FINAL FOUR U20, 17. apríla 2018, Angels aréna Košice

Po nedávno skončenom Final Four U18 sa aj vyššia kategória dočkala záverečného turnaja. Rovnako ako pri U18 aj tu získali právo účasti štyri najlepšie družstvá na Slovensku. MIMEL Lučenec ako víťaz dlhodobej súťaže, ktorý získal titul vďaka loptovým virtuózom z Brazílie toto právo prekvapujúco nevyužil. Naši chlapci sa do FF U20 prebojovali vďaka konečnému 4. miestu. Toto konečné umiestnenie možno nevyznie až tak chvályhodne, ale treba brať do úvahy obrovskú bodovú priepasť, ktorú sme si vytvorili zlým vstupom do sezóny a v druhej polovici súťaže bravúrne sťahovali. Po dohode zúčastnených družstiev sa hral pohár systémom každý s každým a pri neúčasti Lučenca bolo ťažké hľadať favorita.

MŠK Žilina FUTSAL – FK EKOPRIM Prešov  3:2 (2:2)

Góly: R. Moravec 2, J. Tomáš 1 – K.  Medoň 1, S. Šoltis 1

ŽK: M. Ševčík – S. Šoltis

GRIZZLY Slovakia Košice – FK EKOPRIM Prešov  6:2 (5:1)

Góly: M. Šlehofer 2, I. Betík 2, A. Fedor 1, M. Kuruc 1 – F. Marton 1, S. Šoltis 1

ŽK: M. Šlehofer (Grizzly Slovakia Košice)

MŠK Žilina FUTSAL – GRIZZLY Slovakia Košice  2:3 (2:3)

FK EKOPRIM Prešov

T. Boháč, M. Horváth – S. Šoltis „C“, K. Medoň, F. Marton, D. Trojan, R. Vantruba, A. Mihalík, M. Varga, Š. Pisko, tréner: L. Vrbovský

MŠK Žilina FUTSAL

O. Seman, J. Janošec – M. Farský „C“, M. Holbička, R. Moravec, R. Pudík, A. Greguš, D. Kováčik, J. Tomáš, M. Ševčík, tréner: D. Štaffen

GRIZZLY Slovakia Košice

B. Klembala – A. Fedor „C“, M. Kuruc, M. Šlehofer, I. Betík, S. Bačo, T. Šmajda, tréner: R. Bačo

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-20):

„Čakali nás náročné zápasy proti veľmi kvalitným celkom, čo sa aj potvrdilo. V prvom stretnutí proti Prešovu sme začali veľmi zle a prehrávali sme už 0:2. Zvýšenou aktivitou sme sa však ešte do polčasu vrátili do zápasu. Obojstranne vyrovnaný zápas sme na svoju stranu zlomili až 12 sekúnd pred koncom. Zápasu by však objektívne pasovala skôr remíza. Hráči oboch celkov nechali na palubovke veľké množstvo fyzických síl a ja som bol s našim výkonom veľmi spokojný. Druhý zápas mal rozhodnúť o víťazovi, nakoľko Košice medzičasom s prehľadom zdolali unavených Prešovčanov 6:2. Po dlhom čase sme aj my v zápase viedli a to hneď po góle sezóny v našom podaní! Dlhú loptu A. Greguša stredom palubovky posunul na krídlo hlavou R. Pudík, kde mu nabiehal M. Farský a ten z voleja nedal B. Klembalovi šancu. Košičania však prepli na vyššie obrátky, využili naše hrúbky v rozohrávke a otočili stretnutie na 1:3. Našťastie ešte do polčasu kontroval M. Ševčík. Druhý polčas sme viac menej hrali na jednu bránu s množstvom zahodených tutoviek…Boli sme Košiciam viac než vyrovnaným súperom, ale s takou streleckou mizériou sme sa museli uspokojiť aj s druhým miestom. Celkovo však musím chlapcov pochváliť. Vyslovene ma nikto nesklamal a všetci nechali na ihrisku srdiečko. Máme za sebou pomerne úspešnú a peknú mládežnícku sezónu.“