2. štvrťfinále: MŠK Žilina FUTSAL – Pinerola Futsal 1994 3:6 (1:3)

2.štvrťfinále, 08.03.2019 ŠH Rosinky-Žilina 19:30 hod.

MŠK Žilina FUTSAL  – Pinerola Futsal 1994 3:6 (1:3)

Šošoni chceli pred domácim publikom potrápiť favorizovanú Pinerolu a určite sa im to podarilo. Hrali odvážnejšie ako v Bratislave a vypracovali si aj dostatok šancí. Lenže ich súper ma bohaté skúsenosti a vo svojich radoch aj skvelých zakončovateľov. V zápase sa aj poriadne iskrilo, lenže vôbec sa nemuselo. Delegát stretnutia čistí žalúdky rozhodcom snáď ešte aj dnes…

Zostavy:

MŠK: E.Kavčák (M.Kotuláč)– K.Koleno „C“, D.Ostrák, K.Gábor, M.Ševčík, R.Moravec, L.Ďuratný, M.Belaník, T.Mičuda, M.Zajac, M.Pleva, tréner: M.Ondrušek st.

Pinerola: M.Herko „C“ (32.P.Brndiar) – G.Rick, P.B.M.D.Silva (Bruno), V.D.Silva (Mimi), P.Kozár, V.S.M.D. Souza (Vitinho), M.Kyjovský, J.Halás, D.Čeřovský, W.Santos (Willians), P.Zaťovič, tréner: L.Mikita

Góly: R.Moravec 1. M.Ševčík 1, Ľ.Ďuratný 1- Vitinho 2, G.Rick 1, P.Kozár 1, J.Halás 1, K.Koleno (vlastný)

ŽK: E.Kavčák, K.Gábor, M.Ševčík – Bruno, G.Rick

ČK: T.Mičuda (MŠK)

Rozhodovali: P.Budáč a J.Kopec, delegát: J.Ploštica

Počet divákov: 150

Po odpykaní trestu za žlté karty sa do zostavy MŠK vrátil K.Gábor. Na druhej strane sa v drese Pineroly predstavila nová akvizícia W.Santos z Brazílie. Opatrný úvod narušil v 2.min. sklz šikovného G.Ricka, ale E.Kavčák bol pozorný. Šošoni si vypracovali prvú sľubnú šancu v 5.min., lenže K.Gábor v prečíslení zle prihral nabiehajúcemu D.Ostrákovi. Omnoho väčšiu šancu zahodil už o chvíľu Mimi, ktorý netrafil odkrytú bránu. Skóre zápasu otvoril kapitán MŠK K.Koleno, bohužiaľ loptu dopravil pri obrannom zákroku len do vlastnej siete 0:1. Po chybnej rozohrávke hostí sa k lopte dostal T.Mičuda, ale pálil tesne vedľa. Prebiehala 10 min., keď nováčik našich paluboviek Willians trafil tyčku a odrazenú loptu poslal Vitinho tesne nad brvno! Drevená tyčka praskala aj na druhej strane, keď je trafil po nacvičenom signály z rohového kopu K.Koleno! Diváci sa dočkali zaslúženého vyrovnania v 13.min.T.Mičuda vystihol rozohrávku Pineroly, vysunul rýchlonohého R.Moravca a ten strelou z jednej rozvlnil sieť 1:1. Bohužiaľ tento talentovaný hráč v 14.min. nedokázal pokryť reprezentanta G.Ricka a ten famózne preloboval E.Kavčáka 1:2. Brazílska samba zatancovala v 17.min., kedy loptu viedol po čiare Vitinho a keď nemal komu prihrať pred bránkoviskom, napálil loptu pod brvno a razom bolo 1:3. Záver polčasu patril jednoznačne T.Mičudovi, ktorý sa začína trošku rozohrávať.  Jeho strela v 18.min.minula priestor brány. V poslednej minúte našiel opäť R.Moravca, jeho strela medzi nohy brankára nemala dostatočnú razanciu. V záverečných sekundách došlo k nedorozumenie v rozohrávke hostí a T.Mičuda z ničoho takmer znížil s klaksónom.

Druhý polčas začala lepšie Pinerola, keď hneď v prvej minúte navýšila svoj náskok. Mimi napálil loptu do bránkoviska, kde dobre zasiahla obrana, ale odrazenej lopte už obrana nevenovala dostatočnú pozornosť. K lopte sa dostal Vithino a pomerne jednoducho skóroval 1:4. V 23.min. tvrdo odstavil G.Ricka domáci Ľ.Ďuratný, ale dal do koncovky až príliš veľa sily a vysoko prepálil. K slovu sa dostal aj bombardér MŠK M.Belaník, ale aj on pálil tesne vedľa. Šošoni sa začali viac a viac osmeľovať, ale ich zakončenie bolo jalové. A tak prišiel ďalší trest v podobe gólu Pineroli. Prebiehala 25.min. M.Belaník sa na šírkovú prihrávku dokĺzal neskoro, Rick potiahol loptu po čiare a v bránkovisku našiel J.Halása, ktorý už loptu upratal do siete 1:5. 27.min. a umiestnenú strelu W.Santosa vytlačil E.Kavčák na rohový kop. Tréner MŠK M.Ondúšek siahol za tohto stavu pomerne skoro k power-play zo snahou zmeniť vývoj zápasu. Lietajúceho brankára si zahral M.Belaník. V 31.min. sa dostal do svojej obľúbenej pozície odkiaľ vypálil na pozorného M.Herka. Ten tvrdý projektil zastavil, rýchlo rozohral na P.Kozára  a ten poslal presnou strelou loptu do opustenej brány 1:6. Zdalo sa, že už je po zápase, ale šošoni zbrane stále neskladali! Žilinčania pokračovali piati v poli a veľkú šancu zahodil T.Mičuda po peknej akcii MŠK. Aj majster tesár občas urobí fatálnu chybu a takú vykúzlil aj Bruno, keď rozohrávkou z autu našiel L.Ďuratného a ten znížil na 2:6. Bruno zohral v druhom polčase veľmi dôležitú úlohu. Z taktického hľadiska potreboval získať piatu žltú kartu a trest si odstáť ešte vo štvrťfinále. Videli to všetci v hale, len tí, ktorí ich udeľujú akosi nie. A nakoľko si ju nevedel „vypýtať“  technickým priestupkom, uchýlil sa k niekoľkým zbytočným nedovoleným zákrokom, čo sa nepáčilo domácim hráčom a ani divákom. V 34.min. nezapískali rozhodcovia jasný faul na K.Gábora, ten to neuniesol a škaredo oplácal, začo videl len žltú kartu! Hra pokračovala a domácim konečne vyšla power-play. Prihrávku T.Mičudu upratal do siete na zadnej M.Ševčík 3:6. V 37. min. si mohol otvoriť streleckú účet v našej lige Willians, ale loptu mu z halovky v poslednej chvíli odobral L.Ďuratný! Prebiehala posledná minúta, keď bol opäť jasne faulovaný domáci hráč, ale píšťalky ostali nemé. Toto už neuniesol T.Mičuda, prudko sa zahnal a jeho ruka skončila v tvári D.Čeřovského, čo samozrejme znamenalo červenú kartu a vzplanutie vášni na oboch lavičkách. Ďalší absolútne zbytočný a nešportový moment na palubovke. Našťastie sa zápas už len dohrával. Pinerola si tak podľa čakávania odváža zo Žiliny ďalšie víťazstvo a o týždeň môže v domácom prostredí zavŕšiť postup.

Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Do ďalšieho vzájomného súboja s Pinerolou, tento krát na domácej palubovke, sme išli s odhodlaním odohrať dobrý  zápas a potrápiť ich v ceste za titulom. Celkom sa nám darilo odolávať ich nátlakovej útočnej hre. Našu defenzívu sme posunuli podstatne vyššie ako predošlý zápas, s čím mal súper v našej malej hale dlho dosť veľký problém. Aktívne sme ho napádali a vyrážali do protiútokov. Nebezpeční sme boli aj zo štandardných situácii. Chcem našim hráčom poďakovať za bojovný výkon. Vo vyrovnanom zápase sme však prijateľným výsledkom podľahli. Mrzí ma záver zápasu, v  ktorom sa naším chalanom  nepodarilo udržať nervy na uzde a došlo k zbytočným šarvátkam. Súperovi gratulujeme k víťazstvu a tešíme sa na stretnutie v Bratislave.“

Kristián Gábor (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Našou prioritou v tomto zápase bolo pobiť sa o dobrý výsledok a využiť domáce prostredie. Úvodné minúty nám ukázali, že to vôbec nie je nemožné a keby sme mali viac šťastia v koncovke mohol to byť celkom iný zápas. Po polčase sme inkasovali 2 rýchle a lacné góly, čím nám kvalitný súper odskočil a na zaver si už len postrážil priaznivý stav. Zápas nám ukázal rozdiely medzi nami a Pinerolou , zároveň veľa práce, ktorá nás čaká.“

Libor Ďuratný (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas sme začali odvážnejšie ako prvý duel. Znova sa skóre otvorilo našim nešťastným vlastným gólom. Aj keď sme vyrovnali, nevyhli sme sa chybám, po ktorých nám hostia gólovo ušli. V druhom polčase pridali ďalšie góly po našom zlom bránení. Potom sme síce zápas ešte zdramatizovali, ale hostia si ho v pohode dohrali. Zaver zápasu bol zbytočne nervózny, z môjho pohľadu hlavne kvôli dekoncentrácii rozhodcovskej dvojice, ktorá podcenila niekoľko situácii.“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL): „Ak chce družstvo z druhej polovice tabuľky poraziť družstvo akým je Pinerola, musí to byť konštelácia viacerých aspektov. Chalani podali veľmi slušný výkon. Vypracovali sme si dostatok sľubných šancí, chalani si siahli na dno svojich síl, ale ani to nestačilo na silného súpera.  Pinerola nebola taká dominantná ako v prvom zápase, ale celkovo bola lepšia a zaslúžene zvíťazila aj v druhom štvrťfinále. K výkonom rozhodcov sa zatiaľ nechcem vyjadrovať…Čaká nás tretí súboj a budem rád, ak podáme opäť dobrý výkon a budeme spokojní z predvedenou hrou.“