11.kolo: MŠK Žilina FUTSAL – FSC Prievidza 10:3 (5:2)

11.kolo, 24.02.2018 Žilina-Rosinka 14:30 hod.

Zostavy:

MŠK: M.Kotuláš (od 21.O.Seman) – K.Koleno „C“, V.Gavrilov, L.Ďuratný, J.Baranovič, M.Časnocha, R.Planeta, T.Čanocha, R.Moravec, tréner: M.Ondrušek st.

FSC: M.Vrábeľ – M.Svitek „C“, A.Paulík, A.Beka, S.Albertovič, A.Hološka, M.Švolík, S.Grendiar, L.Fazika, T.Fazika, tréner: D.Franko

Góly: J.Baranovič 3, T.Časnocha 2, R.Planeta 2, V.Gavrilov 1, K.Koleno 1, R.Moravec 1 – A.Beka 1, M.Švolík 1, L.Fazika 1

ŽK: M.Vrábeľ (Prievidza)

Rozhodovali: M.Matula a S.Nemček

Počet divákov: 20

Prešlo zhruba 16 hodín a šošoni sa stretli s tigrami opäť. Tento krát na palubovke Žiliny na Rosinkách. Tréner domácich M.Ondrúšek urobil oproti piatkovému zápasu niekoľko zmien v zostave a ako sa neskôr ukázalo malo to výrazný vplyv na pomer fyzických síl. V drese MŠK sa predstavil ďalší nováčik Tibor Časnocha známi z pôsobenia v Benfike Čadca.

Práve on mal prvú príležitosť zápasu, keď jeho projektil tesne minul súperovu bránu. V 7.min. sa už však nemýlil, výborne sa zorientoval v bránkovisku a otvoril si gólový účet v drese šošonov 1:0. Lenže už o minútu bolo vyrovnané. M.Vrábeľ našiel dlhou loptu L.Faziku, ktorý si zabehol za zaspatého J.Baranoviča a strelou k tyčke vyrovnal na 1:1. Hráči oboch celkov si vypracovali viacero polo šancí, brankári však boli na svojich miestach. V 11.min. skvele hrajúci junior R.Moravec vybojoval takmer stratenú loptu, našiel T.Časnohu a ten ponúkol gól osamotenému R.Planetovi  2:1. Priššli vak aj tragikomické zakončenia, kedy domáci futsalisti zahadzovali aj nemožné. Jedným z týchto nešťastníkov bol V.Gavilov, ktorý v 12.min nezasunul loptu do opustenej brány. Po tomto momente si vybral oddychový čas tréner Prievidze D.Franko. Pauza prospela viac domácim hráčom a veľký bojovník V.Gavrilov odčinil svoje zaváhanie a ďalekonosnou strelou zvýšil na 3:1. V 15 min. vyrobil hosťujúci A.Beka veľkú hrúbku, loptu získal V.Gavrilov, ktorý vysunul J.Baranoviča a ten si vychutnal gólmana tigrov 4:1. Už onedlho vyberal M.Vrábeľ  ďalšiu loptu zo svojej siete. R.Moravec sa pekne uvoľnil na strede ihriska, prihrával T.Časnochovi a ten z jednej našiel  R.Planetu, ktorý už nemal problém navýšiť na 5:1. Na góly mimoriadne plodnú minútku zavŕšili hostia, keď stuhnutého M.Kotuláča  prekonal z bránkoviska M.Švolík a uzavrel tak polčasové skóre na 5:2.

Cez polčasovú prestávku došlo k zmene na brankárskom poste. Do brány MŠK sa postavil talentovaný O.Seman a už v prvej minúte bol svedkom kapitulácie svojho náprotivku. L.Ďuratný sa spoločne s J.Baranovičom pohrali s obranou súpera a druhý menovaný zvýšil už na 6:2. V ďalšej minúte sa presadil T.Časnocha a Prievidza pôsobila dosť unavene 7:2. Nasledovala trošku hluchšia fáza zápasu, ktorú prerušil až gól tigrov. V 30.min. vyprodukoval V.Gavrilov zbytočnú chybu a A.Beka znížil na 7:3. To však bolo od Prievidze všetko, ďalšie minúty patrili opäť domácim futsalistom. 32.min.akciu potiahol do rohu ihriska R.Planeta, z uhla našiel z druhej vlny nabiehajúceho R.Moravca a razom bolo 8:3. Žilinský bombardér K.Koleno sa dostal k slovu až v 36.min. a po jeho góle svietilo na tabuli 9:3. Prešlo len pár sekúnd, keď L.Ďuratný nabil J.Baranovičovi a ten vsietil už desiaty gól šošonov 10:3. Do konca stretnutia zaujala ešte tutovka T.Časnochu, ktorý doslova zahodil príležitosť na dosiahnutie hetriku.

Žilinčania tak s prehľadom zvládli víkendový dvojzápas s Prievidzou a čakal ich posledný Open ligový duel proti Nitre, ktorý mal rozhodnúť o konečnom druhom mieste.