Reprezentačná U20 absolvuje sústredenie v Žiline – Vaktor, Koricina a Moravec

Popri reprezentačnej akcii seniorského A-čka sa uskutoční aj zraz hráčov do 20 rokov (ročníky narodení 1999 a mladší), kde budeme mať zastúpenie v trojici Filip „Filo“ Vaktor, Jozef „Dodo“ Koricina a Rastislav „Kusho“ Moravec. Nakoniec sa Jozef Koricina ospravedlnil, ale nič to nemení na jeho nominácií. Všetci traja hráči boli súčasťou úspešnej generácie hráčov do 19 rokov, ktorú trénoval dnes už tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec. Rovnako, ako dnes už je realita iná a na reprezentačnej stoličke nie je, pretože všetky mládežnícke reprezentácie sú vedené trénerom z Poľska.
Všetci hráči budú bojovať o účasť na ďalších reprezentačných akciách. Sústredenie, ktoré sa uskutoční v októbri (24.-26.) a tiež aj zápasy s Českou U-19 začiatkom decembra. Všetkým hráčom držíme palce, aby sa presadili a ukázali svoje kvality!


Čo hovoria samotní hráči na pozvánku do reprezentácie?

Ako prvý sa vyjadril kapitán reprezentácie do 19 rokov a pri pohľade na nomináciu najskúsenejší z hráčov Filip Vaktor: „Som rád, že som sa dostal do nominácie, teším sa hlavne na chalanov a som sám zvedavý na nového trénera. “.

 „Pozvánku do reprezentácie si vždy vážim. Práve v tomto čase mi však začína Vysoká škola a prvé dni na „výške‟ si nemôžem dovoliť vymeškať, čo ma veľmi mrzí…“, skonštatoval Jozef Koricina.

„Nomináciu nevnímam nijako špeciálne. Teší ma, že sa do nej dostali hráči aj z iných, menej známych mládežníckych kádrov. Veľmi som zvedavý na zoznámenie sa s hernou technikou nového pána trénera. Verím v to, že sa ako kolektív budeme držať pokope a spoločne podstúpime nové prekážky a výzvy v nadchádzajúcich rokoch. Spolu všetko zvládneme!“, povedal Rastislav Moravec.

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MládežSezóna 2019/20TopU-17