Predĺženie zmluvy – Dominik Ostrák

Jedným z hráčov, ktorí budú aj naďalej obliekať dres futsalových Šošonov je aj 22-ročný reprezentant Dominik OSTRÁK. Po niekoľkých rozhovoroch medzi hráčom a vedením klubu prišlo opäť k dohode a k podpisu zmluvy! Po extraligovej skúsenosti v Bratislave, v drese Wild Boys ´02 z ročníkov 2016/2017 a 2017/2018 tak bude Dominik ako v minulom ročníku aj v tomto obliekať náš dres. Od Dominika budeme očakávať kvalitné výkony, pretože ide o reprezentanta a tí sú počas celého roka sledovaní ešte viacej.
„Ostríka veľmi dobre poznám ako futsalistu a aj ako človeka, pretože sme mali tú možnosť sa spolu stretnúť v reprezentácií do 19 rokov a aj dva roky v drese Wild Boys. Ak bude plniť všetky pokyny na ihrisku a aj mimo ihriska tak sa nebojím, že bude práve on lídrom a potiahne MŠK Žilinu k cieľu.“, skonštatoval tréner Branislav Škorec.

• Ako, kedy a kde si začal s extraligovým futsalom a futsalom vôbec?

S futsalom som začal asi keď som mal 16 – 17 rokov. Hrával som za žilinský KSF Doxx, pod vedením trénera Jozefa Rosenzweiga. V extralige som debutoval v ročníku 2016/2017 v tíme bratislavského Wild Boys ´02, kde ma na spoluprácu oslovil dnešný tréner MŠK Branislav Škorec a vtedajší „Divochov“. Následne som v ročníku 2018/2019 prestúpil minulú sezónu do MŠK Žilina Futsal a vrátil sa tak do rodného mesta.

• Druhý rok si v MŠK Žilina, aké máš očakávania a ciele do ročníka 2019/2020?

Po minulej sezóne, ktorá pre nás nebola moc úspešná si myslím, že táto bude pravý opak. Očakávania sú určite vyššie, no konkrétne ciele sme si ešte nestanovili. Do klubu prišlo viacero mladých, šikovných hráčov z čoho mám radosť, rovnako ako z príchodu nového trénera Škorca. Filozofia klubu mi je sympatická a pevne verím že sa postupne odzrkadlí na palubovke.

• V októbri je kvalifikácia na MS 2020 vo futsale, ako to vidíš ty nakoľko si v širšom kádri reprezentácie?

Kvalifikácia bude veľmi náročná, v skupine sú kvalitné tímy – Čierna hora, Moldavsko a domáci Azerbajdžan, rozhodovať budú určite maličkosti a momentálna forma.
Ja sa budem snažiť predvádzať kvalitné výkony počas celej sezóny a verím, že v Azerbajdžane budem môcť ukázať svoje kvality. V kabíne je veľmi dobrá nálada a všetci sa na kvalifikáciu tešia.

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top