2. zápas: MŠK Žilina FUTSAL – MLEEHA (SAE) 5:0 (1:0)

1. zápas, 27.01.2020 SAE, Shariah, Khorfakkan 17:00 SEČ

MŠK Žilina FUTSAL – MLEEHA (SAE)  5:0 (1:0)

Žilinčanom stačilo na postup do druhej fázy turnaja proti celku z Emirátov uhrať aspoň bod. Zverenci B.Škorca sa na súpera svedomito pripravili a na palubovke svojmu súperovi nedali šancu. Svoj deň mal opäť E.Kavčák a všetci hráči takmer do bodky splnili taktické pokyny. Hráči zahodili svoje egá  v prospech kolektívu, vypojili z hry kľúčových hráčov súpera a táto taktika slávila postupový úspech. V zápase dostala v závere priestor celá lavička a náhradný brankár ešte stále junior T.Holák dokonca stihol vychytať 10m trestný kop a ďalší junior R.Moravec sa zapísal dokonca do streleckej listiny.  Po stretnutí sa všetky postupujúce celky presunuli na nádherný turnajový ceremoniál, ktorý bol okorenený semifinálovým žrebom. Šošonom postavil osud do cesty v prvom semifinále majstra Maďarska klub MVFC Berettyoujfaku. V druhom semifinále tak trochu netradične na seba opäť na seba narazia víťaz skupiny „A“ ALBATAEH (SAE) proti najlepšiemu celku z druhých miest egyptský Al AHLI Bank. MŠK aj pred televíznymi kamerami nastúpi  29.1.2020 o 13.30 SEČ.

(možné sledovať cez YOUTUBE kanál Sharjah.tv)

Zostava MŠK:

E.Kavčák (38.min. T.Holák) – D.Ostrák „C“, K.Koleno, F.Vaktor, P.Matejov, M.Štrbák, K.Gábor, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Bevelaqua, F.Marton, R.Moravec, Tréner: B.Škorec

Góly MŠK: D.Ostrák 2, F.Marton, K.Gábor, R.Moravec

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „V druhom zápase sme si vyskúšali iný defenzívny systém ako v prvom a úspešne, výhra 5:0 veľmi potešila, aj keď zápas to nebol vôbec jednoduchý. Mali sme možnosť sa opäť konfrontovať s ázijským futsalom, ktorý je fyzicky dosť náročný. Dnes máme deň voľna na regeneráciu a zajtra nás čaká výzva vo forme maďarského majstra, Berettyoujfalu, v ktorom pôsobia Španieli, Brazílci a maďarskí reprezentanti. Tešíme sa a vydáme zo seba maximum, reprezentujeme nielen klub, ale aj Slovensko.“

Filip Vaktor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „V druhom zápase turnaja sme si chceli výhrou zabezpečiť prvenstvo v skupine. Na súpera sme sa dobre pripravili a od začiatku sme to boli my, ktorí sme diktovali tempo zápasu. Súper mal dve skvelé individuality, ktoré sa nám podarilo úplne vypotiť z hry čo možno bolo kľúčom k úspechu. Hrali sme disciplinovane, agresívne a boli sme hladní po víťazstve, ktoré sme nakoniec ak dosiahli. Zajtra mame deň voľno a potom nás čaká maďarský majster na ktorého sa už tešíme.“

Kristián Gábor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): Do 2.zápasu v skupine sme vstupovali s tým, že prípadná remíza alebo výhra by nám zaistila 1.miesto v skupine a postup do semifinále. Súpera sme videli hrať 1.zápas v skupine, vedeli sme čo nás čaká a zároveň sme tomu prispôsobili aj taktiku, ktorá vyšla podľa predstáv. Nič sme nepodcenili a od úvodu zápasu sme mali veľké množstvo šancí. Pomohol nám rýchly gól, súper sa dostal len do niekoľkých príležitostí, ktoré brankár nepustil za svoj chrbát a vďaka presvedčivému výsledku 5:0 sme nepripustili žiadnu drámu, vďaka čomu postupujeme ďalej. V semifinále nás čaká maďarský majster. Verím, že podáme dobrý výkon a postúpime do finále.“

Skupina A

25.1.2020 /16.00/ Al Hamriyah (SAE) – ALBATAEH (SAE)  1:10