MIBA FUTSAL CUP 2019 – 1 výhra a 1 prehra

V sobotu, 24. augusta 2019 sme odohrali v športovej hale Dukla v Banskej Bystrici turnaj MIBA FUTSAL CUP 2019 za účasti troch tímov – poľského majstra Rekord Bielsko Biala, organizátora Lion Car MIBA Banská Bystrica a nás. Pôvodne mal mať turnaj aj zástupcov z Maďarska, Česka a Rakúsku, ale nakoniec sa zo šesť tímov zúžil počet na tri.

V prvom zápase sme odohrali divoký zápas s Rekord Bielsko Biala, ktorý zo začiatku nevyzeral tak hrozivo ako na konci zápasu, pretože sme prehrali 2:7, po polčase 0:2. Naše góly strieľali Ševčík a Marton. Najmä prvý polčas sme boli aktívny, mali loptu na svojich teniskách, ale gól sme nedali z ničoho. Naopak, pykali sme za hlúpe chyby, ktoré skúsení hráči Rekordu trestali. Druhý polčas bol presne tým čo nechceme, zbytočne sme sa nechali vyprovokovať, čo vyhovovalo Rekordu. My sme boli tí, čo z toho ešte k tomu aj platili vylúčením. Rekord v druhom polčase skúšal iba hru bez brankára, z ktorej sme inkasovali 2-krát a 1-krát sme skórovali. „Proti súperovi, ktorý proti nám nastúpil musíme byť oveľa efektívnejší a disciplinovanejší.
V druhom polčase sme sa zbytočne prispôsobili ich hre. Nepochopil som v druhom polčase celopolčasovej powerplay, ale nakoľko išlo o turnaj, prípravné zápasy tak každý súper môže skúšať čo potrebuje. Zápas nám ukázal naozaj veľmi veľa.“
, zhodnotil tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec.

V druhom zápase sme sa o pár minút po ukončení zápas s Rekord Bielsko Biala mohli konfrontovať s domácou MIBOU Banská Bystrica, s ktorom sme pred týždňom vyhrali 10:6. Bol to však úplne iný zápas, nielen kvôli prostrediu, ale aj zloženiu síl. Zápas bol vyrovnaný počas celého zápasu, striedali sa šance na oboch stranách a čakalo sa na chybu. Prvá prišla pri našej štandardnej situácie, domáci brankár si zle postavil múr a viedli sme po strele Martona 1:0. Domáci do polčasu ešte vyrovnali, keď využili chybu v našej rozohrávke. Druhý polčas sa hral rovnako ako prvý, s tým rozdielom, že sme prehrávali 1:2 a aj 2:3, ale vždy sme sa dokázali vrátiť do hry a v závere zápasu pri v powerplay sme zápase aj otočili. Na 2:2 vyrovnával Marton a na 3:3, 53 sekúnd pred koncom a 4:3, 32 sekúnd pred koncom otáčal Ostrák.
„Proti Banskej Bystrici sme odohrali druhý zápas v rozpätí jedného týždňa a rovnaký súper nás čaká aj v extralige, hneď v prvom kole. Aj preto sa určite nevyťahovali žiadne tromfy z rukáva, ktoré prídu na rad až v lige. Zápas sme vyhrali vďaka poslednej minúty, ale osobne si myslím, že počas celého zápasu sme boli aktívnejší a o kúsok lepším mužstvom.“, zhodnotil tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec.

HLASY po 1. zápase s Rekord Bielsko Biala 2:7 (0:2)

Jozef Koricina, ktorý po krátkom zranení opäť zarezáva: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a darilo sa nám s favorizovaným súperom držať krok. Vypracovali sme si aj zopár šancí, súper nám však ukázal ako sa šance majú premieňať. Polčas sme prehrali 2:0. Hneď po zmene strán sme znížili a vtedy ožili nádeje na dobrý výsledok. Gól na 3:1 nás preto schladil. Niektoré ďalšie góly boli zbytočne, inkasovali sme v oslabení aj pri powerplay. Takéto zápasy s kvalitnými súpermi nás ale posúvajú vpred, skúsenosť to bola veľmi dobrá a som si istý že do ďalších bojov vstúpime pripravenejší.

Filip Vaktor, ďalší mladík v zostave: „Zápas sme nezačali vôbec zle keď sme si vypracovali dosť šancí a boli sme celkom dobrí na lopte. Postupne sme však začali viac a viac prepadávať vzadu a nakoniec sme v zápase úplne vybuchli čo ukazuje aj konečný výsledok. Super nám však ukázal kde sú naše nedostatky a na čom treba pracovať.

HLASY po 2. zápase s MIBA Banská Bystrica 4:3 (1:1)

Erik Kavčák, jeden z našich najlepších hráčov na turnaji: „Zápas s Banskou Bystricou bol pre nás náročný, keďže sme mali krátku pauzu po zápase s Bielsko Biala. Bol to vyrovnaný zápas, šance mali obaja a hral sa aktívny futsal. Nám sa fantastickým obratom podarilo zápas otočiť v poslednej minúte pri hre v powerplay.

Marek Bevelaqua, hráč s veľkou budúcnosťou a vzor hráča, ktorý na sebe pracuje deň čo deň: „Do zápasu som zasiahol na konci prvého polčasu, v ktorom bol stav ešte nerozhodný a hralo sa vo vysokom tempe . Chalani má burcovali a pomáhali mi, čím zo mňa opadla tréma a mohol som si zápas užívať na 100%. Som rád, že dnes sa nám to podarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca, no mohli sme rozhodnúť aj skôr a nebyť pod takým tlakom. Som vďačný za každú príležitosť, ktorú dostanem a veľmi si vážim dôveru trénera. Je to pre mňa motivácia sa ďalej zlepšovať.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top