Fyzicky výborne disponovaný, silný na lopte s čuchom na góly – Samuel Kaštan

Spolu, s ďalšími spoluhráčmi juniorskej generácie Šošonov do 17 rokov, tvorí jeden jednoliaty celok, v ktorom každý zohráva svoju úlohu. Tú má aj výborné fyzicky a strelecky disponovaný Samuel KAŠTAN. Vďaka svojmu nasadeniu v zápasoch, ale aj svojej povahe, na palubovke sa dostal do futsalovej, juniorskej reprezentácie Slovenska. Na lopte je veľmi silný, pracovitý a zároveň gólový, aj tak by sme mohli charakterizovať Sama. Síce je ešte veľmi mladý, ale svojou fyzickou dispozíciou porovnateľný s „Benym“. Aj on je jeden z kategórie tých mladších, s ktorými futsalová MŠK Žilina pracuje a do budúcna si od nich veľa sľubuje!

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Dni v takejto neľahkej situácií trávim v prírode, s rodinou, ale samozrejme aj športovaním, netreba nič podceňovať a všetci chceme byť zdraví.

 

Sezóna sa predčasne skončila pre A-tím, na ligu U-17 si musíme zrejme ešte počkať. Ako si spokojný s výkonmi a výsledkami? Do konca ligy chýba 6 kôl a máme náskok 3 bodov.

Čítal som si článok o tom, že sa ešte musí počkať, predsa len lepší pocit by bol, keby boli odohrané všetky zápasy a skončíme na prvom mieste po kompletnom programe zápasov, ale túto situáciu nikto neovplyvníme.

 

Odohral si už aj zápasy za U-20, aký vidíš rozdiel v lige U-17 a U-20?

Rozdiel v lige U-17 a U-20… No, liga U-20 je isto kvalitnejšia, je tam veľa kvalitných, silných a aj skúsených tímov, predsa len je tam aj viac tímov ako v lige U-17. Do ligy U-17 sa túto sezónu pridali nové tímy – Prievidza a Nové Zámky. Avšak z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že každý jeden klub sa každým zápasom futsalovo zlepšoval a kvalitou rástol. Zápasy nie vždy boli také ľahké ako vyzerajú výsledky, aj keď sme v nich mali navrch.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne, ako sa to darí tebe?

Keďže som nedávno prekonal zápal priedušiek tak ešte veľmi netrénujem. Po úplnom uzdravení, kedy začína vykúkať slniečko a začína sa jar začnem postupne behať a cvičiť doma tak ako mi to umožní daná situácia.

 

Okúsil si už aj ako chutí reprezentačný dres. Ak by si zhodnotil prácu v reprezentácií, čo vidíš ako pozitíva?

Pozitíva v reprezentácií sú, že na to ako krátko sa poznáme sme silný a super kolektív. Máme výborne podmienky, tréneri a zdravotníci sú milí a snažia sa nám pomôcť ako len môžu.

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

V najbližších rokoch by som chcel popracovať na sebe komplexne. Športovo vo futsale, ale aj v súkromnom živote.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

Ľuďom v dnešnej situácií by som odporučil, aby boli zodpovední a vytrvalí, nič netrvá večne a čím zodpovednejší budeme tak tým rýchlejšie sa situácia vo svete zlepší.

Ďalšie články

MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-17U-20