Trojica – Ostrák, Ševčík a Marton s A-čkom na V4

Po odohraní prvého kola futsalovej extraligy sme spoznali nomináciu hráčov na septembrovú V4 v poľskom Krosne, v ktorej sú aj naše mladé pušky. Tá bude prípravou pred blížiacou sa kvalifikáciou (október, Azerbajdžan) na MS v roku 2020.

Nás potešila nominácia až troch hráčov. Dvadsaťdvaročnému, Dominikovi Ostrákovi budú robiť spločnosť iba 19-roční tínedžeri Matúš Ševčík a Filip Marton. Prvý menovaný je reprezentantom už dlhšie, Matúš Ševčík sa dostal do povedomia trénera Berkyho po Turnaji v Poreči U-19 (jar 2019) a úplným novicom je Filip Marton. Svoje výborné výkony v reprezentácií do 19 rokov dokázal okoreniť množstvom gólov (aktuálne najlepší reprezetačný strelec tejto vekovej kategórie). Uvidíme koľko dostane priestoru na palubovke, ale v klube veríme, že už pri svojom vstupe bude prínosom a trénerom potvrdí oprávnenosť nominácie. Naposledy tomu tak bolo aj v Holandsku, kde súperovi, účastníkovi ME do 19 rokov, „nasúkal“ 4 góly v 2 zápasoch. Svojimi výkonmi si vypýtali miestenku v nominácií a je iba na nich ako sa s touto úlohou popasujú, MY, v klube, IM všetci DRŽÍME PALCE.

Čo na to hovoria hráči?

Hráč, ktorý už odohral 3 extraligové sezóny, v reprezentácií je už dlhšiu dobu a nedávno svojou ľavačkou skóroval v prípravnom zápase v Macedónsku – Dominik OSTRÁK: „Som rád, že mi opäť prišla pozvánka do Áčka. Je to vyber tých najlepších a ja sa budem snažiť ukázať trénerovi, že som tam právoplatne. Na chalanov sa veľmi teším, nakoľko sme dobrá partia. Verím, že turnaj pre nás dopadne pozitívne a v konkurencii Česka, Poľska a Maďarska sa nestratíme.“

V seniorskej reprezentácií sa ocitol už dvakrát, s Egyptom si pripísal svoj reprezentačný gól a je veľkou oporou v mládežníckej U-19 – Matúš ŠEVČÍK: „Po zrazoch s Egyptom a Macedónskom sa opäť teším na reprezentačný dres, pretože je pre mňa česť reprezentovať! Verím, že podám kvalitné výkony a tréner Berky bude s mojou hrou, výkonmi spokojný. Mám radosť, že z reprezentačnej devätnástky pribudol do výberu ďalší hráč, zároveň aj spoluhráč z MŠK Filip Marton.“

Novic, ktorý odohral zatiaľ iba jeden extraligový zápas, ale svojimi výkonmi v mládežníckej reprezentácií, v príprave nášho MŠK a aj v extraligovom štarte ukázal, že budúcnosť má pred sebou – Filip MARTON: „Do A-čka má tréner Berky nominoval prvýkrát a keď som videl nomináciu bol som v šoku, nemohol som tomu uveriť. Na zraz sa už teraz veľmi teším, bude to pre mňa nová skúsenosť, niečo nové, pretože seniorský futsal je o niečom inom ako ten mládežnícky. Dúfam, že sa mi bude rovnako dariť pri mužoch ako sa mi darilo v devätnástke.“

Ďalšie články