MŠK Žilina FUTSAL – MŠK MAYERSON Nové Zámky 8:2 (6:2)

3.zápas, 08.10.2020 ŠH Žilina-Rosinky 19:30 hod.

Na žiadosť futbalistov Nových Zámkov privítali šošoni na domácej palubovke súpera netradične vo štvrtok. Tak ako všade inde bohužiaľ bez divákov, ale našťastie pred televíznymi kamerami. Preventívne opatrenia regionálnych hygienikov poslali do domácej karantény F.Martona a Š.Ftoreka. Tréner MŠK B.Škorec tak po roku opäť vytiahol viacero mladíkov do zostavy proti obľúbenému súperovi z Nových Zámkov, proti ktorým sa mladíkom zvykne strelecky dariť. Favoritom stretnutia boli Žilinčania a tí nechceli nechať nič na náhodu.

Zostavy:

MŠK:. E.Kavčák (M.Herko) – M.Štrbák „C“, P.Matejov, F.Jančula, D.Krško, M.Belaník, K.Martinček, M.Hudek, M.Zdráhal, P.Krištofík, S.Kaštan, M.Hazda, tréner: B.Škorec

MAYERSON: R.Blaškovič – P.Vašek „C“, M.Marík, P.Molda, M.Petík, R.Marík, I.Bacho, A.Procháczka, A.Kucharovič, M.Kováč, tréner: P.Ganczner

Góly: P.Krištofík 2, P.Matejov 2, M.Štrbák 1, K.Martinček 1, D.Krško 1, M.Zdráhal 1 – P.Vašek 2

ŽK: M.Belaník – R.Marík

Rozhodovali: P.Havrila, M.Šeršeň, J.Nemček, delegát: V.Kuspán

Hralo sa bez divákov

Šošonom aj do tretice vyšiel fantasticky vstup do zápasu! Hneď z prvej šance doklepol loptu do brány M.Šrbák, ktorý zužitkoval akciu M.Zdráhala 1:0 a takmer vyrovnal jeho najrýchlejší gól prebiehajúcej sezóny, ktorý padol v Prievidzi po 11 sekundách hry. V 2.min. už bolo 2:0, keď M.Hudek po rohu našiel nabiehajúceho M.Zdráhala a ten predviedol elegantné zakončenie, hodné jeho kvality. Do hry naskočil aj doliečujúci sa nováčik v drese MŠK P.Krištofík, ktorý to už na lavičke jednoducho nevydržal. Šošoni predviedli v 7.min.ďalšiu futsalovú lahôdku. Opäť rohový kop, kapitán M.Štrbák našiel P.Krištofíka a ten si otvoril strelecký účet 3:0. Mohlo sa zdať, že sa hostia zo Zámkov zlomia, ale opak bol pravdou. Na stretnutie pricestovali maximálne koncentrovaní a odhodlaní zaskočiť veľkého favorita. Prišli ich veľké chvíle, kedy sa dostali nie len do zápasu, ale ukázali aj lavičke domácich, čo môže spôsobiť čo i len chvíľková nekoncentrovanosť. Jeden z ich protiútokov takmer na jeden dotyk doklepol do siete po zákroku E.Kavčáka skúsený P.Vašek 3:1. O pár sekúnd už bolo 3:2, keď Zámky využili ďalšiu chybu v rozohrávke MŠK. Svoje sólo úspešne zakončil tvrdou strelou P.Vašek a vyprovokoval tak lodivoda domácich B.Škorca k neplánovanému oddychovému času. Pre nezainteresovaného diváka sa nič lepšie nemohlo stať a o zápletku malo byť postarané. Lenže prišiel moment, ktorý nalomil psychiku hostí. M.Marík sa rútil v obrovskej rýchlosti na bránku E.Kavčáka, prudko vypálil a jeho projektil skončil len na konštrukcii brány. Navyše sa lopta odrazila späť do hry, kde ju zachytili šošoni a po ich smrtiacej kontre dvíhal ruky nad hlavu P.Krištofík 4:2. Žilinčania sa vrátili po tomto momente k svoje hre a opäť na dlhšie zatlačili svojho súpera. V 14.min.skvele zabojoval M.Belaník a z jeho aktivity vyťažil premiérovú gólovú strelu mladý D.Krško 5:2. Tento mimoriadne talentovaný futsalista si za svoje posledné výkony a tvrdú drinu na tréningoch gólový zápis bez pochýb zaslúžil a už o pár sekúnd opečiatkoval z uhla konštrukciu Blaškovičovej svätyne. V 1.polčase sa hralo veľmi tvrdo, často až za hranicou únosnosti. Po jednom zbytočnom a škaredom faule videl žltú kartu domáci kanonier M.Belaník. V 18.min. vychytal E.Kavčák aktívneho M.Maríka, ktorému tak v tomto stretnutí nebolo súdené skórovať. Prišla tak 19.min. M.Zdráhal sa pohral s obranou súpera, k lopte sa dostal K.Martinček a cez zakrytý výhľad gólmana hostí strelil aj on svoj premiérový gól 6:2! Za tohto stavu odchádzali hráči do kabín.

Ak chceli Novozámčania ešte pomyslieť na zdramatizovanie stretnutia, potrebovali čo najskôr skórovať. Lenže svoje jasné plány mali aj domáci a P.Matejov urobil s hosťami krátky proces. V 21.min. dvakrát skóroval, keď najskôr zaskočil strelou z uhla R.Blaškoviča 7:2 a z ďalšej akcie predviedol luxusný lob, ktorým zvýšil už na 8:2. V 24.min. vystrčili rožky hostia, keď sa musel E.Kavčák neraz poriadne ponaťahovať, ale našťastie pre neho bez inkasovaného gólu. Na druhej strane M.Zdráhal takmer nachytal pri zlom postavení R.Blaškoviča, ale jeho nakopnutá lopta cez celé ihrisko len obtrela brvno. Prišli veľmi nudné a hluché fázy stretnutia. V 31.min. sa nešťastne zranil M.Petík a bohužiaľ stretie nedohral. Nemožné zahodilo v 33.min. duo M.Štrbáka a M.Belaník, keď sa núkali až príliš. Na druhej strane sa rútil na E.Kavčáka R.Marík, ale M.Hudek predviedol famózny návrat a v poslednej chvíli znemožnil súperovi sľubné zakončenie. R.Marík si zlosť vylial zákerným faulom zozadu a bez lopty, začo videl žltú kartu. V závere sa stretnutie už len dohrávalo. Šošoni podali len priemerný výkon, na koncentrovaných a bojovných Novozámčanov to však stačilo. Pripísali si tak do tabuľky ďalšie 3 body a môžu sa pripravovať na ďalšieho húževnatého súpera, tentokrát Levice.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas sme si veľmi dobre rozohrali a aj keď sa súper dostal na dostrel tak sme hneď zvýšili skóre. Keď bolo v 21.minúte 8-2 tak mi bolo jasné, že zápas sa už bude iba dohrávať a otázkou bolo iba skóre. To sa nezmenilo až do konca, aj keď šancí na oboch stranách bolo veľa, defenzívy boli deravé a v ofenzíve ani my, ani súper sme nedali góly do prázdnej brány, či z prečíslení 3 na 1. Zápasový, ale aj tréningový výpadok je vidieť a bude čo robiť, aby sme tých 5 mesiacov nič nerobenia dobehli. Herný prejav najmä v defenzíve musí byť oveľa presvedčivejší, kvalitnejší a nemôžeme vypúšťať v žiadnom zápase a za žiadne stavu ani jednu situáciu. Tešia ma prvé góly juniorov, ale aj ich výkony.“

   

Kristián Martinček (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Dnes sme nastúpili do zápasu proti mužstvu, ktoré chcelo bojovať a hrať aktívne, čiže o atraktivitu bolo postarané. Znovu sme dokázali hneď v úvodných sekundách streliť gól a na nejaký čas získať pohodu na halovkách. Za stavu 3:0 súper strelil rýchle 2 góly na 3:2 a pokúsil sa tak zápas ešte zdramatizovať. Som rád, že sme sa navzájom hneď podporovali a nedovolili sme súperovi ovládnuť zápas. Náš výkon možno dnes nebol pre niekoho ideálny, ale opäť sme ukázali naše kvality a to, že vieme strieľať góly. Čo sa týka mňa, bol to môj 3. ligový zápas za A-tím a dosť som si ho užil. Strelil som svoj premiérový gól v extralige za čo som rád. Ďakujem trénerovi za príležitosť a ideme ďalej…“

Erik Kavčák (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s Novými Zámkami sme vstúpili veľmi dobre, keď sme dali rýchle góly. Je vidno ešte nedostatky v defenzíve,  keďže Zámkom sa podarilo streliť rýchle 2 góly a dotiahnuť sa na nás na rozdiel gólu, avšak strelili sme opäť rýchle góly do súperovej siete a zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca.“

Marián Hudek (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Vedeli sme, že zápas s Novými Zámkami nebude ľahký aj napriek tomu sme do zápasu vstúpili výborne keď sme dokázali skórovať hneď na začiatku zápasu 3 gólmi. Keďže sme sa uspokojili s výsledkom tak súper nás potrestal 2 rýchlymi gólmi. Tréner hneď zobral oddychový čas, kde sme si povedali taktické veci a do polčasu sa nám podarilo streliť ešte 3 góly a hru sme stabilizovali. Druhý polčas sme už kontrolovali priebeh, kde sme strelili ešte 2 góly a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top