Baráž (5. kolo): MŠK Žilina FUTSAL – FK Dragons Podolie 7:3 (1:2)

5. zápas, 13. 04. 2018 ŠH Žilina-Rosinky 19:00 hod.

MŠK: E. Kavčák (M. Kotuláč) – K. Koleno „C“, L. Ďuratný, M. Ševčík, R. Moravec, T. Mičuda, K. Gábor, O. Volek, V. Gavrilov, tréner: M. Ondrušek st.

Dragons: I. Bobocký (M.Trebatický „C“) – M. Jurčo, P. Hikel, M. Gajdošík, J. Tuka, A. Pagáč, D. Pyšný, R. Bobocký, tréner: I. Bobocký

Góly: M. Ševčík 3, L. Ďuratný 3 T. Mičuda 1 – D. Pyšný 1, J. Tuka 1, A. Pagáč 1

ŽK: K. Koleno, T. Mičuda – M. Trebatický, M. Jurčo, P. Hikel, J. Tuka

Rozhodovali: P. Havrila a J. Kopec, delegát: P. Slimák

Počet divákov: 50

Ďalším barážovým súperom šošonov boli draci z Podolia, ktorí pred týždňom zobrali v domácom prostredí 2 body favorizovaným Leviciam po remíze 6:6. Žilinčania sa svojimi doterajšími výkonmi a hlavne výsledkami stali čiernym koňom súťaže a na domácej palubovke boli miernym favoritom.

Prvé minúty však patrili jednoznačne hosťom! Draci si vypracovali sériu nebezpečných príležitostí, mnohé aj z vnútra bránkoviska, a tak sa opora šošonov E. Kavčák poriadne zapotil hneď na začiatku zápasu. Domáci veľký tlak ako tak ustáli a svoju prvú strelu vyslali na bránu I. Bobockého až po 5. minútach hry z halovky M. Ševčíka. Skóre sa menilo v 6.min, keď ďalekonosnú strelu A.Pagáča mierne tečoval T. Mičuda a brankár MŠK na zmenu pohybu lopty nedokázal zareagovať 0:1. Prešli 3 minúty a hostia vyslali na E. Kavčáka ďalšiu pomerne ľahkú strelu, ktorá skončila v sieti nahnevaného brankára. Jej autorom bol D. Pyšný 0:2. Na veľmi zlý vstup do zápasu zareagoval tréner MŠK M. Ondrúšek a v oddychovom čase hráčov upokojoval. Domáci vysunuli obranu, zvýšili tempo hry a ako tak otupili tlak hostí. Ich snahu však brzdili nezmyselnými verdiktmi rozhodcovia, čo výrazne prispievalo k nervozite na palubovke. Sľubnú príležitosť si vypracoval T. Mičuda, ktorý sa už už dostával k sľubnej koncovke, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta ušla. Šťastie v koncovke chýbalo aj K. Kolenovi, ktorého strelu vyrazil I. Bobocký tesne nad bránu. V 17.min. zapískali rozhodcovia domácim už 6 akumulovaný faul a loptu si na biely bod postavil A. Pagáč. Šošoni však mali šťastie, keď E. Kavčák skvele zasiahol a nedovolil hosťom odskočiť na 3 góly. V poslednej minúte prvého polčasu sa dočkali aj domáci, keď umiestnenou strelou znížil L. Ďuratný na 1:2. Tento gól bol po podpriemernom výkone domácich futsalistov veľmi dôležitý.

Do druhého polčasu vybehli hráči MŠK ako vymenení. Doslova hýrili aktivitou a všetky sily vrhli do útoku. V 22.min. nastrelil K. Gábor spojnicu a v 24.min spálil veľkú tutovku K. Koleno. Čo sa nepodarilo im, vyšlo T. Mičudovi. Po rohu z voleja netrafil ideálne, ale lopta si predsa len našla od brvna cestu do siete 2:2. Šošoni získali pôdu pod nohami a to bol signál aj pre hostí zvýšiť aktivitu. V 26.min sa dostali domáci dokonca do vedenia. Junior M. Ševčík vypálil z uhla a jeho delovka prepadla I. Bobockému do siete 3:2. Už o minútu išli šošoni do dvojgólového vedenia. L. Ďuratný prekvapil všetkých strelou od tyčky 4:2. Skúsení draci pomerne skoro siahli po power play. Strelou z uhla strelil hosťujúci J. Tuka v 30.min. kontaktný gól. Hra sa totálne otvorila a hralo sa hore dole. Družstvá takmer zabudli na obrany a divákom sa začal zápas konečne páčiť. Prišla však 34.min., T. Mičuda čistým spôsobom vypichol loptu A. Pagáčovi a jeho strela po hvizde rozhodcu skončila v sieti. Na prekvapenie všetkých rozhodca odpískal domácemu hráčovi faul a spustilo sa divadlo, ktorého výsledkom bolo vykázanie domáceho asitenta trénera J. Šidla z lavičky. V zápase sa pokračovalo a futsalisti MŠK na vzniknutú situáciu zareagovali tým najlepším spôsobom. V 35. min. našiel T. Mičuda na zadnej tyčke nekrytého M. Ševčíka a ten už pohodlne skóroval 5:3. Domáci kontrolovali ďalší priebeh zápasu a umne bránili power play drakov. Nepúšťali ich do súvislého tlaku, ani k nebezpečný streleckým pokusom. V absolútnom závere navyše zužitkoval dlhú loptu od E. Kavčáka v tomto zápase strelecký disponovaný L. Ďuratný a strelou medzi nohy brankára zvýšil na 6:3. Čerešničku na veľkom obrate pridal so záverečným klaksónom T. Ševčík a stal sa tak druhým trojgólovým hrdinom tohto duelu 7:3. Žilina tak získal mimoriadne dôležité 3 body a stále platí, že v baráži nenašla premožiteľa!

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Bol to zápas dvoch diametrálne odlišných polčasov. V tom prvom mali navrch hostia, ktorí nám našťastie nedokázali gólovo výraznejšie odskočiť, aj keď na to mali mnoho príležitostí. Vôbec nám nevyšiel vstup do stretnutia a dlho sme sa nedokázali chytiť. Viazla nám rozohrávka a robili sme veľké množstvo chýb, z čoho súper profitoval. Bol to zatiaľ náš najhorší výkon v baráži! Druhý polčas bol už iná pesnička. Vstúpili sme doňho aktívne a po pár minútach sme dokonca viedli o 2 góly. Ubránili sme aj power-play a svoj náskok sme na konci zápasu ešte navýšili. Čaká nás najdôležitejší zápas nováčikovskej sezóny, keď už o týždeň budeme môcť na domácej palubovke proti Leviciam oslavovať postup medzi elitu. Ako sa však v športe často hovorí, posledný krok býva najťažší. Ja však verím, že všetka tá doterajšia námaha a úsilie realizačného tímu ako aj našich hráčov bude zúročená. Bolo by to fantastické, keby mala Žilina dva extraligové kluby.“