FEJ U17: report 1. – 4. kolo

1.kolo, 02.11.2019 City aréna Prievidza  11:30 hod.

TNF Lions Prievidza – MŠK Žilina FUTSAL  0:21 (0:6)

Obe juniorské súťaže sa rozbiehajú súčasne. Majú svoj pevný kalendár prepletený rekordný počtom reprezentačných aktivít, čo spôsobí viacerým klubom a hlavne ich funkcionárom mnoho organizačných problém, zato hráči sa na bohatý program sťažovať nebudú môcť J. Obaja seniorskí nováčikovia, či už TNF Prievidza, alebo Nové Zámky postavia v novej sezóne družstvá aj do oboch juniorských kategórii, čo je obdivuhodné. Šošoni otvorili sezónu súbojom  práve s prvým menovaným klubom a okrem ustráchaných hráčov Prievidze milo prekvapili konečným skóre aj seba.

Góly: Š.Ftorek 5,M.Poljak 5, J.Kubovich 4, K.Martinček 3, D.Krško 3, S.Kaštan 1

Zostavy:

Lions: T.Nagy –  M.Kurbel „C“, M.Pavlusík, J.Gažik, D.Rexa, D.Mašlonka, R.Majdák, A.Sitár, J.gebrlín, P.Vida, M.Husár, tréner: T.Nagy

MŠK: M.Šuber (J.Bačík) –  F.Jančula „C“, Š.Ftorek, D.Krško, M.Poljak, M.Hazda, K.Martinček, S.Kaštan, J.Kubovich, tréner: D.Štaffen

Bez kariet

Rozhodovali: M.Matula a M.Michna

Počet divákov: 88

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Výsledok asi komentovať netreba. Prievidžania potrebujú svoj čas na prípravu a orientáciu v súťaži. Bol to súboj Dávida s Goliášom, ale nie s historickým koncom. Súpera sme doslova prevalcovali vo všetkom. Mňa okrem dominantného výsledku potešili viaceré výkony našich hráčov. Za mojimi očakávaniami zaostal jediný hráč a to F.Jančula, ktorý si svoje vypočul. Milo prekvapil K.Martinček a tvrdú prácu v tréningoch pretavil do obdivuhodného výkonu Š.Fotrek, ktorý si na palubovke robil čo chcel. Na tento výsledok však trebalo rýchlo zabudnúť o pár minút stál pred nami obhajca titulu a mestský rival Makroteam.“

 

2.kolo, 02.11.2019 City aréna Prievidza  12:45 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – ŠK Makroteam Žilina 3:0 (1:0)

V druhom stretnutí prvého bloku zápasov stáli proti šošonom obhajcovia titulu z ŠK Makroteamu Žilina, ktorí nám minulý rok vyfúkli titul pred nosom aj vďaka nášmu zlému bodovému vstupu do súťaže. Tento rok si nato dáme určite pozor, ale všetko je to len a len na samotných hráčoch, ich kvalite, vôli a ochote tvrdo pracovať v tréningovom procese. Očakával sa vyrovnaný zápas plný emócii a presne taký tento duel aj bol.  

Góly:  Š.Ftorek 1,M.Poljak 1, K.Martinček 1

Zostavy:

MŠK: J.Bačík (M.Šubert) –  F.Jančula „C“, Š.Ftorek, D.Krško, M.Poljak, M.Hazda, K.Martinček, S.Kaštan, J.Kubovich, tréner: D.Štaffen

Makroteam: S.Mikula „C“ –  J.Mahút, P.Dziásek, L.Nemček, D.Hruštinec, P.Podstavek, M.Hubočan, M.Stelina, P.Cabaj, T.Dolník, tréner: D.Dobšovič

Bez kariet

Rozhodovali: M.Michna a M.Matula

Počet divákov: 40

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Chalani sa na zápas skvele namotivovali. S hráčmi súpera sa veľmi dobre poznajú z našich paluboviek, alebo aj so susedstva, či školy. Oba kluby sa dlhodobo zameriavajú na výchovu mládeže a ich taktická vyspelosť bola vidieť aj na palubovke. Ja som samozrejme s výsledkom veľmi spokojný. Tvrdé slova si po prvom zápase k srdcu zobral náš kapitán F.Jančula a práve on bol akýmsi jazýčkom na miskách váh. Horela pod nim palubovka a príkladne bojoval. Keď sa k nemu pridali všetci jeho spoluhráči, bola z toho naša jasná výhra. Chalani z Makroteamu by si za svoj výkon gól určite zaslúžili, proti bol však skvelý J.Bačík, ktorý vychytal proti kvalitnému súperovi čisté konto. Chlapcom ďakujem za predvedené výkony a teším sa už na ďalšie bloky zápasov.“

 

3.kolo, 13.11.2019 ŠH Badín  12:00 hod.

MIBA Banská Bystrica – MŠK Žilina FUTSAL  1:3 (0:1)

V 2. bloku futsalovej extraligy do 17 rokov nastúpili mladí Šošoni v oklieštenej zostave, v Badíne, ale o to viacej ešte zomknutí a odhodlaní zopakovať výkony z 1. bloku v Prievidzi. Od začiatku zápasu sme sa do súpera zahryzli a chceli mať zápas pod kontrolou, čo sa nám aj podarilo. Už v vo 4. minúte otvoril skóre aktívny Samo Kaštan, keď po spolupráci s Ftorekom, Jančulom a Krškom dopravil loptu do siete. Do konca prvého polčasu sme mali množstvo šancí, ktoré nevyužili aktívni – Ftorek, Krško, Poljak, ale v jeho závere to nakoniec ešte raz padlo. Všetko na seba zobral, vzorný kapitán Jančula, ktorý potiahol celú akciu po čiare a strieľanou prihrávkou hľadal spoluhráča, ale tým sa stal súperov Adamov a zasunul za chrbát bezmocného, ale výborne chytajúceho domáceho brankára Šima. Polčas sme vyhrali 2:0 a druhého sme vstúpili rovnako ako do prvého, aktívne, snažili sme sa hrať v pohybe, čím sme si vytvárali gólové príležitosti. Ani Bystričania sa však nenechali zahanbiť a nášho brankára, Bačíka ohrozovali častejšie ako v prvom polčase. V 34. minúte sa za svoj výkon dočkal gólom aj Jančula a bolo 3:0. Keď už vyzeralo, že zápas skončí víťazstvom na nulu prišlo nedorozumenie medzi našimi hráčmi a brankárom a Bystričania strelili prvý gól, v 39. minúte. Treba však povedať, že za ich výkon si gól zaslúžili! Počas celého zápasu sme mali miernu prevahu a výsledok 3:1 mohol byť aj vyšší, ale domáci brankár dnes čaroval, alebo my sme boli malo efektívni a šetrili na iné zápasy.

Góly: P.Paulovčík 1 – F.Jančula 1, S.Kaštan 1, A.Adamov (vlastný)

Zostavy:

Miba: A.Šimo –  S.Telúch „C“, A.Adamov, J.Bartkovič, M.Mikuštiak, M.Bezděka, M.Puškár, P.Paukovčík, I.Ďurkovič,  tréner: M.Majling

MŠK: J.Bačík (M.Šubert) –  F.Jančula „C“, Š.Ftorek, D.Krško, M.Poljak, M.Hazda,  S.Kaštan, E.Porubčan, tréner: B.Škorec

Bez kariet

Rozhodovali: D.Kováčik  a R.Sedlárik

Počet divákov: 44

Branislav Škorec  (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Hráčom chcem pogratulovať k 3 bodom, ale aj k výkonu. Aj napriek tomu, že v zápase boli chyby tak som bol veľmi milo prekvapený disciplínou na ihrisku, ale aj kreativitou niektorých hráčov, ktorí vedia meniť rytmus hry. Sú iba na začiatku svoje cesty a ak sa budú futsalu venovať tak každý jeden môže byť pre MŠK prínosom. Svoju premiéru si odbil Erik Porubčan, ktorý do kolektívu veľmi dobre zapadol herne aj ľudsky.“

 

4.kolo, 13.11.2019 ŠH Badín  13:15 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – TNF Lions Prievidza  9:0 (3:0)

S Prievidzou sme nastúpili už aj v prvom bloku, kedy sme si schuti zastrieľali a vyhrali 21:0. Dnes sme však čakali úplne iný zápas. Súper nastúpil v pozmenenej zostave a najmä s brankárom v bráne. Od prvej minúty sme nenechali nič na náhodou a už v prvom striedaní sme otvorili skóre, keď strelecky sa presadil disponovaný Kaštan. Po množstve nevyužitých šancí sa k slovu dostal individuálne Ftorek, pohral sa s hráčmi Prievidze a s prehľadom zvýšil na 2:0. Do polčasu sa ešte raz presadil Kaštan, ktorý zvýšil na polčasových 3:0. Tak ako v prvom zápase, aj v druhom bola našou slabinou koncovka, pretože polčas mohol vyzerať úplne inak. Do druhého sme si prízvukovali práve zakončenie, bolo o niečo lepšie ako v prvom, ale aj napriek tomu množstvo šancí sme nevyužili. Svoje technické kúsky a prehľad v hre ukázal Krško, ktorý s prehľadom rozdával lopty počas oboch zápasov. Následne sa presadil dvakrát Ftorek, ktorému rastú krídla od zápasu k zápasu, nenechal sa zahanbiť ani kapitán Jančula a o posledné dva zápasy sa postaral novic Porubčan, postavou malý, ale výkonom veľký! Aj napriek tomu, že do listiny strelcov sa nezapísali Poljak a Hazda tak boli veľmi dôležitou súčasťou tímu. Poljak vyprášil niekoľkokrát ruky brankára Prievidze a Hazda rozdával lopty ako sa patrí. Každý jeden hráč si zaslúži pochvalu, ale netreba sa uspokojiť, treba ďalej pracovať, trénovať a výsledky sa dostavia až po tvrdej práci.

Góly: Š.Ftorek 3, S.Kaštan 2, E.Porubčan 2, F.Jančula 1, D.Krško 1

Zostavy:

MŠK: M.Šubert (J.Bačík) –  F.Jančula „C“, Š.Ftorek, D.Krško, M.Poljak, M.Hazda,  S.Kaštan, E.Porubčan, tréner: B.Škorec

Lions: S.Krč –  M.Kurbel „C“, T.Nagy, M.Pavlusík, J.Gažik, D.Rexa, D.Mašlonka, A.Sitár, J.Gebrlín, P.Vida, M.Husár, P.Žilla, tréner: T.Nagy

ŽK: M.Šubert (MŠK)

Rozhodovali: R.Sedlárik a D.Kováčik

Počet divákov: 44

Branislav Škorec  (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-17):

„Do druhého zápasu sme nastúpili s cieľom pokračovať vo víťaznej šnúre. Všetko sme začali napĺňať od prvých minút, do súpera sme sa zahryzli a išli za svojím cieľom. Treba pochváliť všetkých hráčov, ktorí nastúpili a odovzdali na ihrisku všetko, aby po zápase boli spokojní. Je vidieť progres u hráčov, ktorí pravidelne trénujú už aj s A-čkom, vedia využiť to, čo vidia v tréningovom procese. Veľkým príkladom je v tomto Šimon Ftorek, ktorý čoskoro dostane pozvánku aj do zápasu A-čka.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MládežSezóna 2019/20U-20
FEJ U20: report 1. a 2. kolo