Hodnotenie sezóny U20 v sezóne 2019/2020

MŠK Žilina FUTSAL v letnom prestupovom termíne (leto 2019) získala do svojich radov veľké mládežnícke nádeje Slovenského futsalu. Mimoriadne talentovaný Matúš Ševčík privítal v šatni šošonov svojich spoluhráčov z elitnej formácie reprezentácie do 19 rokov Filipa Martona, Filipa Vaktora a Jozefa Koricinu. Tento husársky kúsok vedenia MŠK predurčoval tím k tomu, aby sa stal najväčším ašpirantom na ligový titul. Šošoni prešli súťažou bez prehry a potvrdili obrovskú kvalitu, ktorou disponovali. Nebyť zásahu vyššej moci, dnes by šošoni mali titul vo vrecku. Ako sa páni od zeleného stolu rozhodli dnes už vieme, skúsme sa ale nad toto rozhodnutie povzniesť a obzrime sa za úspešnou sezónou v tejto vekovej kategórií. O zhodnotenie sezóny sme požiadali športového riaditeľa klubu, ktorý pravidelne mládežníkov MŠK v ich zápasoch sprevádza.

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL):

„Táto mládežnícka sezóna sa mi hodnotí mimoriadne zvláštne a to pre dva uhly pohľadu. Po športovej stránke sme v súťaži jasne dominovali, ako už dlho nikto v tejto kategórii, navyše v ročníku, ktorý bol v histórii mládežníckeho futsalu najkvalitnejší. V lige sme neprehrali ani jeden zápas a o titul nás pripravila ľudská ješitnosť, pomstychtivosť, neúcta k športu, mocenská arogancia a žiaľ amaterizmus. Nič to však nemení na tom, že som na chlapcov veľmi hrdý a s ich výsledkami ako aj výkonmi som bol spokojný. Počas zápasov sme sa však nevyhli aj slabším chvíľkam, herným výpadkom a podceneniu súperov. Straty bodov po remízových rezultátoch sme zaznamenali v domácom prostredí v posledných sekundách proti silným Novým Zámkom a bod sme museli zachraňovať pri neospravedlniteľnom podcenení Prievidze na ich palubovke. V stretnutiach, kedy už bolo rozhodnuté v náš prospech, sme nechávali priestor aj hráčom z mladšej kategórie, ktorí sa už pravidelne zapájali to tréningového procesu mužov. Počas sezóny sme dosiahli s prehľadom najlepšie skóre a Matúš Ševčík ovládol priebežnú tabuľku strelcov. Trénerský tandem Škorec/Ondrúšek počas celej sezóny hráčov kvalitne pripravovali a aj keď bol často problém ich na túto súťaž motivovať, všetko nakoniec zvládli. Mojou úlohou bolo správne motivovať kabínu k úspešnej reprezentácii klubu. Najväčšiu pozornosť našich súperov pútala už skúsená dvojica Ševčík-Vaktor. Lenže našimi najlepšími hráčmi počas celej sezóny bola dvojica Moravec-Koricina. Do kolektívu fantastiky zapadol brankár Holák, ktorý bol našou veľkou oporou. Sniper Marton mal počas celej sezóny viaceré zdravotné problémy a tak nestihol dostatočne vyniknúť ako to bolo v jeho predchádzajúcom pôsobisku. Počas sezóny nám herne vyskočil Bevelaqua, ktorý zaujal aj trénera mužov, a ten mu dal nečakane veľa priestoru aj v extralige. Úspešne do hry zasahovala aj dvojička z mladšej kategórie FtorekJančulom.

Rád by so vyzdvihol aj kvalitu súperov. V ligovom pelotóne bolo až 11 klubov a o žiadnom nemôžeme konštatovať, že by výkonnostne zaostával. Naopak! Na rozdiel od seniorskej ligy sa nám v mládeži kumuluje veľká kvalita, ktorý by mohla byť prísľubom, práve pre našu chátrajúcu najvyššiu súťaž. Bohužiaľ je futsal na Slovensku finančne poddimenzovaný a kompetentní to majú naozaj ťažké. Verím, že ďalší ročník bude úrovňou minimálne taký ako tento a môžeme sa tešiť na kvalitné mládežnícke súboje!“

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21