Filip MARTON, nová tvár v extralige s veľkou perspektívou!

Predstavujeme Vám prvú novú tvár, reprezentanta do 19 rokov FILIPA MARTONA, ktorý k nám prestupuje s FK Ekoprim Prešov! Tento nenápadný excelentný strelec strieľa góly ako na bežiacom páse a to na klubovej, aj reprezentačnej úrovni.
V minulom ročníku juniorskej ligy nastrieľal 37 gólov, čím výrazne pomohol Prešovu k 2.miestu a stal sa najlepším strelcom ligy. Ďalšie góly pridal za reprezentáciu do 19 rokov a bolo ich až 18, čím sa v histórií stal zatiaľ najlepším strelcom tejto vekovej kategórie! Svoj prvý oficiálny štart za reprezentáciu si pripísal v marci 2018, v Piešťanoch a hneď proti veľkému favoritovi Španielsku. Svoj prvý gól v tejto reprezentácií strelil už o pár dní neskôr na turnaji v českom Vsetíne proti !
„Filip je hráčom, ktorý vie byť vždy na správnom mieste v správnom čase a čo je dôležité, že je výborný človek. Aj napriek tomu, že ešte nehral extraligu tak viem a verím, že sa na ňho bude môcť celý tím spoľahnúť. Je veľmi dobre fyzicky, aj technicky pripravený, čo je pre futsal ten najlepší predpoklad.“, zhodnotil Filipa tréner MŠK Žilina, Branislav Škorec.

• Čo Vás priviedlo k futsalu, kedy a kde si začal?

K Futsalu má doviedol môj veľmi dobrý kamarát Kristián Medoň, ktorý sa ma spýtal či nechcem vyskúšať niečo iné ako je futbal, za čo som mu dnes vďačný. Ale rovnako aj môj otec, ktorý mi povedal že to mám skúsiť no a podarilo sa… Futsal som začal hrávať v Klube FK Ekoprim Prešov a venujem sa mu ešte iba druhý rok a dúfam že tých rokov bude čo najviac.

• Ako si sa dostal do MŠK Žilina?

Do klubu MŠK Žilina si ma zavolal terajší tréner z reprezentácie do 19 rokov, ale samozrejme aj vedenie klubu. Prestup sa začal riešiť neoficiálnymi rozhovormi po kvalifikácii v Chorvátsku, ale najmä až po futsalovej sezóne.

• V reprezentácií do 19 rokov si jedným z lídrov, aké plány, očakávania máš v MŠK Žilina?

Ja sa za lídra v reprezentácii ešte nepovažujem, lebo musím dobehnúť toho ešte veľmi veľa. Plány v MŠK Žilina mám takéto, že každým tréningom a zápasom sa chcem posúvať krok po kroku ďalej a ďalej, samozrejme čo najďalej a pomôcť klubu k dobrým výsledkom. Verím tomu, že v Žiline budem mať tie najlepšie podmienky na futsalový rast a samozrejme, že budem dostávať čo najviac príležitostí od trénera. Ďalej verím, že sa nám podarí vytvoriť čo najlepší kolektív, či už na palubovke alebo mimo nej.

• Aké sú tvoje osobné ciele nielen vo futsale, ale aj v živote?

Človek by mal mať vždy tie najvyššie ciele, mám ich aj ja a ako som už spomínal tak dostať sa čo najďalej. Mojím príchodom do Žiliny by som chcel získať titul na seniorskej úrovni, ale mám ešte jeden nesplnený cieľ a tým je v mojom prípade aj juniorský titul. Verím tomu, že tento rok sa nám to konečne podarí. Na záver… Dúfam že môj nový klub bude so mnou čo najviac spokojný a ja sa budem snažiť podať čo najlepšie výkony v každom zápase.
Pretože som ešte študent tak mojím životným cieľom je samozrejme dokončiť školu, ktorá je prvoradá pre asi pre každého jedného z nás, zlepšiť sa ako človek a pomáhať ľuďom samozrejme rodine čo najviac.