V 17. rokoch rýchlo vyskočil, MŠK si od neho sľubuje veľa, Marek Bevelaqua

Jeden z najväčších talentov liahne MŠK Žilina Futsal je iba 17-ročný Marek BEVELAQUA, ktorý si svojím prístupom v tréningovom procese, ale najmä svojom futsalovou kvalitou vypýtal miesto v A-čku MŠK a bol jeho súčasťou od prvého zápasu až po posledný! Hráč s veľkým potenciálom, ctižiadovosťou, ale v takom mladom veku najmä kvalitou dostával postupne viacej príležitosti a nikdy trénera nesklamal. Do budúcnosti je pre klub veľkým prísľubom a prínosom! V kategórií U-20 bol jedným z lídrov tímu a aj on sa pričinil o vedúcu pozíciu v tejto kategórií v juniorskej lige na Slovensku.

 

Ako tráviš čas v tejto neľahkej situácií počas pandémie a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Doobedie venujem svoj čas vždy školským povinnostiam. Keď si ich splním, svoj čas vyplním cvičením v domácom prostredí, alebo behom v prírode. Večer sa venujem predovšetkým rodine, s ktorou si spestríme tieto náročné časy hraním spoločenských hier, alebo len užívaním si voľných chvíľ spolu.

 

Ako hodnotíš predčasne ukončený ročník 2019/2020 a 2.miesto po základnej časti?

Sezónu hodnotím pozitívne. Som rád, že som dostal priestor v seniorskom futsale a myslím si, že s 2. miestom po základnej časti môžeme byt spokojní.

 

Každý hráč sa musí teraz pripravovať individuálne ako sa to darí tebe?

Tak ako som už skôr spomínal, cvičím doma alebo chodievam behať do prírody, ktorú mám neďaleko od domu a môžem si tak spestriť svoj deň aj športovaním.

 

V januári klub absolvoval kvalitný turnaj v Khorfakkne, v Spojených Arabských Emirátoch, ako si bol spokojný?

Turnaj mal veľmi kvalitne medzinárodné zastúpenie, okrem nás sa ho zúčastnil aj maďarský majster a egyptský, nehovoriac o domácich tímoch posilnených o kvalitných zahraničných hráčov, ktorých tam pribúda. Získali sme veľa skúsenosti a aj s výsledkami sme spokojní. Som veľmi rad, že som sa na takomto turnaji mohol zúčastniť.

 

Čo by si chcel, mal zlepšiť do budúcich rokov?

Vždy je čo zlepšovať a aj ja sa snažím odstraňovať svoje nedostatky, aby sa z nich stali postupne pozitíva.

 

Čo by si odporučil všetkým ľudom v dnešnom dobe?

Pevne verím, že ste všetci v poriadku a buďme všetci zodpovední a ohľaduplní voči ostatným.

Ďalšie články

MládežPo sezóneSezóna 2019/20TopU-17