1. zápas: MŠK Žilina FUTSAL – KHORFAKKAN 5:2 (1:0)

1. zápas, 26.01.2020 SAE, Shariah, Khorfakkan 17:00 SEČ

MŠK Žilina FUTSAL – KHORFAKKAN  5:2 (1:0)

Na šošonov čakal ich prvý zápas proti domácemu klubu. Hráči Khorfakkanu vo svojom otváracom zápase tak trošku nešťastne prehrali so svojim súperom Melihou (3:4) a tak ak chceli čo i len teoreticky pomýšľať na postup, museli slovenský klub zdolať. Domáci nastúpili s veľkým rešpektom. Žilinčania mali v prvom polčasu značnú prevahu a hlavne si vytvorili  viacero gólových šancí, ktoré však ostali nevyužité. Strelený gól z úvodu stretnutia ich tak poslal do šatní s jednogólovým náskokom. Úspešným strelcom bol po peknej kombinácii P.Zaťovič 1:0. Šošonom našťastie vyšiel vstup aj do druhého polčasu, keď sa po autovom zahraní M.Štrbáka presadil F.Marton 2:0.Od tohto momentu zapli domáci na vyššie obrátky a výsledkom ich aktivity bol kontaktný gól najaktívnejšieho hráča na 2:1. Prišla však ďalšia učebnicová akcia MŠK, Ostrák skvele našiel K.Gábora a ten strelil gól po bleskovej akcii 3:1. Tento moment výrazne upokojil celú lavičku, pretože Khorfakkan začínal získavať prevahu a bol mimoriadne strelecky aktívny. Prišli však veľké a hviezdne chvíle gólmana MŠK E.Kavčáka, ktorý svoj tým skutočne podržal. A tak šošoni udreli do konca zápasu ešte dvakrát. Na 4:1 zvyšoval tvrdou strelou P.Patejov a posledným zapísaným strelcom bol S.Marušinec  5:1. V úplnom závere pri zníženej koncentrácii strelili domáci ešte jeden gól a konečný stav tak uzavreli na 5:2.

Žilinčania tak urobili veľký krok k postupu do ďalšej fázy, ale na postup budú musieť podať minimálne taký výkon ako v prvom polčase. Na postup im v druhom stretnutí bude postačovať aj remíza, ale na to sa tréner B.Škorec spoliehať určite nebude…

Zostava MŠK:

E.Kavčák (T.Holák) – D.Ostrák „C“, K.Koleno, F.Vaktor, P.Matejov, M.Štrbák, K.Gábor, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Bevelaqua, F.Marton, R.Moravec, Tréner: B.Škorec

Góly MŠK: P.Zaťovič, F.Marton, K.Gábor, P.Matejov, S.Marušinec

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Som veĺmi milo prekvapený z úrovne turnaja a kvality tímov, čo nám ukázal aj náš prvý zápas. Víťazstvo 5:2 sa nerodilo ĺahko, aj keď v 1.polčase sme mali prevahu a nepremenilo šance. Naopak v druhom nás domáci zatlačili, ale dnes mal svoj deň brankár, podržal a za stavu 2:1 bol dôležitý moment tretí gól, ktorým sme utĺmili tlak domácich. Dnes nás čaká ešte ťažší súper, s výbornými Brazilčanmi v drese Maleeha. Som veĺmi milo prekvapený z úrovne turnaja a kvality tímov, čo nám ukázal aj náš prvý zápas. Víťazstvo 5:2 sa nerodilo ĺahko, aj keď v 1.polčase sme mali prevahu a nepremenilo šance. Naopak v druhom nás domáci zatlačili, ale dnes mal svoj deň brankár, podržal a za stavu 2:1 bol dôležitý moment tretí gól, ktorým sme utĺmili tlak domácich. Dnes nás čaká ešte ťažší súper, s výbornými Brazilčanmi v drese Maleeha.“

Dominik Ostrák (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Náš prvý zápas turnaja je za nami. Hrali sme proti domácemu mužstvu a vedeli sme, že to nebude nič ľahké, keďže deň predtým prehrali. Začali sme dobre, keď sme hneď v úvode dali prvý gól. Následne sme ale zahadzovali množstvo šancí a do polčasu sa stav nezmenil. Rovnako, ako v prvom dejstve, sme dali gól hneď v úvode aj toho druhého. Slabšia pasáž prišla po inkasovanom góle, no výsledok sme si ustrážili a pridali aj zopár gólov naviac. Výborný vstup do turnaja, treba potvrdiť v nasledujúcom dôležitom zápase o postup zo skupiny.“

Samo Marušinec (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Súpera sme videli vo včerajšom zápase a sústredili sme sa teda hlavne na ich individuality, ale ešte viac na náš výkon. Rýchly gól, ktorý sme strelili zo štandardky a aj medzihra, ktorou sme sa dostávali do šancí zaistila, že súper sa stiahol a bránil na vlastnej polovici. Druhý polčas však začali napádať vyššie a to nám nevyhovovalo a veľa sme kazili. V hluchej 10 minútovke sme síce strelili gól, ale hneď aj inkasovali. Avšak koniec zápasu sme zvládli keď sme využili naše brejky. Určite sa musíme z tohto zápasu poučiť lebo zajtra nás čaká ešte ťažší súper, hlavne čo sa týka individuálnych zručností hráčov.“

Erik Kavčák (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Na náš prvý zápas na turnaji proti domácemu Khorkaffan sme sa veľmi tešili. Zápas sa od začiatku pre nás vyvíjal veľmi dobre. Mali sme loptu na halovkách a dostávali sme sa do sľubných šancí, ktoré sme žiaľ bohu nepremenili. Druhý polčas sme na začiatku strelili rýchly gól a to ako keby domáci výber nakoplo a začali nás dotláčať. Táto fáza bola pre nás akoby hluchou a z dlhšieho tlaku sme dostali kontaktný gól. Potom prišli naše chvíle, keď sme po pekných akciách zvýšili náskok a nedovolili sme sa súperovi dotiahnuť na naše manko. Chalanom ďakujem za slušný výkon a dúfam, že budeme naďalej pokračovať v predvedených vákonoch.“