Baráž (9. kolo): MŠK Žilina FUTSAL – Rehab Klinik Barabéri 5:3 (2:1)

Baráž 9. kolo, 24.03.2018 ŠH Žilina-Rosinka 19:30 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – Rehab Klinik Barabéri 5:3 (2:1)

MŠK Žilina FUTSAL – 12 Erik Kavčák, 21 Marek Kotuláč, 14 Kamil Koleno (C), 10 Kristián Gábor, 8 Tomáš Mičuda, 9 Rastislav Planeta, 16 Jakub Baranovič, 4 Matúš Ševčík, 3 Rastislav Moravec, 13 Vladimír Gavrilov, 7 Libor Ďuratný, 17 Ondrej Volek.

Rehab Klinik Barabéri – 21 Róbert Maglen – 16 Peter Šrůtek, 71 Erik Ondrejkovič, 13 Matej Bašťovanský, 12 Roman Jurkovič (C), 9 Michal Bőhmer, 15 Adrián Lysák, 22 Juraj Török, 6 Ondrej Siviček, 10 Adam Klanica

Góly: Koleno, Mičuda, Ševčík, Ďuratný, Volek – Siviček, Török, Jurkovič

ŽK, ČK: bez kariet

Počet divákov: 120

Prvé striedanie mali hostia lepšie a už v druhej minúte, po rohu a zaváhaní v obrannom postavení, sa ujali vedenia 0:1 – O. Sivíček (A. Lysák). Počas nasledujúcich minút hráči MŠK postupne získavali prevahu. Na vlastnej polovici Barabérov nepúšťali do nacvičených útokov a rýchlo odoberali lopty a sami sa snažili kombináciami nakloniť misky váh na svoju stranu. Jednu takú v 6. min. zakončil M. Ševčík (K. Koleno) 1:1. V týchto fázach príbúdali šance, gól priniesla aj 13. min L. Ďuratný (R. Planeta) vymietol krásnym volejom pavučiny v bráne hosťujúceho brankára. Potom prišli chvíle K. Kolena, ale v rozhodujúcich okamihoch zaváhal alebo iba opečiatkoval bránu súpera, a tak sa už skóre do polčasu nemenilo.

Druhý polčas začali hostia lepšie a v 23. min. využili zaváhanie v rozohrávke a vyrovnali na 2:2, R. Jurkovič (M. Bašťovanský). Domáci sa v týchto chvíľach nedokázali dostať do pohody z prvého polčasu a hra sa vyrovnala. Hostia nepríjemne hrýzli a svojou umnou hrou si “vypýtali” fauly, čo domácich trochu brzdilo v agresivite pri napádaní súpera. Ale bolo evidentné, že chcú získať všetky body. V 31. min. si narazil T. Mičuda s K. Kolenom a umiestnenou strelou k pravej žrdi upravil skóre, 3:2. V 34. min, opäť po kombinácii s K. Kolenom, spálil T. Mičuda tutovku a domácich to mohlo mrzieť. Prvé varovanie, z halovky J. Török, ešte zostalo nepotrestané, keď obstrelil aj bránku. Ale už o chvíľu Barabéri vyrovnali po bravúrne zvládnutom nájazde 3:3, kedy sa už J. Török nemýlil. Od tohto momentu domáci vrhli všetky sily do útoku a vyplatilo sa, 59s pred klaksónom, po akcii ako pri predchádzajúcom góle, ktorú začal T. Mičuda narazil si loptu s L. Ďuratným a jeho zakončenie skončili na žrdi bránky Barabérov, ale tam stál opustený O. Volek a nemal už problém “upratať” loptu do bránky 4:3. Od tohoto momentu hostia siahli k hre bez brankára, ale tú im pokazil K. Koleno, 5:3.

Napriek tomu, že išlo o dôležitý zápas pre obe mužstvá, tak sme boli svedkami korektne hraného stretnutia na oboch stranách.