Výborný a skúsený, vo futsalovej rodine známy, Marián HUDEK

Jedným z hráčov, ktorý počas ročníka 2019/2020 k nám prišiel je aj výborný a skúsený futsalista akého chce mať v klube nie jeden klub, predstavujeme Mariána „Huďa“ HUDEKA. My nie sme výnimkou a keďže sa v kuloároch rozprávalo o jeho vyšších ambíciách, rozhodli sme sa ho osloviť aj my a stretnúť. Na začiatku februára prišlo k osobnému stretnutiu medzi športovým riaditeľom MŠK Dušan Štaffenom a samotným hráčom k prvému a aj poslednému rozhovoru, kedy padlo spoločné rozhodnutie a Huďo mohol za Šošonov hneď nastúpiť. Hráč, ktorý ovláda futsalový systém, je nepríjemný v defenzíve, efektívny a kreatívny v ofenzíve, strieľa góly. Pre hráčov, už spoluhráčov a trénera nieje neznámou, hneď zapadol do kolektívu a po 2 tréningoch nastúpil na svoj prvý štart v našom drese. Sme radi, že môžeme mať v tíme hráča ako je on, ktorý je síce mladý, ale svoje skúsenosti odovzdáva ešte mladším a svojimi výkonmi posúva hranice MŠK vyššie.

Huďo k nám prišiel s jasným cieľom, posilniť káder a vytvoriť ešte väčšiu konkurenciu, pretože ide o skúseného a kvalitného hráča. Typologicky nám práve takýto typ hráča chýbal – tvrdý, ale férový, defenzívny, rovnako aj ofenzívny a taktiež na ihrisku veľmi pozitívny a kamarátsky. Viem čoho je schopný, mal som možnosť ho trénovať v reprezentáciách U-19, aj U-21 a veľmi dobre si pamätám na jeho začiatky ešte v drese Doxxu Žilina pod vedením Jožka Rosenzweiga. Už vtedy som hovoril, že ak sa bude venovať futsalu tak z neho vyrastie výborný hráč, dnes to potvrdzuje v našom drese, ale aj v reprezentácií. Som rád, že po veľmi krátkom rozhovore sa Huďo rozhodol posilniť káder Šošonov a pomôcť nám v našich cieľoch.“, hovorí na príchod Mariána Hudeka tréner Branislav Škorec.

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

V podstate sa u mňa toho veľa nezmenilo, pretože chodím do práce a jedinou zmenou je šport. Nestretávame sa na spoločných tréningoch a zápasoch, čo mi je ľúto, ale musíme to rešpektovať.

 

Prestúpil si síce iba vo februári, ale stal si sa jeho súčasťou a zapadol do kolektívu. Ako hodnotíš ročník 2019/2020 a 2.miesto po základnej časti?

Neodohral som veľa zápasov, ale môžem povedať, že som do kolektívu hneď zapadol, som v Žiline doma a podľa slov trénera Braňa Škorca moje výkony boli nadštandardné a vedenie bolo spokojné. Chcel som hrať o vyššie priečky, potreboval som určitý impulz na to, aby som bol nútený podávať ešte kvalitnejšie výkony akých som schopný. Druhé miesto je pekné, ale so začiatkom play-off som myslel na finále a v kútiku duše aj na titul, o ktorý sme chceli zabojovať od štvrťfinále.

 

V januári si absolvoval v reprezentačnom drese kvalifikáciu o postup na MS proti Rusku, Chorvátsku a Azerbajdžanu?

Vo dvoch z troch zápasov sme podali veľmi dobré výkony, škoda zápasu s Ruskom. A ešte väčšia škoda zápasu s Azerbajdžanom, s ktorým sme vyhrávali gólom 10 sekúnd pred koncom 3:2 a nakoniec sme ešte inkasovali vyrovnávajúci. V tomto zápase som sa presadil aj strelecky, ale podstatnejšie bolo, že som výkonom pomohol k spoločnému výkonu tímu. S Chorvátskom sme mohli remizovať, ale chýbalo šťastie a gól z penalty minútu a pol pred koncom nás stál bod. Verím, že som v drese Slovenska podal také výkony, ktoré by ma mohli posunúť na ďalšiu reprezentačnú akciu.

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

Tak ako každý hráč tak ja sa chcel zlepšovať po všetkých stránkach. Človek ak dá v sezóne 20 gólov tak chce dať na ďalšiu 25 gólov. Ak ste prihrali v sezóne na 20 gólov tak v ďalšej chcete na 25 gólov. A takto by som mohol hovoriť o fyzickej pripravenosti, rýchlosti, či kondície. Jedným slovom chcem zlepšiť všetko!

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe Koronavírusu?

Situácia, v ktorej sa momentálne nachádzame nie je jednoduchá, ale pokiaľ budeme trpezliví, budeme zodpovední a rešpektovať každý druhého, tak korona pominie a my sa budeme môcť venovať každý tomu, čo chceme. Verme, že to bude čoskoro.

 

Ďalšie články

MládežMužiSezóna 2019/20TopU-20
MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top