ŠK Makroteam Žilina – MŠK Žilina FUTSAL 4:7 (2:4)

18.zápas, 29.02.2020 ŠH Žilina – Rosinky 19:30 hod.

Posledné kolo nadstavbovej časti symbolicky spojilo mestských rivalov. Tento duel mal charitatívny podtón, nakoľko sa oba kluby a najmä hráčke kabíny rozhodli spoločne s divákmi urobiť menšiu finančnú zbierku pre jedno krásne dieťa Alexeja Fabiana s neľútostnou diagnózou a to Spinálnou svalovou atrofiou (SMA). Po tomto derby pribudlo od žilinských futsalistou na transparentom účte Alexejovi 551€, čo je len kvapka v mori v porovnaní s tým, akú cieľovú sumu rodičia pre svoje milované dieťa bezpodmienečne potrebujú…

Zostavy:

Makroteam: F.Kováč (21.R.Košút) – M.Baláž „C“, Lucian Ferreira, Andre Liuz, J.Mahút, A.Vrábel, J.Novotný, D.Trnka, M.Holbička,V.Papajčík , tréner: D.Dobšovič

MŠK: E.Kavčák (21.M.Herko) – D.Ostrák „C“, P.Zaťovič, M.Ševčík, F.Vaktor, J.Koricina, M.Bevelaqua, P.Matejov, M.Hudek, R.Moravec, Š.Ftorek, M.Štrbák, tréner: B.Škorec

Góly: Andre Luiz 1, D.Trnka 1, M.Holbička 1, M.Ševčík (vlastný) – P.Zaťovič 2, P.Matejov 2, M.Ševčík 1, J.Koricina 1, Lucian Ferreira (vlastný)

ŽK: M.Baláž – P.Zaťovič, D.Ostrák

Rozhodovali: R.Behančín, P.Havrila, M.Cisko, delegát: Ľ.Hrmo

Počet divákov: 50

Obe lavičky postrádali viacero kľúčových hráčov. Kým na strane domáceho Makroteamu to bola nečakaná zmena hráčskej politiky, na strane MŠK to boli viaceré zranenia, či skôr iné osobné aktivity. Ani tieto dôležité atribúty neubrali nasadeniu na palubovke. Už v 1.min. padol otvárací gól, ktorý aj s prispením jemného teču F.Vaktora strelil priebežne najlepší strelec súťaže André Luiz 1:0. O vyrovnanie sa postaral v 5.min. J.Koricina, ktorý využil prihrávku D.OStráka a ukončil tak trápenie šošonov z úvodu stretnutia 1:1. Šošoni v tomto stretnutí vedení ako hostia išli do vedenia už v ďalšej minúte. Svoje sólo zakončil akrobatickým gólom M.Ševčík 1:2. Keď sa v 7.min. po štandardke presadil P.Zaťovič prízemnou strelou na 1:3, zdalo sa, že zápas bude mať až príliš jasný scenár. Nestalo sa a domáce družstvo doplnené viacerými mladými chlapcami veľkému favoritovi vzdorovalo. Kontaktný gól na 2:3 padol v rýchlom slede, keď vyrazená lopta E.Kavčákov našla pozorného D.Trnku. V tomto čase hýril aktivitou najmä Brazílčan Andre Luiz, ktorý bol počas celého zápasu najlepším hráčom na ihrisku. Škoda len, že sa nenašiel žiaden šošon, ktorý by sa mu výkonom priblížil a treba povedať, že takých adeptov je v súčasnosti v kabíne MŠK veru dosť…Ako tak slušné výkony v prvom polčase predviedli ešte stále juniori J.Koricina a M.Ševčík. Posledné slovo prvého polčasu mali hostia. M.Ševčík našiel v bránkovisku P.Zaťoviča a ten uzavrel polčasové skóre na 2:4.

V polčasovej prestávke došlo u oboch klubov k výmene na brankárskych postoch. Do hry nastúpili na strane Makroteamu R.Košút a na strane MŠK Žilina po dlhšom čase reprezentačný gólman M.Herko. Šošoni aj do druhého polčasu vykročili zaspato a pokračovali v neoslnivom výkone. Gólový rozdiel triedy dosiahli hostia v 24.min., keď po aktivite J.Koricinu našla lopta číhajúceho P.Matejova a ten poľahky upravil na 2:5. Najmladších reprezentantov, ktorých sa na palubovke predstavilo v oboch dresoch hneď niekoľko výborným výkonom reprezentoval uvoľnene hrajúci A.Vrábel, ktorý aj napriek niekoľkým hrúbkam v obrane predviedol aj niekoľko odvážnych a úspešných prienikov po čiare. V polovici druhého polčasu mali hostia smolu a po týždni si opäť strelili vlastný gól pri snahe zastaviť prihrávku. Tentokrát bo nešťastníkom M.Ševčík, ktorý v obrannom sklze doviezol loptu až do siete 3:5. Šošoni sa v tomto stretnutí doslova herne trápili, hrali ďaleko za hranicami svojich možností a k svojmu oslabenému súperovi boli tak nepriamo milosrdní. Prebiehal 33.min. a aj domáca obrana nechtiac skórovala. Prihrávku F.Vaktora si do vlastnej siete zrazil legionár Lucian Ferreira a na tabuli opäť svietil trojgólový rozdiel 3:6. V 34.min. predviedli hráči Makroteamu veľmi peknú kombináciu a na jej konci bol úspešným zakončovateľom M.Holbička 4:6. V závere zápasu sa domáci pokúsili o zúfalú power-play, pri ktorej získal loptu P.Matejov a jeho vysoký lob skončil až v sieti 4:7. Divákov tak tento zápas pravdepodobne nenadchol, ale pred nami je nová súťaž, PLAY OFF. Makroteam vyzve klub z južného Slovenska Levice a MŠK Žilina FUTSAL bude chcieť postúpiť do semifinále cez TNF Lions Prievidza. Favoriti oboch dvojíc sú jasní, treba to ale potvrdiť na palubovke. Šošoni odohrajú 1.zápas štvrťfinále už tento piatok 6.marca 2020 o 19.30 na Rosinkách. Všetci ste srdečne vítaní!

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Veľmi ťažko sa mi hodnotí posledný zápas pred play-off, ktorý sme odohrali veľmi nekoncentrovane a ľahostajne. Síce sme vyhrali 7:4, ale výkon a predvedenú hru som si predstavoval inak. Som presvedčený, že play-off bude vyzerať úplne inak! Skončila sa jedna časť, zavreli sme za ňou dvere a od nedele sa pripravujeme na play-off, s pokorou a cieľom. Hráčom ďakujem za základnú časť, za druhé miesto a reprezentovanie nášho klubu MŠK Žilina. Touto cestou pozývam všetkých fanúšikov futsalu už v piatok, 6.marca do športovej haly na Rosinkách, na prvý štvrťfinálový zápas s Lions Prievidza.“

   

Filip Vaktor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Odohrali sme jeden z najslabších zápasov v sezóne. Hlavné sú však 3 body. Teraz sa treba pripraviť na Prievidzu, keďže začína play-off a to je úplne iná súťaž.“

Erik Kavčák (brankár MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu s Makroteamom sme nastupovali už so zaručeným 2.miestom. Mrzí ma naša defenzíva v zápase a veľa nepremenených šancí . Zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca a my sa už 100% pripravujeme na play-off.“

Rastislav Moravec (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas proti Makroteamu bol výzvou pre cely tím, nie z hľadiska fyzickej stránky, ale tej mentálnej. Jeden z najmladších tímov sa nás nesnažil potrápiť prvýkrát. Už v šatni sa spomínalo, že nás takéto zápasy naučia veci, ktorými nie všetky zápasy disponujú. Našou prioritnou úlohou bolo držať chladnú hlavu a vychádzať z pevnej sebaistej obrany. Čo sa týka ofenzívy, hrať dopredu nám nerobilo problém. Mali sme mnoho šancí, no chýbalo nám šťastie v koncovke. Ako sa zápas rozprúdil, súper chcel dať góly rovnako ako my. Lopta behala zo strany na stranu, mohli sme vidieť mnoho pekných gólových šancí a dravých súbojov. Súper nám nič nedaroval. Presnosť v koncovke rozhodla zápas, padlo mnoho gólov, ktoré si publikom mohlo vychutnať. Treba len chcieť hrať, osobitne vytvárať priestor a nechať rýchlosť lopty robiť svoju úlohu. Zápas mohol pre nás dopadnúť lepšie, stále máme čo zlepšovať. Pre súpera klobúk dolu, má veľmi kvalitný káder s mnoho talentami, či už mladými, ale aj staršími. Ďakujem pánovi trénerovi Škorcovi za možnosť preukázať sa na ihrisku a ideme ďalej.“

 

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top