6. kolo: ŠK Makroteam Žilina – MŠK Žilina FUTSAL 2:8 (2:5)

5. zápas, 02.11.2019 ŠH Žilina – Rosinky 20:00 hod.

ŠK Makroteam Žilina – MŠK Žilina FUTSAL 2:8 (2:5)

V čase, keď si po celom Slovensku pripomíname pamiatku našich zosnulých, sa odohral v Žiline zápas o „futsalového kráľa Žiliny“. Takto bolo totiž nazvané mestské derby rivalov, potom čo sa v minulej sezóne zrodili dve veľmi nečakané až prekvapujúce remízy (pozn. 4:4 a 5:5). Šošoni však poriadne medzičasom posilnili kabínu a na lavičku pevne zasadol futsalový odborník Branislav Škorec. Očakával sa tak napínavý duel skúseného Makroteamu s brazílskymi hráčmi a novo tvoriace sa družstvo výborných slovenských mladíkov. Pred nádhernou diváckou kulisou sa tak odohral zápas, ktorý bol pred kamerami TV ESO  určite skvelou reklamou na futsal a hlavne zápas so slastným víťazstvom šošonov!

Zostavy:

Makroteam: F.Kováč (R.Košút)  – P.Krištofík „C“, J.W.M.Torres, A.L.D.L. Silva, D.D.N. Silva, L.F.D.Silva, M.Holbička, M.Baláž, V.Papajčík, M.Škulec, D.Trnka, tréner: D.Dobšovič

MŠK: M.Herko (E.Kavčák) – K.Koleno „C“, P.Zaťovič, S.Marušinec, R.Moravec, M.Ševčík, F.Vaktor, J.Koricina, K.Gábor, M.Štrbák, M.Belaník, K.Koleno, D.Ostrák, tréner: B.Škorec

Góly: L.F.D.Silva 1, M.Baláž 1 – P.Zaťovič 3, M.Ševčík 2, F.Vaktor 2, S.Marušinec  1

ŽK: D.D.N.Silva (Šk Makroteam Žilina)

Rozhodovali: S.Polomský, P.Budáč, S.Nemček, delegát: M.Budáč

Počet divákov: 350

Pre zranenia nenastúpili na strane domácich Marián Hudek a za hostí Filip Marton. Ináč boli obe lavičky doslova nabité a pripravené podať maximálne výkony. Stretnutie začali lepšie šošoni, ktorí boli v zápase vedení ako hostia. V 4.min. sa obrana Makrotemu ako aj ich lavička venovala M.Belaníkovi, čo využil na bleskovú rozohrávku S.Marušenic, ktorý našiel P.Zaťoviča a ten parádnou strelou vymietol pavučinu v rohu Kováčovej brány 0:1. Prebiehala 7.min. a prevaha šošonov sa začala prejavovať výraznejšie už aj na svetelnej tabuli. Najskôr pekne zahranú nacvičenú štandardku gólovo zakončil F.Vaktor 0:2 a o pár sekúnd bolo 0:3. Skvelú akciu M.Štrbáka využil cez prihrávku F.Vaktora mladík M.Ševčík, ktorý zakončoval pod brvno bezmocného F.Kováča 0:3! V 8.min. tlieskala zaplnená hala ďalšej nacvičenej akcii MŠK, keď M.Štrbák našiel nekrytého M.Ševčíka a ten pridal už svoj druhý gól v tomto derby 0:4. Na tento vývoj musel reagovať tréner Makroteamu, ktorý do medzihry zapojil už aj brankára F.Kováča, ktorý dlhodobo svojou kvalitnou rozohrávkou svojim spoluhráčom pomáha. V 15.min. sa dočkali aj domáci futsalisti. K odovzdanej lopte sa dostal aktívny Lucian a strelou z veľkej vzdialenosti zaskočil znudeného M.Herka 1:4. Šošoni na tento gól zareagovali najlepšie ako len mohli. Po faule na prenikajúceho M.Ševčíka ponechali rozhodcovia citlivo výhodu. Loptu získal P.Zaťovič, jeho projektil F.Kováč len vyrazil pred seba a Čiwo svoju akciu zakončil netradične hlavou 1:5. Posledné slovo prvého polčasu patrilo domácim. Nádhernú kombinačnú akciu Wellingtona, zužitkoval na zadnej tyčke umiestnenou strelou M.Baláž a uzavrel tak polčasové skóre na 2:5.

Druhý polčas priniesol divákom viac taktiky ako krásnych kombinácií a to najmä preto, že Makroteam musel eliminovať silu šošonov pomocou power-play. Tréner MŠK B.Škorec vydal v šatni potrebné  pokyny pre bránenie tejto často účinnej hernej varianty a jeho zverenci tieto pokyny dokonale využili vo svoj prospech. Lopta síce bola častejšie na halovkách domácich, ale gólovo sa prezentovali už len šošoni. Obrana pozorne bránila a čo prešlo zneškodnil fantastický M.Herko, ktorý do klubu priniesol skúsenosti a pokoj. V 25.min. sa gólovo prezentoval aj s prispením šťasteny ďalší mladík klopkajúci na reprezentačné dvere „Áčka“ V.Vaktor 2:6. Gólovým hrdinom MŠK pohol byť bez preháňania kapitán domácich K.Koleno, ktorému sa v koncovke v tomto zápase bohužiaľ nedarilo. V 30.min. využil po odobraní lopty voľný priestor dvorný nahrávať šošonov S.Marušinec  a aj on sa poľahky zapísal do streleckej listiny 2:7. Gólovú bodku za jednoznačným zápasom strelil P. Zaťovič, ktorý využil dlhý výhod brankára M.Herka a krížnou tvrdou strelou dovŕšil svoj hattrick 2:8. Posledné sekundy si vychutnali šošoni skandovaný potlesk z tribún a už od utorka sa budú pripravovať na ďalšieho súpera, ktorého káder je nabitý legionármi. Všetci fanúšikovia futsalu sú srdečne vítaní v sobotu 9.novembra 2019 v hale na Rosinkách, kde šošoni o 20.00 hod. privítajú Lučenec!

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Pred veľmi slušnou diváckou kulisou sme odohrali ďalší zápas na našej palubovke, na ktorý sme sa pripravovali počas týždňa rovnako ako na tie predošlé. Po slušnom výkone a plnení úloh sme tento zápas zvládli a aj vyhrali. Pred nami je zápas s top favoritom ligy Lučencom a ten nám ukáže akým smerom sa budeme uberať. Hráčom ďakujem za disciplínu počas celého týždňa, ale najmä za odvedenú prácu v zápase. Víťazstvo v žilinskom derby bolo jeho výsledkom. Liga sa zatiaľ iba začala, máme čo zdokonaľovať a chceme sa zlepšovať, takže ideme ďalej tvrdo pracovať!“

Samo Marušinec (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas sme zvládli po výsledkovej, ale aj hernej stránke. Vyvíjal sa pre nás veľmi priaznivo. Rýchlo sme viedli o 4 góly a Makroteam sme takmer k ničomu nepustili. Tým boli nútení už v prvom polčase začať s power-play. Síce sme do polčasu dvakrát inkasovali. Ale v polčasovej prestávke, kde sme si povedali pár taktických pokynov, sme už druhý polčas zvládli bez gólu v našej sieti a ďalšie pridali. Som veľmi rád, že sme tento zápas zvládli. Nešlo len o žilinské derby ako aj o body do tabuľky, kde sme našim konkurentom, medzi ktorými je aj Makrotem mierne odskočili.“

Pavol Matejov (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas priniesol z môjho pohľadu veľmi slušnú futsalovú úroveň z oboch strán, kde sa hralo aktívne zo strany na stranu počas celého zápasu. Priebeh zápasu sa od úvodných minút vyvíjal ako z rozprávky, keď sme po pár minútach viedli už štvorgolovým rozdielom. Súper ukázal svoju kvalitu, ale proti našej pozornej obrane sa nedostavali do väčších šancí. Myslím si, že zápas sme vďaka dobrému kolektívnemu výkonu vyhrali zaslúžene, o čom hovorí aj konečný výsledok 2:8.“

Matúš Ševčík (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s Makroteamom sme išli s jasným cieľom a to vyhrať. Taktika spočívala v aktívnej defenzíve a nedať žiadny priestor Brazílčanom. Do ofenzívy sme sa snažili hrať svoje nacvičené akcie čo sa nám aj celkom darilo. Slušná divácka kulisa videla pekné akcie, po ktorých lopta končila iba v súperovej bráne. Makroteam dokázal streliť gól až na 1:4  ale hneď o minútu sme dokázali zvýšiť na 1:5. Makroteam stihol ešte minútu pred koncom streliť gól a tak sa do šatni odchádzalo za stavu 2:5. V šatni nám tréner prízvukoval, aby sme boli trpezliví, že sa nemáme kam ponáhľať a že musí hrať iba súper. Presne takto sme nastúpili aj na druhý polčas a Makroteamu sme dopriali ešte 3 góly. Súpera sme predčili vo všetkom a zaslúžene sme vyhrali 8:2. Tu sa ukazuje, že nie vždy legionári dokážu vyhrávať zápasy… Ešte ma teší výkon Filipa Vaktora ktorý konečne dokázal streliť dva góly a veľmi pomohol tímu zaknihovať dôležité víťazstvo.“