2. zápas finále Zimnej halovej ligy U15: MŠK Žilina FUTSAL – Akadémia Juventus U15 2:2 (2:1)

2. zápas finále Zimnej halovej ligy U15, 10.03.2019, ŠH pri ZŠ Javorku Žilina 14:30

MŠK Žilina FUTSAL – Akadémia Juventus U15 2:2 (2:1)

prvý zápas 1:4, víťazom ligy sa stáva Akadémia Juventus U15

Góly: Martinček 1, Krško 1 – Matúš 1, Šeliga 1

Zostavy:

MŠK: Bačík (Gazdík) – Kráľ – Martinček, Kubovich – Krško; Kaštan, Frátrik, Janošík, Hrašna, Mažgut

Juventus: Kudelčík – M. Matúš, Kamas, Barčiak, Hubočan, Pavlík, Šeliga

ŽK: Bačík (MŠK)

Rozhodovali: Anton Ďurina, Wellington Torres

Tomáš Kvaššay (tréner MŠK Žilina FUTSAL):

„ Som veľmi smutný a sklamaný. Kvôli sebe, ale predovšetkým kvôli týmto chalanom, na ktorých som po konečnom hvizde videl nefalšovaný smútok a aj nejaké tie slzy… Ušlo nám v poslednom zápase všetko to, na čom sme celú sezónu makali, stačilo už urobiť len ten povestný posledný krok, ktorý býva najťažší… Na druhú stranu, asi to tak malo byť, asi sme urazili šťastenu tým, ako sme hazardovali so šťastím teraz počas play-off. Už cez semifinále sme prešli len tak-tak, chytali sme zajaca za chvost v druhom zápase až v predĺžení, teraz vo finále sa nám to isté už druhýkrát nepodarilo. Ako zlomový okamih by som z môjho pohľadu videl situáciu ešte z prvého finálového zápasu, kedy po veľmi nešťastnej chybe v prvom polčase za stavu 1:1 sme dostali gól na 1:2 a namiesto psychickej výhody, ktorú sme v tých fázach zápasu mali, sme posadili súpera na koňa a ten si to postrážil aj dnes. Viedli sme síce aj teraz v odvete až 2:0 a v prvom polčase sme boli dominantným tímom, ešte do prestávky sa súperovi podarilo znížiť po peknej akcii. Po prestávke sme chceli viac zaistiť defenzívu, no prišla opäť chyba a následne faul na hranici nášho pokutového územia, kedy brankár Bačík musel nedovolene zastaviť unikajúceho Matúša. Nasledoval priamy kop a ten aj s veľkou dávkou šťastia prepadol až za bránkovú čiaru a bolo vyrovnané. Mali sme ešte veľa času na strelenie víťazného gólu, ktorý by nás posunul do predĺženia, chalani na ihrisku však mali po tomto momente zvesené hlavy, musel som ich burcovať k opäť nátlakovej hre, ale postupne dochádzali sily a na lavičke som dnes nemal adekvátne možnosti náhrady, napriek tomu, že tam sedelo 5 šikovných hráčov…

Napriek všetkému chcem svojim hráčom úprimne poďakovať, za celú sezónu, ale aj za dnešok, že prišli všetci, ktorých som potreboval, že na ihrisku nechali srdiečko a do posledných sekúnd sa bili o titul pre náš klub MŠK Žilina Futsal. Súperovi gratulujem k víťazstvu v lige.“