Prišiel na začiatku sezóny a ako nováčik sa veľmi rýchlo presadil v tíme, ale aj v reprezentácií do 16 rokov – Matúš POLJAK!

Veľmi skromný, v kabíne tichý a aj preto o ňom môžeme hovoriť ako „tichom zabijakovi“, ktorý je síce na ihrisku nenápadný, ale o to viac nepríjemný! Výborná strela, výborná fyzická pripravenosť ho predurčuje k tomu, aby z neho vyrástol ďalší skvelý futsalista. Okrem našich „Junkáčov“ je aj reprezentantom Slovensko do 16 rokov – Matúš POLJAK. Stal sa historicky prvým strelcom futsalovej reprezentácie do 16 rokov, kedy proti Francúzsku (Akademickému výberu Lyonu) strelil v 5. min. vedúci gól Slovákov.

Tak, snažím sa mať stále úsmev na tvári i keď je to ťažšie bez priateľov a toho, čo rád robím ako je aj futsal. Deň mi začína väčšinou tým, že si robím potrebné veci do školy a keď tie urobím idem von na vzduch. Buď nejaká prechádza, turistika alebo len relax na domácej hojdačke, ktorú mám na dvore. Potom si dávam tréning s loptou, kde trénujem rôzne kľučky a nejaké výpady s loptou, či iný potrebný nácvik techniky s loptou, či iné klamlivé pohyby bez lopty.

Sezóna sa pre A-tím predčasne skončila, na ligu U17 si však musíme ešte počkať. Ako si spokojný s výkonmi a výsledkami? Do konca ligy chýba 6 kôl a máme náskok 3 bodov.

S výkonmi som veľmi spokojný. S každým, okrem našej prehry v Prešove, tam nám chýbala taká zapálenosť a obeta pre tím, prišli sme zbytočne o dôležité body. Po tejto prehre náš výkon len rástol a myslím že tých posledných 6 kôl by sme hravo zvládli.

Ako som povedal, hlavne teraz trénujem s loptou, aby som sa na ihrisku nebál ísť do hry 1 na 1 a dovolil si viacej. Chcem si teraz nastaviť režim, že si hneď ráno vybehnem a fartlekovým behom si zlepším kondíciu.

Okúsil si už aj ako chutí reprezentačný dres mládežníckej reprezentácie do 16 rokov. Ak by si zhodnotil prácu v reprezentácií, čo vidíš ako pozitíva?

Som rád, že som sa dostal do reprezentácie a veľmi sa mi tam páči. Práca realizačného tímu je výborná a užívam si tam všetko. Čas s chalanmi, tréningy, či aj zápasy. Je to úžasné reprezentovať krajinu. Ako pozitívum vidím hlavne, že vytvorili túto novú futsalovú kategóriu U16, od ktorej sa môžeme odrážať do ďalších kategórií.

Vždy je čo zlepšovať a ja som toho príkladom. Človek môže mať talent, ale ak ho nepodporí aj tvrdou prácou tak mu je na nič. Aj ja sa snažím zdokonaľovať po všetkých stránkach – fyzickej, technickej, aj psychickej.

Že nech nemajú strach a práve naopak, nech majú úsmev na perách a nech si užívajú čas s rodinou. Výsledkom toho je samotný oddych. Nech sa idú prejsť raz za čas do prírody a nech sa snažia žiť zdravo. Dúfam, že si zoberieme z tejto situácie príklad do života.