Pozvánka: MŠK Žilina FUTSAL – MŠK MAYERSON Nové Zámky, štvrtok 08.10.2020 o 19.30 ŠH Žilina-Rosinky (priamy prenos TV ESO)

VARTA futsal liga pokračuje v dobrom tempe aj ďalej, aj napriek nepríjemným obmedzeniam. V poslednom stretnutí sa udiala nevídaná vec, keď sa kvôli neodstrániteľnému výpadku elektrickej energie nedohral majstrovský zápas MŠK v Badíne proti Banskej Bystrici. Podľa rozpisu súťaže by sa malo stretnutie do 14 dní dohrať, čo je však pri súčasnej pozícii nášho športu v praxi dosť komplikované. O rozhodnutí exekutívy a následnom postupe Vás budeme samozrejme informovať.

V 3.kole sa predstavia šošoni konečne na domácej palubovke, žiaľ stále bez divákov. O to viac si vážime TV prenos na internete, kde fanúšikovia futsalu budú môcť sledovať aj tento duel. Žilinčania v ňom hostia Nové Zámky. Súpera, ktorého sila rastie najmä v domácom prostredí. Termín tohto strnutia sa niekoľkokrát menil, hráči Nových Zámkov bohužiaľ ešte stále uprednostňujú veľký futbal a tak pomerne často spôsobujú súperom ktorí nechcú byť neľudskí organizačné problémy. Tréner MŠK Branislav Škorec v stretnutí určite zapojí niekoľko mladíkov. Fanúšikovia šošonov si určite spomínajú na posledný vzájomný zápas so Zámkami, keď sa juniori Filip Jančula a Šimon Ftorek zapísali dokonca do streleckej listiny. 3 body by mali ostať pod Dubňom, lenže o výsledku sa rozhodne na palubovke a nie v stávkovej kancelárii.

Bilancia vzájomných zápasov zo sezóny 2019/2020 z pohľadu MŠK Žilina FUTSAL (6:1 v, 12:2 d)

 Pavol Matejov (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „S zápase proti Novým Zámkom očakávam, že súper sa bude snažiť hrať aktívny a agresívny futsal. Nemyslím si, že to bude ľahký zápas, ale som plne presvedčený, že ak pristúpime všetci k zápasu zodpovedne, tak 3 body by mali určite zostať doma.“

Marián Ondrúšek (asistent trénera MŠK Žilina FUTSAL): „Po víťaznom zápase v Prievidzi a nedohranom v Banskej Bystrici, ktorý sme mali tiež víťazne rozbehnutý, sa tešíme na prvý domáci súboj s nevyspytateľnými Novými Zámkami. Aj keď sa bude hrať bez divákov verím, že sa zdravo vyhecujeme a podáme kvalitný výkon. Nášmu súperovi sa v tejto sezóne zatiaľ moc nedarí a potreboval by sa chytiť. Má mladé mužstvo ,ktoré vie prekvapiť .Aj keď sme favoriti my, nesmieme ich podceniť a musíme ísť všetci na 100 percent.“

https://tveso.sk/msk-zilina-futsal-msk-mayerson-nove-zamky-8-10-2020/

 

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21Top
MužiSezóna 2020/21Top