Patrik Krištofík zostal verný Žiline.

Rozhovor s prvou tohtosezónnou posilou.

Príchod novej dvojice skúsených hráčov sme už avizovali. Dnes vám prinášame rozhovor s prvým z nich a to Patrikom „Mendim“ Krištofíkom z konkurenčného ŠK Makroteamu Žilina. Mendi je dnes už mimoriadne skúsený 29 ročný ľavák (vie prekvapiť aj pravačkou). Pochádza zo Žiliny, je ženatý, s manželkou Katkou sa momentálne, v mladej rodinke, tešia z výchovy ročného synčeka Olivera. Pre našich fanúšikov sa zdôveril s prvými dojmami a očakávaniami. My mu držíme palce, aby boli všetky jeho osobné priania naplnené a aby sa mu vyhýbali zranenia.

1. Čo ťa presvedčilo, aby sa tvoje cesty spojili s MŠK?

Určite zohralo veľkú rolu záujem trénera a klubu o moju osobu, ale takisto ma oslovil i samotný projekt klubu a jeho hráči. S väčšinou z nich sa poznám dlhé roky na klubovej úrovni alebo z reprezentácií, takže moje rozhodovanie bolo o to jednoduchšie.

2.V Makroteame si bol dlhoročným lídrom, aké úlohy očakávaš od trénera v MŠK?

Moje úlohy v Makroteame boli iné, aké budú pravdepodobne v MŠK. Je to ale na trénerovi, ja urobím maximum, aby som pomohol tímu či už na palubovke alebo aj mimo nej.

3.Momentálne si zranený, ako vážne je to a kedy odhaduješ svoj návrat do plnej tréningovej záťaže?

Som po plánovanej artroskopii kolena. S doktorom sme využili nútenú pauzu. Postupne koleno začínam zaťažovať a posilňovať. Momentálne trénujem individuálne, ale čoskoro by som sa chcel zapojiť do tréningového procesu. Verím, že do začiatku sezóny budem plnohodnotne pripravený.

4.Napriek zraneniu si sa už zúčastnil prvých tréningových jednotiek. Ako vidíš šance šošonov v novej sezóne?

Z kádra odišlo niekoľko kvalitných hráčov, ale klubu sa darí tieto straty nahradiť. Už minulú sezónu MŠK ukázalo, že má tie najvyššie ciele a myslím, že túto sezónu nebudú iné. Ja verím, že si konečne zahrám finále extraligy. J

5.Ak si odmyslíme Mariána Hudeka, na spoluprácu s ktorým hráčom sa najviac tešíš?

V tomto prípade nebudem konkrétny. Bolo by veľmi zložité vybrať jedno meno, teším sa na spoluprácu so všetkými chalanmi i celým vedením.

6.Tréner Branislav Škorec ťa dobre pozná a je presvedčený o tom, že do kabíny zapadneš rovnako dobre ako Huďo. Čo si sľubuješ od spolupráce s ním ako hráč?

Teším sa na túto spoluprácu. S trénerom Braňom Škorcom sa poznáme nejaký ten deň. Určite vie, čo môže odomňa očakávať. Systém hry, ktorú tréner preferuje, by som mal dobre poznať, preto by moja adaptácia nemala byť až tak zložitá. Na druhú stranu, niekto z kabíny mi určite pripomenie, že pre lepšie zapadnutie do kabíny bude treba vyplatiť nejaké tie “podlžnosti“.

6.Záverečné slovo/zhrnutie – pozdrav/odkaz fanúšikom:

Dúfam, že napriek zlej aktuálnej epidemiologickej situácii vo svete budeme mať možnosť baviť sa futsalom. Verím, že bude umožnené prísť na zápasy aj fanúšikom MŠK ŽILINA, ktorých týmto chcem pozdraviť. MŠK je slávna značka a mne bude cťou hájiť jej farby. Verím, že sa mne a celého tímu budú vyhýbať zranenia a podarí sa nám dosiahnuť stanovené ciele.

Vyjadrenia funkcionárov:

Dušan Štaffen (športový riaditeľ): „Ja poznám Patrika už od jeho juniorských začiatkov. Ako bežný Žilinčan som sledoval jeho kariéru nie len v Makroteame, či reprezentáciách, ale aj na našich mestských palubovkách či príjemných letných turnajoch. Pre mňa samotného je ale jeho prestup k nám menším prekvapením. O to viac sa z jeho príchodu teším. Verím, že u nás v klube naberie druhý dych a pomôže nám v najbližších rokoch plniť naše športové ciele.“

Branislav Škorec (hlavný tréner): „„S Mendim sme boli v kontakte už v minulej sezóne, komunikovali spolu a žartovali na tému – ak Huďo tak aj on. Nakoniec prišlo aj k realizácií a ja som veľmi rád, že doplní našu skúsenú generáciu. Očakávania mám veľké, veľmi dobre ho poznám a viem čo môžem od neho očakávať. Dnes je priorita, aby sa dal po operácií koleno zdravotne do poriadku, a potom môžeme myslieť aj na jeho futsalové výkony.“

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21
MužiSezóna 2020/21Top