Ridop MIBA Banská Bystrica – MŠK Žilina FUTSAL 0:2* (0:2)

2.zápas, 02.10.2020 ŠH Badín 20:00 hod.

*stretnutie bolo v 23 min. prerušené z dôvodu výpadku elektriny a keď sa po 60 min. nepodarilo závadu odstrániť, rozhodcovia museli stretnutie ukončiť a o osude duelu rozhodne Exekutíva súťaže.

Počas tohto týždňa boli športovci na Slovensku doslova na ihlách. Zbrklé a neuvážené vyhlásenia premiéra, či hlavného hygienika znepokojilo celé športové Slovensko. Našťastie vyhral zdravý rozum a športovci môžu pokračovať vo svojej činnosti. Bohužiaľ bez tých najdôležitejších, a to divákov. Našťastie Slovenský futsal zažíva po dlhých rokoch marketingový boom a jedným z vylepšovákov je práve obrovský priestor v médiách, čiže diváci môžu sledovať viacero priamych prenosov, či zostrihy z futsalových zápasov. Duel v Badíne bol právom označovaný za ťahák kola, ale dohraný nakoniec nebol…

Miroslav Gibala (riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Po náročnom týždni, keď sa menila situácia od absolútneho zákazu športových podujatí  až ku konečnému verdiktu, ktorý znamená, že šport nedostal absolútnu červenú, sme sa veľmi tešili na druhé kolo, kde nás čakala Banská Bystrica, ktorá si minulý týždeň urobila chuť v Žiline vysokým víťazstvom. Keďže aj naše víťazstvo bolo jednoznačné, tak obe družstvá si brúsili zuby na dobrý výsledok. Ale dnes sa všetkým do cesty okrem korony postavila aj elektrina. Bohužiaľ, v športovej hale v Badíne počas prebiehajúcej tretej minúty druhého polčasu prišlo k výpadku elektrickej energie a napriek maximálnemu úsiliu sa ani v predĺženej lehote nepodarilo poruchu odstrániť a tak sa všetci aktéri museli pobrať do šatne a následne domov.“

Zostavy:

MIBA: M.Kušnír (A.Šimo) – F.Rafanides „C“, M.Mikulišin, P.Vajda, P.Tužinský, I.Marko, J.Král, S.Prokaj, M.Čief, M.Kuruc, S.Bačo, tréner: M.Majling

MŠK:. E.Kavčák (M.Herko) – M.Hudek „C“, P.Matejov, F.Jančula, D.Krško, M.Belaník, Š.Ftorek, M.Štrbák, K.Matinček, F.Marton, M.Zdráhal, P.Krištofík, tréner: B.Škorec

Góly: M.Hudek 1, M.Belaník 1

ČK: M.Čief (Miba)

Rozhodovali: J.Kopec, P.Havrila, F.Mózer, delegát: M.Kubinec

Hralo sa bez divákov

Žilinčania na začiatku sezóny sužovaní dlhodobými zraneniami prišli zabojovať o ďalšie víťazstvo do Badína, kde ich čakala nabitá zostava Miby. V bráne hostí dostal pre zmenu šancu E.Kavčák a domácu svätyňu strážil stále ešte mladý, ale už ostrieľaný M.Kušnír. Kapitánsku pásku šošonov si navliekol na ruku premiérovo M.Hudek, nakoľko si M.Belaník plnil služobné povinnosti a jeho nastúpenie na stretnutie bolo otázne. Šošoni sa od úvodného hvizdu nasťahovali na polovicu súpera a začali systematicky obliehať bránku M.Kušníra. A prvý gól na seba nenechal dlho čakať. Po sérií krátkych prihrávok našiel M.Štrbák v bránkovisku M.Hudeka a ten prudkou strelou k tyči otvoril skóre 0:1. Tlak hostí pokračoval a MŠK zahrával jeden z mnohých rohových kopov. M.Hudek prihral povedzme nabiehajúcemu M.Belaníkovi a ten si zopakoval tvrdú prízemnú strelu z diaľky, akú predviedol pred týždňom v Prievidzi a razom bolo 0:2. V 5.min. hrúbka v rozohrávke Miby a M.Belaník sa ocitol osamotený pred M.Kušnírom, lenže jeho prehadzovačka skončila vysoko nad. V polovici úvodného dejstva domáci hru vyrovnali a začali prichádzať aj ich gólové príležitosti. Domáci TOP kanonier F.Rafanides zostal osamotený v bránkovisku, našťastie pre hostí zašmatlal a skóre neznížil. Prebiehala 12 min., keď emócie na uzde neudržal domáci M.Čief a udrel do tváre M.Štrbáka, začo si vyslúžil zbytočnú červenú kartu a oslabil tak na 2 min. svojich spoluhráčov. Žilinčania zahrali presilovku veľmi dobre, chýbalo jej však to najdôležitejšie a to gólové zakončenie. Ďaleko k nemu nemali postupne M.Zdráhal, M.Belaník a azda najväčšiu šancu spálil M.Štrbák. Zverenci M.Majlinga sa tak ubránili a mohli kontrovať po peknom vysunutí S.Bača, ktorý vyzval na gólové zakončenie P.Vajdu, ten ale tesne minul! Spomínaný P.Vajda priebežný stav nie moc dobre zvládal psychicky a mal len šťastie, že si to rozhodcovia nevšímali. V 15.min. vysunul F.Marton do nájazdu M.Štrbáka, ten ale nemal svoj najlepší deň a stav sa nemenil. V tomto stretnutí brnkali na nervy obom lavičkám rozhodcovia viacerými nepresnosťami na oboch stranách a s pribudujúcim časom sa na palubovke začalo iskriť. Po jednom takomto zvláštnom rozhodnutí zahrávali domáci v 16.min. nepriamy kop z hranice pokutového územia. Obrana MŠK ho však na veľkú radosť svojej lavičky ustála. V závere polčasu sa toho na palubovke ešte veľa udialo. Najskôr mimo pokutového územia zroloval E.Kavčák F.Rafanidesa, nepískalo sa a o pár sekúnd prišiel už 6 akumulovaný faul Miby. Loptu si na značku 10 m trestného kopu postavil bombardér M.Belaník, ale trafil len M.Kušníra. Agresívna hra domácich priniesla do polčasového hvizdu ešte jeden faul a tentokrát si loptu postavil mladík F.Marton. Tomu strela vôbec nevyšla a M.Kušnír nemal so zákrokom žiaden problém. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 0:2 a v druhom polčase sa očakával ešte veľký boj.

V 22.min. azda najlepší hráč Miby S.Bačo opäť šikovne vysunul P.Vajdu a jeho obaľovačka tesne minula bránku E.Kavčáka. V 23.min.bola hra prerušená z dôvodu vypadnutia elektrickej energie. Nasledovala nečakane dlhá vynútená pauza, počas ktorej vychladli emócie a hráči, či funkcionári oboch lavičiek mali možnosť sa dobre porozprávať . Napriek veľkej snahe domácich organizátorov sa nepodarilo v hale zasvieť ani po 60 minútach a tak boli rozhodcovia nútení stretnutie ukončiť. Bohužiaľ sa tak tento prestížny zápas nedohral a o jeho osude sa rozhodne za zeleným stolom…

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Nedohrané, ale poučné. Zápas sme začali veľmi dobre, mali sme viacej z hry, aj šancí a podstatné boli dva rýchle góly. Mohli sme pridať aj ďalšie, ale nevyužili sme presilovku ani dve desiny. S polčasovým výsledkom boli spokojní určite viacej domáci, keďže boli stále v hre a pri ich systéme sme sa museli mať na pozore. V defenzíve sme robili menej chýb ako v Prievidzi a to bolo veľmi pozitívne. Napriek tomu, že sa nedohralo, je iba na Exekutíve SF, čo podľa súťažného poriadku bude nasledovať a ako rozhodne.“