2. zápas: MŠK Žilina FUTSAL – 1. KŠK Žilina 13:2 (8:0)

2. zápas Zimnej halovej ligy U15, 02.12.2018, ŠH pri ZŠ Javorku Žilina 16:30

MŠK Žilina FUTSAL – 1. KŠK Žilina 13:2 (8:0)

Góly: Krško 3, Kubovich 3, Martinček 2, Kráľ 2, Vajčovec 1, Frátrik 1, Tóth 1 – Korený 2

Zostavy:
MŠK Žilina FUTSAL: Bačík (25. Gazdík) – Martinček – Kráľ, Krško – Kubovich; Janošík – Vajčovec, Tóth – Frátrik; Hrašna – R. Výrostko, Valíček – Mažgut
1. KŠK Žilina: Zachveja (15. Šoška) – J. Jakubis, Korený, Čičmanec, Lukáčik, Fris, Balát, Kaduc, M. Jakubis, Gelatik, Zbýn, Badánik, Gašper

Bez kariet

Rozhodovali: M. Hubočan, A. Ďurina

Tomáš Kvaššay (tréner MŠK Žilina FUTSAL):
„ Do zápasu sme išli s rovnakou taktikou a takmer identickou zostavou, ako v prvom kole, avšak tentokrát s troma formáciami, zámer bol dať priestor na ihrisku viacerým chlapcom ako odmenu za poctivý prístup k tréningovému procesu.
Prvá formácia zložená z chalanov hrajúcich za U17 mala na starosti predovšetkým aktívnu, nátlakovú hru smerom dopredu a strieľanie gólov, čo sa aj darilo už od úvodu zápasu, hoci viaceré sľubné šance ostali ešte nevyužité. Nefungovala tu ale rotácia tak dobre, ako v predošlom zápase. Veľmi ma potešila hra druhej formácie počas celého zápasu, ustráchanosť z prvého zápasu opadla a veľmi dobre tak fungovala súhra, Aďo Frátrik odviedol výbornú prácu v strede poľa a dobre mu sekundovali Vajčovec s Tóthom na krídlach. Vytvorili sme si pohodlný náskok 8:0 a tak ešte v prvom polčase dostala príležitosť aj tretia formácia, ktorej prvé striedanie vyšlo herne dobre, zaujal ma najmä najmladší Samko Valíček svojou nebojácnou hrou a dobrým ťahom po krídle.
V druhom polčase sme chceli ešte navýšiť skóre a naďalej hrať aktívne, avšak s našou hrou som už nebol tak spokojný ako v prvom dejstve. Prvá úderka popri útočení zabúdala na zadné vrátka a obidva inkasované góly idú na jej vrub, našťastie to vykompenzovali smerom dopredu. Hra druhej štvorky sa mi v druhom polčase páčila asi najviac, viac priestoru som chcel za priaznivého stavu dať aj tretej štvorke, chalani však začali nepochopiteľne panikáriť a behom chvíle vyprodukovali viacero zbytočných zaváhaní. Zápas sme si ale napriek tomu v pohode ukontrolovali do konca, s výsledkom sme spokojní a tešíme sa na ďalší zápas.“