MŠK Žilina FUTSAL – FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou 4:14 (0:7)

10. kolo, 15.12. 2017 Žilina – Rosinky 20:30 hod.

MŠK: E. Kavčák – J. Šidlo „C“, K. Gábor, E. Novisedlák, T. Mičuda, V. Gavrilov, J. Hlucháň, M. Ševčík, J. Tomáš, M. Sýkora, tréner: M. Ondrúšek st.
Bánovce: R. Mäsiar (L. Kolárik) – O. Škorec „C“, J. Kastelovič, M. Líška, M. Ševčík, J. Laco, D. Rolinec, R. Mrocek, J. Štefánik, tréner: R. Ruman
ŽK: V. Gavrilov, E. Novisedlák – D. Rolinec
ČK: K. Gábor (MŠK)
Rozhodovali: M. Matula a R. Behančín
Počet divákov: 70

V ďalší náhradný termín, tentokrát v piatok 15. 12. 2017 čakal na šošonov priamy súboj o priebežné prvenstvo s druhým nováčikom v súťaži Bánovcami nad Bebravou. Práve tento súper bol donedávna našim jediným premožiteľom, keď vo vyrovnanom stretnutí napokon zlomil náš odpor a zaslúžene zvíťazil pred svojimi fanúšikmi 4:2. Pred samotným zápasom predviedli svoje tanečné umenie členky skupiny MyDANCE a nasledovala gratulácia marketingovému riaditeľovi MŠK Žilina FUTSAL pánovi Gibalovi, ktorý prednedávnom oslávil veľké životné jubileum „50“ a okrem nádherného pamätného dresu MŠK očakával aj 3 body od našich chlapcov. Čo sa ale dialo na palubovke, ho veru poriadne prekvapilo, škoda len, že s opačným efektom…Už tradične pozmenená zostava MŠK pôsobila zaspato aj na predzápasovej rozcvičke. Dobre naladení fanúšikovia z Bánoviec už pred zápasom dávali o sebe vedieť a bolo jasné, že komornú atmosféru v Žiline zmení aj hŕstka divákov na domáce prostredie.

Prvé minúty nepriniesli žiadnu zaujímavú akciu, na oboch stranách boli nejaké náznaky pološancí, ale stav sa menil „až“ v 6. min. Skóre otvoril hosťujúci M. Ševčík, ktorý sa až príliš jednoducho zvrtol na pivote a otvoril si na Rosinkách strelecký účet 0:1. Žilinčania pokračovali v nevýraznej hre a trest prišiel o ďalšie dve minúty. M. Sýkora doslova zaspal pri obrannej činnosti, na zadnej tyčke K. Kastelovič už nemal problém zvýšiť na 0:2. Na tento gól reagoval domáci lodivod oddychovým časom a na krátko to veru pomohlo. Obe družstvá zvýšili obrátky a začalo sa hrať v lepšom tempe. Sľubne rozvíjajúcu šancu založil T. Mičuda, ktorého prihrávka na M. Sýkoru neprešla, Bánovce vyrazili do bleskového protiútoku a na jeho konci bol ďalší strelec Orionu R. Mrocek, ktorý zakončoval prečíslenie do odkrytej brány 0:3. Vzápätí mohlo byť 0:4, keby premenil svoju tutovku v podobe samostatného nájazdu J. Kastelovič MŠK pokračoval vo svojej neplodnej hre a ich platonický tlak nerobil hosťom žiaden problém. Žilinčania boli veľmi pomalí a hlavne strašne čitateľní. Nepoučiteľných domácich štatistov potrestal v 15. min z ďalšieho protiútoku D. Rolinec 0:4. A o ďalšie 2 min. na tabuli svietilo už 0:5, keď svoj druhý gól pridal M. Ševčík po ďalšej hrúbke M. Sýkoru. To ale nebolo všetko, v ďalšej tutovke zaváhal J. Laco, ktorý si však všetko vynahradil v poslednej minúte. Ešte pred tým zaujala strela V. Gavrilova, ktorá opečiatkovala brvno súperovej brány. Napokon kapituloval E. Kavčák ešte dvakrát. Najskôr výborne zasiahol, ale k dorážke sa dostal ako ináč nekrytý J. Laco a razom bolo 0:6. Pomyselný klinec do polčasovej rakvy zasadil D. Rolinec 0:7!!! Doslova vykúpenie priniesol polčasový hvizd, pretože ak by sa hrali ešte zo dve minútky, polčas by bol takmer určite 0:10! Tak opustenú a frustrovanú družinu, akou bola v tej chvíli domáca kôpka nešťastia, by ste len veľmi ťažko hľadali…
Druhý polčas začali domáci s brankárom v poli, ale ani to nezastavilo rozbehnutý stroj z Bánoviec. Do upustenej brány sa trafil v 22. im. M. Ševčíka zavŕšil tak svoj hattrick 0:8. Keď vyrobil T. Mičuda pri power-play chybu a dal tak možnosť skórovať sniperovi M. Ševčíkovi bolo už ozaj hrozivých 0:9! Až potom prišiel aj gólový zápis MŠK. Na zadnej doslova dotlačil loptu do brány kapitán J. Šidlo, ktorý tak zaznamenal aspoň priebežný čestný úspech 1:9. Vzápätí však poslal loptu do oupustenej brány D. Rolinec a vypočul tak prosbu divákov na desiaty gól 1:10…A už o ďalšiu minútu vsietli hostia ďalší gól, keď sa po tieňovom bránení V. Gavrilova dostal do koncovky opäť M. Ševčík 1:11. Bežala už 32. min zápasu, keď domáci predviedli svoju najkrajšiu kombináciu. Akciu začal jasličkami K. Gábor, pokračoval E. Novisedlák, ktorý sa preštrikoval celým ihriskom a ponúkol pohodlné gólové zakončenie juniorovi M. Ševčíkovi 2:11. Určitú svetlejšiu fázu v polovici polčasu využil aj K. Gábor, ktorý na dvakrát prekonal brankára R. Mäsiara 3:11. Prišli aj pekné momenty V. Gavrilovo, ktorý behom jedného striedana nastrelil až dvakrát konštrukciu brány. Zlepšenie Žiliny však prišlo príliš neskoro. Na túto fázu hry umne zareagoval tréner Bánoviec R. Ruman, ktorý si zobral time-out. Pri jednom z prečíslené Bánoviec v zápale hry zasiahol rukou v bránkovisku loptu, ktorá smerovala do siete K. Gábor a nepochopiteľne tak oslabil svoje družstvo. Okrem červenej karty nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil brankár R. Mäsiar a „Brčo“ si navyše nezahrá ani v nasledujúcom zápase a to všetko za stavu 3:11! Po premenenej penalte tak svietilo na tabuli už 3:12. V 36. min chyboval V. Gavrilov a razom bolo po góle, koho iného ako M. Ševčíka 3:13. Na góly pladná 35. min priniesla zápis aj šošonom a to v podobe zásahu J. Šidla 4:13. Pri frustrácii domácich videli ešte do konca zápasu dve zbytočné ŽK V. Gavrilov a rovnako tak E. Novisedlák. V samotnom závere dvakrát skvele zasiahol aj T. Mičuda, ale posledné slovo mali predsa len hostia. Svoj famózny gólostroj zastavil na čísle 7 M. Ševčík 4:14. Viac už nedovolil T. Mičuda, ktorý tesne pred koncom vychytal súpera pri 10m trestnom kope. MŠK Žilina tak zaznamenala síce len prvú domácu prehru, ktorá však bola zahanbujúca a zdrvujúca. V novom roku privítame v prvom zápase paradoxne opäť Bánovce a vedenie klubu urobí všetko preto, aby sa takáto potupná hanba už neopakovala.