15. kolo: MŠK Žilina FUTSAL – Miba Banská Bystrica 3:1 (1:1)

1. zápas, 11.01.2020 ŠH Žilina – Rosinky 19:30 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – Miba Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Súťaž sa prehupla do svojej nadstavbovej časti, kde sa kluby rozdelili do dvoch skupín. Naši šošoni, ktorí skončili po základnej časti na 2.mieste majú zacieľ túto pozíciu obhájiť aj v nadstavbe a získať tak pred play-off čo najvýhodnejšiu pozíciu. A nakoľko si do tejto skupiny preniesli šesťbodový náskok pred Banskou Bystricou, tento duel mohol svojim spôsobom rozhodnúť. Žilinčania nenechali nič na náhodu a nastúpili v plnej sile. Rovnako ich súper z pod Urpína pricestoval v najsilnejšom zložení a tak mohli diváci, ktorých prišlo na Rosinky pomerne dosť, sledovať naozaj kvalitný zápas.

Zostavy:

MŠK: M.Herko (E.Kavčák) – K.Koleno „C“, M.Ševčík, F.Vaktor, D.Ostrák, P.Matejov, M.Štrbák, K.Gábor, P.Zaťovič, S.Marušinec, M.Belaník, F.Marton, J.Koricina, Tréner: B.Škorec

MIBA: M.Kušnír (K.Kollár) – F.Rafanides „C“, S. Bačo, O.Dobrota, M.Konder, P.Vajda, J.Kofčák, M.Kyjovský, M.Mikulišin, P.Tužinský, M.Kuruc, M.Péchy, P.Teluch. Tréner: R.Bačo

Góly: S.Marušinec, M.Štrbák, P.Matejov – F.Rafanides

ŽK: M.Ševčík, D.Ostrák – P.Vajda, F.Rafanides

Rozhodovali: R.Behančín, M.Ježík , M.Botka, delegát: J.Ploštica

Počet divákov: 280

Vstup do zápasu vyšiel domácim skvele, keď skóre otvorili už v 2.min. M.Štrbák našiel osamoteného P.Matejova, ten oklamal obrancu a krásnou strelou do šibenice otvoril skóre 1:0. Lenže po tomto momente zatiahla opora Miby M.Kušnír roletu a začal sa jeho súboj s celou lavičkou MŠK. Postupne vo veľkých príležitostiach vychytal Štrbáka, Ševčíka, Martona a Ostrák len nastrelil tyčku. Veľkú šancu na vyrovnanie mali hostia v polovici 1.polčasu, kedy obetavo zasiahol najskôr F.Vaktor a následne predviedol skvelý zákrok M.Herko. Prebiehala 12.min., keď chcel M.Herko pobaviť sťahovačkou divákov, ale pobavil len lavičku hostí. Jeden z najspoľahlivejších hráčov, ktorý sa pohybuje po našich palubovkách urobil nevídanú hrúbku a dovolil tak kapitánovi hostí F.Rafanidesovi vyrovnať na 1:1. Po tomto momente sa hra mierne vyrovnala a šošoni už do polčasového hvizdu neboli takí dominantní.  Boli to však oni, ktorí mali viacero gólových tutoviek. Azda najväčšiu spálil P.Zaťovič, ktorý z blízka nedokázal upratať do siete strieľanú prihrávku M.Belaníka. V závere polčasu ešte zahodili sľubné šance Ševčík s Martonom. Polčasové skóre tak zďaleka neodzrkadľovalo priebeh na palubovke.

Druhý polčas začal zaujímavým momentom, keď M.Kušnír odkopom cez celé ihrisko takmer trafil poloopustenú bránu. Na druhej strane tesne minul konštrukciu brány bombou M.Belaník. Opäť druhá minúta a opäť gól šošonov. V podobnej akcii ako v prvom polčase našiel kto iný ako dvorný nahrávač MŠK S.Marušinec v bránkovisku M.Štrbáka, ten loptu netrafil ideálne ,ale tá napriek tomu skončila v sieti a domáci viedli 2:1. Domáci opäť získali pevnú pôdu pod nohami, ale v koncovke im to v tomto zápase nevychádzalo. Prišla však 28.min. P.Matejov napriahol k strele na zadnú tyčku, kde si poza chrbát M.Kušníra zbehol S.Marušinec a jemným tečom usmernil loptu do siete bezmocného M.Kušníra 3:1. Ani po tomto góle sa obraz hry nezmenil. Šošoni hrali aktívne a Banská Bystrica sa do útočnej zóny dostávala len sporadicky. Tréneri Miby tak siahli po power-play, ale počas nej už gól nepadol. Šošoni tak urobili kľúčový krok k obhajobe svojho 2.miesta a Banská Bystrica bude vo zvyšných dueloch tuho bojovať s Makrotemom Žilina o tretie…Šošoni v najbližšom domácom stretnutí vyzvú v mestskom derby už do tretice v tejto sezóne svojho mestského rivala Makroteam Žilina a diváci si tak opäť prídu na svoje v ofenzívnom divadle. Stane sa tak v sobotu 8.februára 2020 o 19.00 hod. na Rosinkách.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Najdôležitejší zápas nadstavby sme zvládli výsledkovo, aj herne. Dôležitosť zápasu nám všetkým bola jasná, rovnako ako cieľ potvrdiť 2.miesto. Hráčom ďakujem za prístup, výkon a výsledok. Od pondelka sa môžeme pripravovať na ďalšie zápasy, v ktorých môžeme skúšať a testovať.“

Kamil Koleno (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu sme išli s jasným cieľom a to vyhrať a upevniť si 2. miesto v tabuľke . Hru sme mala od začiatku zápasu pod kontrolou , čomu nasvedčujú aj mnohé šance, ktoré sme počas zápasu mali. Ale v prvom polčase sa nám podarilo využiť len jednu . A to kvôli dobre chytajúcemu brankárovi hostí . Super využil chybnú rozohrávku dobre chytajúceho M. Herka a strelil vyrovnávajúci gól na 1:1 . Druhý polčas sme pokračovali v tepme a vyšlo to na úžitok a pridali sme ďalšie 2 góly . Súper na konci zápasu vyskúšal aj hru bez brankára, ale z nej nič nevymyslel a tak sme zaslúžene vyhrali zápas 3:1. Sme radi, že sme tento zápas zvládli a dúfam že sa nám podarí aj v Lučenci zopakovať takýto výkon.“

Samo Marušinec (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Odohrali sme dobrý zápas. Vytvorili sme si množstvo šancí, avšak s efektivitou spokojní byť nemôžeme a musíme na nej zapracovať. V prvom polčase sme využili len jedinú šancu a to sa nám vypomstilo, keď Bystrica zrovnala na polčasových 1:1. Druhý polčas Bystrica pokračovala v pozornom bránení, ale našťastie sa nám podarilo dvakrát skórovať už v prvej desaťminútovke. Zvyšok zápasu sme ubránili a to aj napriek dlhej power-play súpera, v ktorej si nevypracovali takmer žiadnu príležitosť.  Všetci sa už tešíme na piatkový zápas v Lučenci, kde sa pokúsime ukradnúť Lučencu prvé body v sezóne.“

Filip Vaktor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas sme začali vo veľmi dobrom tempe a mali sme veľmi veľa šancí, ktoré sme zahadzovali ako na bežiacom páse. Naša dominancia z úvodu vyvrcholila krásnym gólom Paliho Matejova. Gól na 1:1 nás trocha pribrzdil, ale zápas sme nakoniec strhli na svoju stranu. Ideme od zápasu k zápasu a teraz sa sústredíme na Lučenec.“