Jozef KORICINA, tretí článok štvorlístka!

Zo Spartaku Trnava sa k nám sťahuje malý, veľký muž, 19 ročný – Jozef „Dodo“ KORICINA. Podobne ako Filip Marton tak aj Dodo Koricina je významným článkom v reprezentácií do 19 rokov. Nenápadný, ale pritom veľmi pracovitý a účelný na ihrisku, o čom svedčí aj jeho 13 gólov v reprezentačnom drese kategórie do 19 rokov. V tejto kategórií úspešne debutoval už v máji 2017 v Portugalsku. V decembri toho istého roku na Turnaji V4 proti Poľsku strelil svoj prvý gól. Talianom. Ďalšie pribudli v novembri 2018, keď strelil 2 góly Rumunsku, v decembri 4 góly a v kvalifikácií na OHM (Kvalifikáčnú skupinu organizovalo Slovensko v Prievidzi. Za suverénnym Ruskom skončli naši mladíci a to znamenalo postup) pridal ďalšie 4 góly. V októbri 2018 okúsil aj Olympijské hry mládeže v Argentíne, kde aj skóroval a odohral všetky 4 zápasy za našu krajinu. Vo svojom, už bývalom klube, Spartak Trnava nedostával príliš veľa príležitostí a tak sa rozhodol pre zmenu a tou je MŠK Žilina Futsal.
„Dodo, ako ho všetci poznáme je veľmi skromný, ale na ihrisku veľmi dravý s čuchom sa postaviť na správne miesto, aby mohol súpera skoliť gólmi.
„Veľmi sa teším na spoluprácu s ním, pretože je inteligentným hráčom, ktorému netreba niečo zdupľovať, stačí raz povedať.“, zhodnotil Jozefa Koricinu tréner MŠK Žilina FUTSAL, Branislav Škorec.

• Čo ťa priviedlo k futsalu, kedy a kde si začal?

„K futsalu ma priviedol môj tréner z veľkého futbalu, Adam Fančovič, ktorý ma oslovil na mestskú ligu. Neskôr som začal komunikovať s trénerom druholigového Spartaku Trnava Ladislavom Venžikom a v 15 rokoch som vyskúšal seniorský futsal. Bol som mladý a nemyslel som si, že v takom veku zvládnem mužský futsal, ale tréner ma presvedčil, že áno a odmenou mi bola prvá sezóna. Tá bola naozaj skvelá, zahral som si pred 1800 divákmi, čo bol vtedy veľký zážitok a pre mňa niečo neopísateľné.“

• Ako si sa dostal do MŠK Žilina?

Dostal som ponuku hrať s chalanmi, s ktorými hrávam v reprezentácii do 19 rokov, v jednej štvorke a pracovať prakticky s tým istým realizačným tímom ako v reprezentácii. V podstate som bol rozhodnutý hneď, bolo treba iba doklepnúť nejaké detaily, pretože budem už chodiť na vysokú školu v Bratislave. Som za tú ponuku veľmi rád, pretože to vyzerá, že môj bývalý klub, FC Spartak Trnava sa do ligy neprihlási a tým pádom ja budem pokračovať v extralige aj naďalej.

• V reprezentácií do 19 rokov si jedným z lídrov, aké plány, očakávania máš v MŠK Žilina?

V prvom rade očakávam rast samého seba ako hráča. Verím, že pod kvalitným trénerom a s dobrým tréningovým procesom to bude možné a reálne. Takisto sa teším na super partiu, ktorá sa v MŠK buduje. Chceme sa hlavne prezentovať dobrým herným prejavom, s ktorým skôr či neskôr určite prídu aj výsledky.

• Aké sú tvoje osobné ciele nielen vo futsale, ale aj v živote?

Ako správny kresťan sa snažím byť v prvom rade dobrým človekom. Okrem toho by som rád vyštudoval vysokú školu, na ktorú tento rok začnem chodiť a samozrejme v športovej oblasti sa chcem naďalej posúvať ďalej a ďalej, veľmi rád by som si vyskúšal aj dres reprezentačného Á-čka.

Jozef Koricina

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top