlepšiu päťku nášho tímu v skončenej sezóne 2019-20. Podrobnejšie hodnotenie si prečítajte nižšie.

Herko – Marušinec, Ševčík, Ostrák, Belaník

Milan Herko – Skúsený brankár hlavne v úvode sezóny potvrdzoval to, čo sa od neho aj čakalo. Bol oporou svojho tímu a a vo viacerých zápasoch bol rozdielovým hráčom. Popri ňom vyrástol aj mladý Kavčák, ktorý sa zas ukázal na turnaji v SAE. Ani Herko sa však nevyhol pár zbytočným zaváhaniam, ktoré stáli Šosonov zápas v Lučenci. Škoda zranenia v závere, no svoju úlohu si zastal a bol oporou svojho tímu.

Samo Marušinec – Marušinec splnil to, čo od neho futsalová verejnosť očakávala. Do tímu Žiliny výborne zapadol, dal pár dôležitých gólov a najmä stabilitou svojich výkonov bol pre tím Braňa Škorca cenným artiklom.

 

Matúš Ševčík – U Ševčíka vidno obrovský progres od minulej sezóny a mladý hráč rástol od stretnutia k stretnutiu. Ukázal, že je výborne fyzicky pripravený. Nechýbalo mu ani sebavedomie, keď často neváhal ísť do súbojov proti početnej presile brániacich hráčov a vďaka výbornej technike sa dokázal cez nich aj presadiť. Ukazuje veľký potenciál a na jeho výkony sa teším už v nasledujúcej sezóne.

Dominik Ostrák – Dominikovi pomohlo, že do tímu prišla kvalita. Spolu s tímom výkonnostne poskočil. Z môjho pohľadu, v minulej sezóne mu chýbala stabilita výkonov. V tejto sa ukázal ako pravý líder tímu. Dá sa povedať, že mu pomohla kapitánska páska a šikovný ľavák bol lídrom mužstva na ihrisku a i mimo neho. Pridal aj lepšiu efektivitu a stal sa streleckým lídrom Žilinčanov.

Marek Belaník – Belaník má zaujímavý fyzický fond, ktorý dokáže využívať a to z neho robí mimoriadne cenného hráča. Keď sa dostal k lopte, bol mu ju problém zobrať a aj v obrane si plnil svoje povinnosti. Vedel sklepávať lopty pre svojich spoluhráčov, z ktorých plynulo množstvo šancí a odviedol kvantum „čiernej roboty“. Niekedy zbytočne nechával plynúť svoje emócie smerom k rozhodcom a videl zbytočné žlté karty.

Tomáš Hládek pozrie aj na ostatných futsalistov nášho Á-čka a prinesie svoje hodnotenie, o ktoré sa s Vami podelíme už zajtra. 

Pre tých, ktorí nepoznajú Tomáša, prinášame jeho krátku vizitku.

Tomáš Hládek, má 24 rokov a je študentom piateho ročníka Mediamatiky a kultúrneho dedičstva na FHV Žilinskej univerzity. Ešte počas strednej školy začal pracovať v MY Žilinských novinách, kde sa primárne zameriaval na futbal. Neskôr prešiel, v tomto printovom týždenníku, na širšie športové zameranie a v tomto roku začal písať pre portál Onlajny.eu, kde ste si mohli prečítať live textové prenosy z futsalových stretnutí žilinských celkov. Šport bol vždy neoddeliteľná súčasť Tomášovho ja, hrával súťažne tenis a teraz preteká v behu a v horskej cyklistike na amatérskej úrovni. Na šport sa chce zameriavať v žurnalistike aj naďalej a prinášať čitateľom to najzaujímavejšie z diania na žilinských ihriskách, plochách, trávnikoch či palubovkách. Šport prináša emócie, atmosféru a píše príbehy, ktoré ostávajú v pamäti zaryté naveky.

Ďalšie články

MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top
MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top