5. kolo: MŠK Žilina FUTSAL – TNF Lions Prievidza 16:0 (10:0)

4.zápas, 12.10.2019 ŠH Žilina-Rosinky 20:00 hod.

MŠK Žilina FUTSAL – TNF Lions Prievidza  16:0 (10:0)

Šošonov čakal v novej sezóne prvý domáci duel. Žilina privítala na svoje palubovke nováčika z Prievidze a bola veľkým favoritom zápasu. Navyše bola zostava Branislava Škorca doslova nabitá a nováčikovia v drese MŠK chceli ukázať svoju kvalitu. Prievidza nastúpila bez svojho lídra M.Sventeka, ktorý sa zranil v zápase proti Lučencu a bude pauzovať veľmi dlho. Šošoni demonštrovali svoju silu a do tabuľky si pripísali vysoké víťazstvo. Liga bude opäť  na dlhšiu dobu prerušená a potom sa už začnú naozaj dôležité zápasy, ktoré ukážu reálnu silu MŠK.

Zostavy:

MŠK: E.Kavčák (21.M.Herko) – D.Ostrák „C“, P.Zaťovič, K.Gábor, S.Marušinec, M.Ševčík, F.Vaktor, J.Koricina, M.Štrbák, R.Moravec, M.Belaník, K.Koleno, F.Marton, tréner: B.Škorec

Prievidza: S.Gendiar  – J.Čampiš „C“, J.Rybár, M.Belanec, T.Fazika, M.Sochora, M.Filkorn, Ľ.Kopál, tréner: neuvedený

Góly: K.Koleno 4, M.Belaník 3, D.Ostrák 2, M.Ševčík 2, M.Štrbák 2, R.Moravec 1, P.Zaťovič  1, F.Marton 1

ŽK: P.Zaťovič (MŠK)

Rozhodovali: J.Kopec, L.Šlapka, F.Sendek, delegát: V.Badura

Počet divákov: 150

Na začiatku zápasu mali obe strany niekoľko náznakov pekných akcii, či streleckým pokusov. Nič vážnejšie sa neudialo, až prišla 5.min.K.Koleno donútil k chybe hosťujúceho Ľ.Kopála, narazil si so S.Marušincom a šošoni viedli 1:0. Týmto úvodným gólom sa na Rosinkách roztrhlo vrece s gólmi a peknými nacvičenými akciami domácich. Gólovú lahôdku predviedli v 6.min. F.Marton, ktorý vysokým lobom našiel M.Ševčíka a ten strelou z jednej umiestnil loptu k tyčke 2:0. V ďalšej minúte sa ocitol F.Marton opäť v roli nahrávača, pre zmenu jeho prihrávku v sklze zužitkoval M.Štrbák 3:0. Mladú štvorku vymenili na palubovke skúsenejší hráči a M.Belaník bombou do šibenice upratal svoj projektil 4:0. V 8.min. našiel S.Marušinec  na oblúku K.Kolena a ten strelou k tyčke zvýšil už na 5:0. S veľkou chuťou hrajúci S.Marušinec priťukol slabo bránenému M.Belaníkovi a ten strelou  bodlom pridal svoj druhý gól a 6:0. V tomto čase to už bola totálna dominancia šošonov a hostia pôsobili dosť tragicky. V polovici prvého polčasu predviedli domáci nacvičený signál, F.Marton prihrával M.Ševčíkovi do bránkoviska a ten vtipne zakončoval už na 7:0. Prebiehala 12.min. M.Belaník sa pustil do obrany Prievidze ako tank a po jeho strele aj za pomoci brankára S.Gendiara dovŕšil svoj hattrick 8:0. V ďalšej minúte opäť nacvičený signál MŠK, dvorný nahrávač  S.Marušinec  vyzval po rohu ku gólovému zakončeniu K.Kolena a bol to už druhým hráčom domácich, ktorý strelil hattrick v zápase 9:0. V 16.min. využil nedorozumenie v obrane hostí M.Ševčík, ktorý  našiel prihrávkou M.Štrbáka a ten uzavrel polčasové skóre 10:0!

Druhý polčas začali šošoni trošku vlažnejšie a po zapojení celej lavičky nebola ich hra už taká dominantná a vytratil sa aj dôraz z obrannej činnosti, či v zakončení. Ale neustále dokazovali svoju kvalitu a viditeľnú hernú prevahu. V 28.min. K.Gábor po viacerých drobných zaváhaniach ukážkovo našiel snipera K.Kolena a ten svojim štvrtým gólom zvyšoval  na 11:0 Jeden z hráčov, ktorý zasiahol do hry až v druhom polčase bol D.Ostrák a ten si svoj polčas poriadne užil. V 29. min. sa prezentoval tvrdou a presnou strelou 12:0. V 33. min. si narazil F.Marton po strele z veľkej vzdialenosti s telom S.Gendiara, ktorému nikto nepomohol a po dorážke bolo už 13:0. V 36.min. sa ozvali aj hostia a azda ich najväčšiu šancu mal M.Sochara, ale jeho strela skončila len na konštrukcii brány M.Herka, ktorý cez polčas už tradične vystriedal E.Kavčáka. Odrazená lopta sa od spomínanej tyčky dostala k P.Zaťovičovi a ten si po samostatnom nájazde vychutnal brankára Prievidze 14:0. Prebiehala už 36.min. prišla ďalšia pohľadná akcia S.Marušinca a z nej gólovo profitoval opäť kapitán MŠK D.Ostrák 15:0. Posledný gólový zárez pridal v 38.min. po prihrávke J.Koricinu mladík v domácom drese R.Moravec 16:0. V úplnom závere šošoni zo svojej hry vypustili obranu a M.Herko nakoniec ešte musel  občas čo to vytiahnuť zo svojho brankárskeho majstrovstva. V lige nasleduje dlhá reprezentačná prestávka. Držíme palce nielen našim hráčom, ale celej výprave aby dosiahli vytúžený postup do ďalšej fázy v boji o Majstrovstvá sveta!

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Prvý domáci zápas a prvé body z domácej palubovky, výhra 16:0 teší. Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne, patri im vďaka za prístup a dnes už musíme myslieť na najbližších, ťažších súperov. Máme 3 týždne voľna a prípravy, ktoré však budú úplne rozbité, keďže na repre zrazy sa chystá až 10 hráčov. Reprezentácií Áčka držím palce v kvalifikácii a aby prišli domov s postupom a ambíciou organizovať ďalšiu kvalifikačnú skupinu o MS na Slovensku!“

Kamil Koleno (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Dnes sme nastúpili konečne na domáci zápas, na ktorý sa tešilo celé mužstvo . Proti nám nastúpilo papierovo slabšie mužstvo a chceli sme to ukázať aj herne čo sa nám podarilo. Nedarovali sme im nič o čom sme presvedčili aj slušnú divácku účasť, keď sme do polčasu vyhrávali 10:0. Druhý polčas sme chceli pridať ešte nejaké góly, čo nám aj vyšlo. Veď výsledok hovorí za všetko… Ale pochvala patrí aj našim brankárom, ktorí udržali čisté konto a neinkasovali ani jeden gól. A tak tiež chcem poďakovať každému hráčovi za odvedený výkon a pekný darček k mojim narodeninám.“

Marek Belaník (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „V najsilnejšou možnom zložení sme nastúpili na svoj prvý domáci zápas a pred slušnou diváckou kulisou. Nové tváre v našom kádri sa chceli ukázať a tak od začiatku sme vybehli na súpera, ktorý sa zoznamuje s futsalom. Po pekných nacvičených akciách sme viedli do polčasu už dvojciferným rozdielom. V druhom polčase po premiešaní zostavy sa v tréningovom tempe zápas dohral a skoré sa zastavilo na 16:0. Okrem gólov a víťazstva potešilo aj čisté konto našich gólmanov. Víťazstvo nás posúva vpred, ale až novembrové žilinské derby a súper z Lučenca ukáže, ako sme na tom. Za vyzdvihnutie ešte stojí výkon Sama Marušinca, ktorý hral v obrovskej pohode a pripísal si 5 asistencií.“

Dušan Štaffen (športový riaditeľ  MŠK Žilina FUTSAL): „Ja si dovolím k zápasu len jednu myšlienku. Bez toho, aby som sa obzvlášť vracal k zvláštnym vyjadrenia trénerov z minulej sezóny, keď náš klub MŠK Žilina FUTSAL ako nováčik z objektívnych dôvodov nevycestovali do Lučenca či Bratislavy v takej zostave akoby sme chceli a napriek tomu nás nedokázali tieto silné kluby takto rozmetať, že si neviem predstaviť,  ako by komentovali výsledok 16:0. Vo futsale ako aj iných kolektívnych športoch  je veľmi veľa vecí o financiách a tým pádom aj o kvalite kádra. Mrzí ma, že sa cez polčas na tribúnach, ako aj v okolí športovej haly po zápase nepreberal náš skvelý,  takmer bezchybný výkon. Naozaj množstvo precízne zvládnutých nacvičených signálov, či pekných gólov, ale skôr súper z Prievidze. Nie je moc príjemné všade počúvať „keby sme postavili naše družstvo z mestskej ligy…“. Všetky kluby nejako začínali a na ich začiatku neboli vždy hneď veľké úspechy , či medailové umiestnenia. Držím Prievidzi palce, aby v zime zohnali viacero kvalitných posíl a aby ich hráčov a funkcionárov futsal napĺňal.“