K futsalu sa dostal iba pred pár týždňami, ale doplnil mladú generáciu – Jakub HVIZDÁK

Začiatkom roku 2020 sa pridal do kolektívu mladých Šošonov, aby rozšíril rady našej najmladšej generácie. Postupom času sa dostával do tempa, v tréningovom procese začal chápať základy futsalu a čo je najdôležitejšie, že CHCEL a futsal sa mu zápáčil. Hovoríme o Jakubovi HVIZDÁKOVI, ktorý ako väčšina hráčov prešiel futbalom v MŠK Žilina. Postupne sa mal, mohol Jakub zapojiť aj do zápasov, ale situácia nepriala futsalu, ani jemu a tak na prvý štart v našom drese si musí ešte chvíľu počkať. Veríme, že aj on bude strojcom „mladých pušiek“ Šošonov a vyrastie z neho kvalitný futsalista!

 

K futsalu si sa dostal iba nedávno, ako sa ti páči tento šport?

Futsal som si zamiloval už od prvého tréningu. Príjemne ma prekvapil veľmi priateľský kolektív, ktorý sa mi snažil vo všetkom pomôcť a nedávali vôbec pocítiť, že som nový a mladý. Skôr naopak a za to som rád.

 

Ako si sa k futsalu dostal?

Už od malička som bol fanúšikom futbalových Šošonov, s futbalom som musel prestať pre zdravotné dôvody, tak mi kamaráti odporučili futsal a ja som doň vbehol, vyskúšal a snažím sa chodiť pravidelne na tréningy.

 

Aký je pre Teba rozdiel medzi futbalom a futsalom?

Určite je to veľký rozdiel, vo futsale sa kladie veľký dôraz na prácu s loptou, počas tréningu a určite aj v zápasoch je väčší počet dotykov, viacej prihrávok, častejšia streľba a taktiež veľká časť tréningov je zameraných na taktické cvičenia, ktoré sa v zápase využívajú.

 

Čakala ťa premiéra v drese Šošonov U-17, ale nakoniec si musíme na ňu ešte počkať. Ako berieš tento fakt?

Bohužiaľ si budem musieť na svoju premiéru ešte počkať, ale samozrejme bol som veľmi sklamaný z toho, že sa musela súťaž prerušiť. Veľmi som sa tešil na svoj prvý zápas, ale chápem to a myslím, že to bolo správne rozhodnutie, zdravie máme iba jedno a treba si ho chrániť.

 

Poslednou, ale zároveň klasickou otázku je, čo by si odporučil všetkým ľuďom v dnešnej dobe?

Hlavne, aby boli ľudia zodpovední, aby počúvali nariadenia a odporúčania, pretože iba tak môžeme zvíťaziť v boji s koroanvírusom a vrátiť sa do našich bežných životov.

Ďalšie články

MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-17
MužiPo sezóneSezóna 2019/20Top