16.kolo: FSC Prievidza – MŠK Žilina FUTSAL 0:4 (0:3)

16.kolo, 23.02.2018 Prievidza 20:00 hod.

FSC: S.Gendiar (M.Vrábeľ) – M.Svitek „C“, A.Paulík, A.Beka, S.Albertovič, A.Hološka, M.Švolík, T.Fazika, tréner: D.Franko

MŠK: E.Kavčák – V.Gavrilov „C“, M.Ševčík, M.Sýkora, L.Ďuratný, J.Baranovič, M.Časnocha, R.Planeta, T.Mičuda, M.Holbička, tréner: M.Ondrušek st.

Góly: J.Baranovič 1, M.Časnocha 1, R.Planeta 1, T.Mičuda 1

ŽK: M.Svitek (Prievidza)

Rozhodovali: M.Matula a M.Mokrý

V dohrávanom stretnutí 16.kola sa naši chlapci predstavili na Palubovke v Prievidzi. Nový futsalový subjekt MŠK Žilina FUTSAL nastúpil na svoje historicky prvé stretnutie práve v Prievidzi. Prešli odvtedy 3 mesiace a pri pohľade na dnešnú súpisku musíme úsmevne konštatovať, že aj jeden hráč v poli zažil tento premiérový zápas. Inými slovami, len V.Gavrilov a brankár E.Kavčák zasiahli do hry v oboch vzájomných zápasoch na palubovke FSC. Náš klub pred blížiacou sa barážou skúša viacero staronových hráčov, ale v ideálnom zložení sa nám ešte nepodarilo nastúpiť.

Prvé nebezpečné zakončenia v tomto dueli patrili domácim tigrom. Z blízka neprekoval E.Kavčáka domáci T.Fazika a v rovnakom striedaní vyslali ešte domáci dve ďalšie nepríjemné strely. Prvé strelecké pokusy šošonov vyslal J.Baranovič. Tento hráč vystrkoval rožky aj naďalej, jedna z jeho pekný ch kľučiek ešte gólový úspech nepriniesla. V 6.min. spálil sľubnú šancu M.Sýkora a MŠK začala získavať pevnejšiu pôdu pod nohami. Peknú akciu predviedli šošoni v polovici prvého polčasu, keď M.Časnocha napálil len vnútornú tyčku a lavička hostí už oslavovala. O prvý gólový zápis sa postaral R.Planeta. Sám založil protiútok, prihral si s J.Baranovičom a prízemnou strelou otvoril skóre 0:1. Skvele hrajúci J.Baranovič využil v 18.min.výbornú dlhú loptu od E.Kvačáka a dostal šošonov už do dvojgólového vedenia 0:2. Tieto minúty patrili jednoznačne hosťom, čo potvrdil tretím gólom po pohľadnej kombinácii T.Mičuda a šošoni odchádzali do šatní s pohodlným náskokom 0:3.

Druhý polčas sa akoby celý len dohrával. Domáci sa nedokázali vypnúť k žiadnemu tlaku a hostia pohodlne kontrolovali dej na palubovke. Najlepší hráč na ihrisku J.Baranovič viackrát zle riešil koncovku a tak Žilina nezaťažovala konto Prievidze výraznejšie. Diváci však ešte jeden gól videli a to v 32.min. kedy padol ďalší učebnicový gól. Postarala sa oň trojica T.Mičuda, R.Planeta a na konci biliardovej akcie bol M.Časnocha 0:4. Tigre sa určite snažili, ale nebolo im súdené skórovať. Najbližšie k tou boli v záverečnej power-play, kedy hostí veľmi podržal E.Kavčák, ktorý musel vytiahnuť svoje najväčšie brankárske umenie. Žilinčania si tak odviezli z palubovky Prievidze povinné 3 body a rovnaký súper ich čakal na Rosinkách už o pár hodín…