18. kolo: Wild Boys ´02 Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL 8:2 (4:2)

16.zápas, 13.02.2019 ŠH Mladosť Bratislava 20:45 hod.

Wild Boys ´02 Bratislava – MŠK Žilina FUTSAL 8:2 (4:2)

Netradične v strede týždňa cestovali šošoni na svoj posledný zápas v základnej časti do hlavného mesta. V ŠH Mladosť ich hostili divosi, ktorým už o nič nešlo, ale Žilinčania ešte živili nádej na tabuľkový posun. Wild Boys už pred zápasom vedeli, že obsadia konečné štvrté miesto a ich súper sa chcel vyhnúť víťazovi základnej časti. Na oboch stranách bolo niekoľko dôležitých absencii, tie citeľnejšie u hostí, ktorí behom pár dní odohrali ďalší ťažký zápas prakticky so šesticou hráčov.

Zostavy:

WB: M.Kušnír (M.Muráň)  – M.Javnický „C“, M.Štrbák, S.Szabo, A.Zdráhal, M.Zdráhal, P.Chamilla, P.Matejov, M.Böhmer, M.Gajdács, M.Mikulišin, N.Gajić, F.Vaktor, tréner: E.Pagani

MŠK: E.Kavčák (M.Kotuláč) – K.Koleno „C“, D.Ostrák, R.Moravec, K.Gábor, M.Ševčík, L.Ďuratný, V.Gavrilov, J.Šidlo, tréner: M.Ondrušek st.

Góly: M.Štrbák 2, A.Zdráhal 2, M.Zdráhal 2, P.Chamilla 1, N.Gajić 1 – D.Ostrák 1, L.Ďuratný 1

ŽK: M.Kušnír, F.Vaktor – M.Ševčík, K.Gábor, L.Ďuratný, K.Koleno

Rozhodovali: P.Budáč a A.Bublávek, delegát: J.Hlavenka

Počet divákov: 70

Zápas začal poriadne z ostra a vo veľmi vysokom tempe! Hneď v prvej minúte ušiel domácej obrane ich spoluhráč z minuloročnej sezóny D.Ostrák a tvrdou strelou otvoril skóre 0:1. Následne sa k slovu dostali domáci a tyčku opečiatkoval M.Javnický! Svižná hra pokračovala, divosi mali loptu častejšie na svojich halovkách, ale hostia neustále nebezpečne podkurovali. V 5. min. sa ocitol osamotený pred M.Kušnírom hosťujúci R.Moravec, ale na opore domácich stroskotal. Už o ďalšiu minútu mohli šošoni navýšiť svoj náskok. M.ševčík potiahol nebezpečný útok, našiel nabiehajúceho K.Kolena, ale ten v koncovke zaváhal! Skóre sa opäť menilo v 7.min., keď hostia dobiedzali pred bránou WB, odrazená lopta skončila u L.Ďuratného a ten ju poslal cez klbko tiel až do brány 0:2! Domáci okamžite reagovali a hneď dvakrát zavarili gólmanovi Žiliny E.Kavčákovi, stav sa ale nemenil. V 8.min.mali divosi tutovku, keď na bránkovej čiare v poslednej chvíli zaskočil za brankára obetavý M.Ševčík! Na druhej strane zakončoval nebezpečne z uhla D.Ostrák. 12.min.priniesla peknú akciu domácich, keď prihrávku vzduchom takmer využil A.Zdráhal. V 14.min.mali domáci možnosť vyrovnať, ale nestalo sa. A.Zdráhal vyzvŕtal takmer celú štvorku MŠK, ale v rozhodujúcej chvíli urobil jednu navyše a prišiel o loptu. Sympaticky hrajúci hostia prišli o svoj dvojgólový náskok až v 17.min. Kapitán WB M.Javnický našiel na oblúku nepokrytého M.Štrbáka a ten znížil na 1:2. Prebiehala 19.min., keď aktívny M.Zdráhal z veľkého uhla napaľoval loptu do bránkoviska a loptu si nešťastne do vlastnej siete zrazil E.Kavčák 2:2. Aby toho pre hostí nebolo málo, do šatne ešte v poslednej minúte inkasovali dvakrát! Bratia Zdráhalovci si počas celého zápasu hrali vlastný duel a práve oni o všetkom podstatnom rozhodli. 20.min. A.Zdráhal namieril presne k tyčke z pomerne veľkej vzdialenosti 3:2. A v posledných sekundách pridal tento tvrdý hráč aj svoj druhý gól a dokonal tak skvelú otočku na 4:2.

Druhý polčas začal podobne ako ten prvý v pekelnom tempe. Hostia v snahe niečo urobiť s výsledkom vrhli všetky sily do útoku. Okrem pekných futsalových akcii sa ale aj pritvrdilo a rozhodcovia udelili viacero žltých kariet. Malé žlté vrece roztrhol ako prvý tvrdým zákrokom na K.Kolena domáci junior F.Vaktor. Ako sa bráni čisto predviedol v ďalšej minúte D.Ostrák, keď skvelým návratom zabránil gólu A.Zdráhala, ktorý si zápas užíval. V 33.min padol gól divochov, ktorý definitívne rozhodol. Strelil ho P.Chamilla, ktorý sa do hry zapojil až v druhom polčase a okamžite sa aj strelecky presadil 5:2. Pre trénera šošonov to bol jasný signál siahnuť po power-play. Hneď na jej začiatku trafil D.Ostrák pred odkrytou bránou len do tyčky! Keď v 34.min. strelil ďalší gól N.Gagić 6:2, stretnutie sa už len dohrávalo. Žilinčania hrali vabank, v ich obrane už vznikali obrovské diery. Jednu z nich využil v 36.min. pre ďalší gólový zápis M.Štrbák 7:2. Bodku za týmto stretnutím strelil 5 sekúnd pred koncom M.Zdráhal a stanovil tak konečný výsledok 8:2.

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s WB sme nastupovali s vedomím, že v prípade výhry môžeme poskočiť o dve miesta v konečnej tabuľke. V úvode sme dokonale zaskočili súpera. Gólmi Ostráka a Ďutatného sme viedli už 0:2 a mali sme ešte množstvo úplne vyložených gólových príležitostí ,ktoré sme trestuhodne nepremenili. Nedáš dostaneš sa do bodky a do písmena potvrdilo ,keď sme v rozmedzí pár minút inkasovali 3 góly s kategórie lacných. Do polčasu už bolo 4:2 a naša eufória sa vytratila ako sneh po tohoročnej kalamite. Do druhého polčasu sme išli s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav, ale opak bol pravdou. Nemôžeme uprieť naším mladíkom bojovnosť, dravosť a nasadenie, ale v koncovke sme boli naďalej jaloví, v defenzíve chaotickí a súper do čoho kopol skončilo v našej sieti. Konečný výsledok je pre nás krutý.“

Kamil Koleno (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Tento zápas bol pre nás dôležitý kvôli tabuľkovému postaveniu do play-off, kde sme sa chceli vyhnúť Pinerole a Lučencu. A tak sme išli do zápasu odhodlaní a s chuťou zvíťaziť . Zo začiatku nám všetko vychádzalo a súpera sme prekvapili rýchlymi protiútokmi, z ktorých sme dali aj 2 góly . No potom sme sa prestali koncentrovať a super nás potrestal a behom 3 minút nám nastrieľal 4 góly . Do druhého polčasu  sme chceli vybehnúť  a streliť nejaké góly, ale vyhoreli sme na koncovke, súper to využil a dal nám ďalšie góly . Na konci sme sa snažili hrať power-play , sme nastrelili len tyčky alebo brankára a tak  góly dávali len hráči WB.“

Erik Kavčák (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s Wild Boys sme išli stým, že chcem zobrať body do Žiliny čo sa nám aj prvých 10 minút darilo, no potom prišli chvíľky nekoncentrovanosti a veľmi rýchlo sme nato doplatili. Dostali sme veľmi lacné góly čo ma strašne mrzí, lebo chlapci makali jeden za druhého pre nás bohužiaľ trpká prehra.“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „ Po záverečnom hvizde mi bolo našich chalanov veľmi ľúto. Myslieť si, že nám niečo domáci uľahčia bola utópia. Napriek tomu sa chalani vrhli na súpera bez rešpektu a dokázali pomerne dlho viesť dvojgólovým náskokom. Prišla však fáza zápasu, keď sme behom niekoľkých minút prišli o všetko. Konečný výsledok nezodpovedá priebehu hry, ale je logickým vyústením fyzických a psychických síl oboch družstiev. Ďakujem všetkým našim hráčom, ktorí cestovali do Bratislavy. Okolo tejto partie postavíme družstvo do budúcej sezóny a som presvedčený, že takto o rok budeme mať v tabuľke výrazne viac bodov. Náš klub sa v historicky prvej sérii play-off postaví najlepšiemu družstvu na Slovensku Pinerole Bratislava a kožu určite lacno nepredáme! Družstvu Wild Boys želám v ďalšej fáze súťaže veľa šťastia a úspechov.“