Technický hráč s veľkým citom pre hru, Kristián Martinček

Súčasťou výborného, aktuálne najlepšieho, tímu na Slovensku v kategórii do 17 rokov je aj Kristián MARTINČEK. Je veľmi odlišným hráčom a veľmi ľahko ho na ihrisku spoznáte, pretože má veľký cit pre hru. Reaguje na dané situácie priamo v hre a pre oko diváka vie urobiť aj niečo naviac. Technický hráč, ktorý rany prijíma, ale vie hrať aj tvrdo, ale pritom férovo. Hráč, ktorý na góly prihrávať, ale vie ich aj dávať. Veľmi cenný a ako všetci, je v kategórií do 17 rokov, prísľubom pre Šošonov do budúcnosti.

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Tak pre mňa, ako extroverta a človeka, ktorý vyhľadáva spoločnosť je táto situácia ťažšia a neprajná. Riešenie je komplikované, tak si doprajem viac spánku, čiže vstávam často až k obedu. Poobede kľud a oddych. Keď dostanem chuť a silu začnem niečo robiť, väčšinou až poobede-podvečer. Urobím si veci do školy a popri dobrej hudbe idem cvičiť. Niekedy sa idem vyvetrať na čerstvý vzduch. Spánok je teraz často nepravideľný a spávať chodím vtedy, kedy v podstate chcem.

 

Sezóna sa predčasne skončila, ako hodnotíš ročník 2019/2020 a aktuálne 1.miesto?

Tak túto sezónu sú podľa mňa naše výkony stabilné a nepodcenili sme žiadnu časť sezóny a pripravovali sa na každý zápas dôkladne. Podstatné je, že tabuľku zatiaľ vedieme. Keďže náskok je taký aký je, nemôžme si už dovoliť zaváhať. Uvidíme ako sezóna ešte dopadne, či sa dostaneme na palubovku ešte v tomto hracom ročníku, veľmi si to želám.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne ako sa to darí tebe?

Dávam si hlavne silové a stabilizačné cvičenia. Trénujem stále iba sám, ako som už spomenul, iba s doprovodom dobrej hudby. Už sa teším ako si zahrám spolu s chalanmi na palubovke po zákaze.

 

Okúsil si už aj ako chutí reprezentačný dres mládežníckej reprezentácie do 16 rokov. Ak by si zhodnotil prácu v reprezentácií, čo vidíš ako pozitíva?

Ako pozitíva vidím hlavne skúsenosti a iné pohľady na herné situácie, štýl hry a pod. Je to miestami niečo iné ako v klube. Toto je dobrý krok k tomu byť komplexným hráčom. Som vďačný za to, že som mohol mať na sebe reprezentačný dres už aj v pútavom medzinárodnom zápase. (pozn. s futsalovou akadémiou Lyonu pod hlavičkou Francúzska)

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

To je všeobecná otázka podľa mňa. V podstate by som sa chcel zlepšiť vo všetkom ešte viac, pretože nikdy nič nie je dokonalé. Nechcem sa sústrediť na jednu vec, ktorú chcem zlepšiť. Takže chcem ešte pracovať na všetkom rovnako, či už po fyzickej stránke alebo po tej psychickej.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

Aby boli pokornejší a viac vďační za to čo máme. Aj v tejto situácií vidíme, že my ako ľudia nemusíme dokázať ovplyvniť všetko čo sa deje. Myslíme na seba, aj na druhých ľudí.

Ďalšie články

MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-17U-20
MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-17U-20