Filip VAKTOR, mladé eso so skúsenosťou z extraligy!

Predstavujeme Vám ďalšiu novú tvár v našom mladom tíme – Filipa VAKTORA. Je posledným zo štvorlístka základnej štvorky reprezentačnej devätnástky. Svojimi výkonmi a hlavne povahou si prirodzeným spôsobom vybudoval rešpekt v kabíne, a preto je aj kapitánom U19. Filip nie je typickým strelcom, a tak jeho úlohy na ihrisku sú rozdielne, je pilierom a rozumom. V ročníku 2018/2019 odohral za reprezentáciu 18 zápasov a na konte má 4 góly. Debutoval v marci 2018 na turnaji vo Vsetíne, ktorý okorenil svojim prvým gólom v národnom drese. V extralige nastupoval za Wild Boys ´02 Bratislava a v 22 zápasoch strelil 5 gólov.
„Som rád, že sa nám podarilo zrealizovať prestup Filipa a skompletizovať tak silnú štvorku z reprezentácie U-19. Filip je mentálne na vysokej úrovni a už aj v tak mladom veku vie vyhodnocovať situáciu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Je veľmi dôležitou súčasťou tímu a verím, že v MŠK bude ešte napredovať.“, zhodnotil Filipa tréner MŠK Žilina FUTSAL, Branislav Škorec.

• Čo ťa priviedlo k futsalu, kedy a kde si začal?

K futsalu som sa dostal cez moju strednú školu v roku 2016, ktorá v tých časoch spolupracovala so Slov-maticom Bratislava, kde som začal hrať juniorskú ligu do 20 rokov. Konkrétne ma k futsalu priviedol môj triedny učiteľ na strednej škole, Vladimír Cích, ktorý mi ukázal čo je futsal a aké sú v ňom možnosti. Taktiež Peter Kozár, terajší reprezentant SR, ktorý bol môj prvý tréner, veľký vzor a inšpirácia. Touto cestou by som sa im chcel opätovne poďakovať za všetko.

• Ako si sa dostal do MŠK Žilina?

V lete ma kontaktovalo vedenie MŠK Žilina FUTSAL s tým, že by boli veľmi radi ak by som budúcu sezónu pôsobil v ich klube. Predstavili mi ich plány a víziu, s ktorou som sa okamžite stotožnil a po pár rozhovoroch a stretnutiach bola dohoda na svete. Taktiež v mojom rozhodnutí veľmi zavážilo to, že hlavným trénerom, od budúcej sezóny, bude môj reprezentačný tréner v U-19 Branislav Škorec, a že budeme pôsobiť v tomto tíme aj celá reprezentačná štvorka z reprezentácie. V neposlednom rade rozhodli vynikajúce profesionálne podmienky, ktoré mi klub poskytol pre môj rozvoj. MŠK beriem po Slovane a Wild Boys-e ako ďalší veľký krok na ceste za mojim snom.

• V reprezentácií do 19 rokov si jedným z lídrov, aké plány, očakávania máš v MŠK Žilina?

V prvom rade chcem povedať, že mi je nesmiernou cťou hrať pod značkou MŠK Žilina, pretože táto značka je na Slovensku veľký pojem. Očakávania mám veľké, pretože máme vytvorené vynikajúce podmienky, poskladal sa kvalitný a vyvážený káder a máme vynikajúci tréningový proces. Konkrétny cieľ na budúcu sme si ešte nestanovili, ale pod značkou MŠK Žilina nemôžu byť ciele iné ako tie najvyššie. Hlavne chceme našou hrou pritiahnuť ľudí na tribúny a ešte viac zviditeľniť futsal v Žiline.

• Aké sú tvoje osobné ciele nielen vo futsale, ale aj v živote?

Pred každou sezónou si stanovým a zapíšem ciele, ktoré chcem v nadchádzajúcej sezóne splniť. Keď som pred minulou sezónou niekomu povedal svoje ciele tak sa mi smiali, že som blázon a že to nie je možné… No ja som ich všetky splnil. Inak tomu nebude ani túto sezónu a ciele si dám tie najvyššie. Môj životný cieľ je živiť sa tým čo ma baví, byť v tom najlepší a nikdy sa neuspokojiť. Keď ste športovec nikdy sa nemôžete uspokojiť s tým čo máte, pretože prestanete napredovať a rásť. To je moja filozofia, každým dňom byť lepší ako včera, plniť si sny a ciele a ak si ich splním tak si dám ďalšie. Nikdy nemôžte prestať byť hladný po úspechu. Pretože som ešte študent Obchodnej akadémie tak mojím životným cieľom je samozrejme doštudovať školu, ktorá je prvoradá určite pre každého jedného z nás, zlepšiť sa ako človek a pomáhať ľuďom, samozrejme rodine čo najviac.