MŠK Žilina FUTSAL – Grizzly Slovakia Košice 4:4 (1:2)

9.kolo, 11.01.2018 ŠH pri ZŠ Hájik  14:00 hod.

Góly: M.Farský 2, M.Ševčík 1, A.Greguš  1 – F.Korček 2, A.Fedor 1, I.Betík 1

MŠK: E.Kavčák (J.Janošec) –  M. Ševčík „C“, A.Greguš, R.Moravec, M.Holbička, R.Pudík, J.Chupáň, M.Farsky, M.Turský, tréner: D.Štaffen

Grizzly: B.Klembala – A.Fedor „C“, S.Bačo, M.Kuruc, T.Šmajda, J.Kofčák, I.Betík, V.Bajtoš, M.Komárek, F.Korček, tréner: T.Kuruc

ŽK: A.Greguš, M.Ševčík – T.Šmajda, J.Kofčák

Rozhodovali: R.Behančín a V.Michna

Počet divákov: 20

Dušan Štaffen (tréner MŠK Žilina FUTSAL U-20):

„V našej bráne sa konečne objavil E.Kavčák a naša sila tým výrazne vzrástla, aj keď náhradník J.Janošec podáva v tejto sezóne spoľahlivé výkony. Súťaž sa nachádza vo svoje druhej tretine a nám sa po zlých výsledkoch výrazne vzdialila vytúžená prvá štvorka. To však nič nemenilo na fakte, že sme sa na domácej palubovke chceli proti družstvám z východe republiky vytiahnuť. Doma už hrať nebudeme, ale v juniorskej súťaži palubovka až tak nerozhoduje. Zápas sa pre nás nevyvíjal najlepšie. Napriek veľkej snahe bol súper oveľa nebezpečnejší a hlavne nám podkuroval v prečísleniach, do ktorých sa až príliš ľahko dostávala po vyhraných súbojoch jeden na jedného. V tomto boli Košičania až dominantní a robilo nám to veľké problémy.  Do kabín sme išli s lichotivým jednogólovým mankom. Cez polčas sme mierne zmenili spôsob bránenia a dobrý zápas mohol pokračovať. S pribúdajúcimi minútami sa zvyšovalo aj tempo a počet šancí. Po vyrovnávajúcom góle M.Farského na 2:2 zabrali opäť medvede a odskočili nám o dva góly. Vrhli sme všetky sily do útoku a oplatilo sa. So záverečným klaksónom sme vyrovnali a vybojovali sme si  cenný bod. Po zápase hostia protestovali, lebo gól padol na hrane pravidiel. Ja som mal pocit, že gól padol určite počas klaksónu a pred odpískaním rozhodcov, ostáva už len polemizovať, či bolo kopnuté do lopty pred, alebo počas klaksónu. V každom prípad sme si za veľkú bojovnosť a dobú hru bod zaslúžili, musím však povedať, že Košice boli o gólik predsa len lepšie. Z môjho družstva musím pochváliť za výkon R.Moravca, ktorý bol minimálne v druhom polčase náš najlepší hráč a vynikal rovnako, ako na druhej strane J.Kofčák.