Fenomenálny Dubaj v plnej kráse

V utorok 28.1.2020 bol na medzinárodnom turnaji v Kharfakkane voľný deň, ktorý využili všetky zahraničné výpravy na spoznávanie krajiny. Egypťania sa rozhodli stráviť voľno v prírode a na kajakoch. Tá je tu síce na prvý pohľad nehostinná, ale v Emirátoch sa nachádza kopec rôznych „špeciálnych“ miest. Maďari, ktorí sú tu najdlhšie stihli okrem Dubaja navštíviť aj niekoľko pamiatok v okolí. Šošoni zvoli za cieľ svojho výletu Dubaj a toto mesto  neostalo svojej povesti nič dlžné! Táto bohatá krajina vybudovala najmä pre turistov a obchodníkov z celého sveta veľmi špecifické miesto plné absolútne rôznych prvenstiev v zmysle „NAJ“. Chlapci, ako aj realizačný tím sa v skupinkách rozbehli po atrakciách a fascinujúcom okolí. Určite si každý prišiel na svoje, ale už večer začala príprava na veľmi ťažkého súpera vystuženého hráčmi zo Španielska.

Patrik Zaťovič (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Včerajší voľný deň sme využili na výlet do Dubaja. Pred týmto výletom sme mali všetci veľké očakávania a Dubaj ich určite splnil. Bolo vidieť že domáci šejkovia sú “šialenci”a predbiehajú sa, kto postaví väčšiu , famóznejšiu atrakciu pre turistov . Ale dnes už sa musíme sústrediť na veľmi ťažké semifinále v ktorom sa stretneme s maďarským majstrom MVFC Berettyóújfalu. Očakávam veľmi náročný zápas. Samozrejme ideme s cieľom postúpiť do finále a spravíme preto všetko. Turnaj je zorganizovaný výborne . Najviac sa mi páči na domácich organizátoroch ich nie moc pravdivý slogan “Ok, no problem”. K súperom by som povedal iba toľko, že som čakal od domácich tímov vyššiu úroveň nato že tu pôsobí mnoho zahraničných hráčov a trénerov.“

Filip Marton (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Po dvoch ťažkých zápasoch sme mali deň  voľna, ktorý sme využili na prehliadku mesta Dubaj. Mesto bolo veľmi pekné. Niečo oveľa iné ako Európa. Deň sme si veľmi užili, prezreli sme si skoro cely Dubaj. Od zajtra sa už sústredíme na semifinálový zápas proti Maďarskému majstrovi.  Zápas bude určite náročný a dúfam, že to zvládneme a zahráme do finále.“

Program 29.1.2020

  1. semifinále 13.30 SEČ  Berettyóújfalu (HUN) – MŠK Žilina FUTSAL (SVK)
  2. semifinále 15.30 SEČ  Al AHLI Bank (EGY) – Al Hamriyah (SAE)

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top