Pred 2. kolom VARTA futsal ligy

V Badíne sa v piatok 2.októbra 2020 od 20.00 hod. stretnú pred televíznymi kamerami TV ESO dva spriatelené kluby, ktoré boli minulý rok azda najväčšími konkurentmi na palubovke, ak neberieme do úvahy klasické veľké mestské derby Žilinských klubov. Oba celky v prvom kole dokázali zhodne streliť súperom po 10 gólov, ale o väčšie prekvapenia sa s určitosťou postarali Bystričania, ktorí deklasovali Makroteam Žilina na jeho palubovke. Šošoni potvrdili úlohu favorita v Prievidzi. V minulej sezóne boli úspešnejší hráči MŠK, keď zdolali MIBU v troch stretnutiach a v jednom sa zrodila remíza (4:4, 2:4, 1:3, 3:4). Vyrovnaný výsledok sa očakáva aj v tomto dueli a jeho víťaz získa určitú psychickú výhodu do najbližších extraligových kôl. Nakoľko sa bude hrať bez divákov a za prísnych hygienických opatrení, pozývame týmto fanúšikov futsalu sledovať už spomínaný prenos TV ESO.

 Martin Štrbák (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „V piatok nás čaká súper z Banskej Bystrice. Banskobystričania v minulom kole porazili Makroteam vysoko 10:1 a dobre sa naladili na ďalšie kolo. Určite to bude náročný zápas pre oba tímy. Očakávam vyrovnaný zápas v ktorom bude rozhodujúce, ktorý tím bude schopný lepšie využiť chyby súpera.“

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Som rád, že liga bude pokračovať a zbytočné zmätočné správy zo všetkých strán nie sú pravdivé. V piatok cestujeme do Badína, kde očakávame úplne iný zápas ako v Prievidzi, keďže Banská Bystrica je už skúseným, ostrieľaným mužstvom s kvalitnými hráčmi. Ak chceme uspieť, musíme hrať kvalitnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie ako v prvom kole. Na zápas sa veľmi teším, keďže na domácej lavičke sedí môj, náš veľký kamarát Martin Majling.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21Top
MužiSezóna 2020/21Top