Filip VAKTOR, za rok v MŠK Žilina DOZREL ako VÍNO!

Pred dnešným zápasom v českej futsalovej lige medzi Interobalom Plzeň a Slaviou Praha sme vyspovedali nášho minuloročného hráča – Filipa VAKTORA.
Hráč, ktorý začínal s futsalom na strednej škole, juniorke Slov-maticu Fofo pod vedením Vladimíra Cícha, neskôr obliekal dres extraligového Wild Boys Bratislava a následne prišiel aj s ďalšími juniorskými reprezentantmi a trénerom Braňom Škorcom do nášho klubu, je dnes súčasťou českého futbalovo-futsalového veľkoklubu SK Slavia Praha! V drese zošívaných sa udomácnil a jeho veľkou cieľavedomosťou, pracovitosťou sa dostal nielen do základu tímu, ale všimol si ho aj reprezentačný tréner Slovenska, Marián Berky.

„Dohoda so všetkými mladými hráčmi, kde patril aj Filo Vaktor bola jasná. To, čo sme spolu chceli urobiť, získať za tri roky sa minimálne dvom, medzi nimi aj Filo podarilo za jeden rok, aj to covidový. Určite mi je ľúto, že takýto hráč nieje už v MŠK, ale na druhej strane preskočil dnes slovenskú extraligu a tak jeho krok odísť, dnes do kvalitnejšej ligy beriem pozitívne. Verím, že sa mu bude dariť aj naďalej a spolu s Matúšom Ševčíkom sa z nich stane dvojica nielen mimo ihriska, ale najmä na ihrisku“, zhodnotil Filipa tréner MŠK Žilina FUTSAL, Branislav Škorec.
Ako už bolo spomenuté tak od januára sa do tímu Slavie Praha pripojí aj Matúš Ševčík, ktorý v januári prestúpil z Interobal Plzeň. Dvaja veľkí kamaráti tak môžu hrať opäť spolu a môžu si navzájom nielen pomáhať, ale aj futsalovo vyrastať. 

  • Prešlo prakticky 6 mesiacov od času kedy si vo futsalovej Slavii Praha. Ako by si zhodnotil týchto šesť mesiacov?

Pozitívne. Začiatky neboli ľahké, musel som si zvyknúť na nové prostredie, iné tempo a veľa ďalších vecí. Momentálne sa, ale cítim skvele a som rád, že môžeme opäť po vynútenej prestávke spôsobené pandémiou hrať. Určite som viac dozrel po všetkých stránkach, športovú nevynímajúc, aj keď to je stále relatívne krátky čas. Máme výborný tím, kolektív a podmienky na rozvoj. 

  • Aký je rozdiel medzi slovenskou a českou ligou?

Nechcem dehonestovať kvalitu slovenskej extraligy ako je to teraz moderné, aj keď by som mohol. Samozrejme, že česká 1. futsal liga je kvalitnejšia a oveľa vyrovnanejšia. Prvých päť mužstiev funguje na profesionálnej úrovni a sú veľmi kvalitné, ale aj ostatné mužstvá majú veľmi slušnú úroveň. Myslím si, že ak sa bude na Slovensku pracovať správne a všetci budeme ťahať za jeden povraz, tak vieme dobehnúť kvalitu českej súťaže. Je to, ale beh na veľmi dlhú trať. Najväčší rozdiel je v propagácii samotného športu a klubov. 

  • Dnes hráte na pôde silného Interobalu Plzeň. Aký očakávaš zápas?

Naozaj veľmi náročný, bude to pre nás najväčšia skúška a ukáže nám to zrkadlo ako na tom sme. Verím, že zopakujeme bojovný a kolektívny výkon a z víťazstva sa budeme radovať my. 

  • Aké sú celkové plány futsalovej Slavie Praha v tomto ročníku?

Hlavne ísť od zápasu k zápasu a každý sa snažiť vyhrať, to je priorita. Nemám v obľube písať konkrétne ciele, ale ak sa budeme držať toho čo som napísal vyššie tak verím, že to bude úspešná sezóna, urobíme preto všetko.

  • Ako sa tešíš na spoluprácu ďalšieho Slováka, ale hlavne kamaráta Matúša Ševčíka? (pozn. v januárovom prestupovom termíne prestúpil s Interobal Plzeň do Slavie Praha)

Teším sa veľmi, uvidíme ako dlho mu bude trvať aklimatizácia, pretože nie vždy to je úplne ľahké. Ale nemyslím si, že by s tým mal byť problém. Poznáme sa už dlho a v podstate sme spolu hrali nielen v MŠK Žilina, ale aj vo všetkých reprezentačných kategóriách, od mládežníckych až k dnešnej seniorskej. Viem kde sa pohybuje a čo urobí tak isto ako vie Ševo čo spravím ja. Teším sa, že so Ševom môžem hrať opäť v jednom mužstve.

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21Top