Martin Zdráhal – kvalita s reprezentačnými skúsenosťami

Druhou novou tvárou, ktorá do nášho futsalového MŠK Žilina FUTSAL prichádza je mladý, 27-ročný reprezentant Slovensku, Martin Zdráhal. Ten minulý rok obliekal dres českého Interobal Plzeň, kde prišiel z bratislavského Wild Boys. Predtým pôsobil v najúspešnejšom slovenskom klube Slov-matic FOFO Bratislava (aj pod hlavičkou ŠK Slovan Bratislava Futsal). Ako junior začínal v drese Pinerola Bratislava.
Martin Zdráhal je technický hráč, ktorého poznajú nielen súperovi hráči, ale aj tréneri, či diváci, pre ktorých je viditeľný svojou nižšou postavou, ale kvalitnými výkonmi v drese klubov a reprezentácie. S trénerom Branislavom Škorcom sa veľmi dobre poznajú, keď spolu pôsobili v Pinerole Bratislava a aj v reprezentácií do 19 rokov.
Martinovi držíme palce, aby podával kvalitné výkony, ale najmä, aby sa mu vyhýbali zranenia!

 

  1. Čo ťa presvedčilo, aby sa tvoje cesty spojili s MŠK?

Po udalostiach, ktoré sa udiali vo svete alebo v mojom športovom či súkromnom živote som sa rozhodol vrátiť na slovenské palubovky. MŠK je na Slovensku silná značka a futsalový projekt mi je sympatický. Som rád že budem jeho súčasťou.

 

  1. V stredu si odohral svoj prvý, prípravný zápas. Ako si sa cítil po dlhšej pauze na palubovke?

Do zápasu som zasiahol takmer po polročnej pauze takže som sa necítil ideálne. Návrat na palubovky ako aj prvý gól ma samozrejme teší.

 

  1. Prešiel si „školou“ Pineroly, Fofa a Plzne. Čo očakávaš od MŠK Žilina?

V každom klube som zažil naozaj pekné časy a myslím že tomu tak bude aj v žilinskom drese. Verím, že moje skúsenosti z predošlých rokov budú pre mužstvo prínos a pomôžem šošonom k čo najlepšiemu výsledku v sezóne.

 

  1. S trénerom sa veľmi dobre poznáš z pôsobiska v Pinerole, akú očakávaš spoluprácu?

Áno, poznáme sa dobre a pripomenieme si tak staré časy. Vieme čo jeden od druhého očakávať, takže spolupráca bude bezproblémová.

 

  1. V ročníku 2018-19 si hral vo Wild Boys s viacerými hráčmi z kádra MŠK – Štrbák, Matejov, Marušinec. Na koho sa najviac tešíš na palubovke?

Som naozaj rád, že v kádri MŠK je pre mňa veľa známych tvárí. S touto trojicou sme za „divochov“ získali bronz a spomienky na túto sezónu mám len tie najlepšie. Najviac sa teším samozrejme na Sama :).

 

  1. Záverečné slovo/zhrnutie – pozdrav/odkaz fanúšikom…

Fanúšikov MŠK by som týmto rád pozdravil a zároveň pozval do haly, samozrejme ak to aktuálna situácia dovolí. Napriek tomu, že klub opustilo viacero nádejných hráčov, skúsenosti v mužstve zostali a preto si myslím, že budeme bojovať o predné priečky.

Ďalšie články

MužiSezóna 2020/21Top
MužiSezóna 2020/21Top