V Chorzówe s domácim Clearoxom sme prehrali 1:4

Clearex Chorzów vs. MŠK Žilina Futsal 4:1 (2:1)
Zostava: Kavčák – Ševčík, Vaktor, Marton, Koricina – Ostrák, Gavrilov, Gábor, Štrbák – Moravec, Bevelaqua, Novotný.
Gól: Marton (17.)

Od úvodných minút sa hral rýchly, dynamický futsal, v ktorom oba tímy viacej mysleli na ofenzívu a počas celého zápasu sa museli mať na pozore hlavne brankári. Domáci začali vo vysokom tempe, ich hráči boli agresívni, technickí a zvyknutí na povrch. Prvú polovicu polčasu mali vo svojich rukách, my sme sa rozbiehali ťažšie. Postupom času sa hra vyrovnala a začali sme byť aktívnejší už aj my, ale šance, ktoré sme si vypracovali ostali nevyužité. Góly začali padať až v druhej polovici 1. polčasu, keď po defenzívnej chybe skóroval domáci, Dewucki – 0:1 a o pár minút neskôr, po skrumáži pred našou bránou aj Wedzony – 0:2. Šance na strane domácich ubúdali, na našej strane zase pribúdali, čoho výsledkom bol gól na – 1:2. Po odobraní lopty sme sa dostali do prečíslenia, ktoré zakončil Marton. Do druhé polčasu prišlo k striedaniam na oboch stranách, ako sa ukázalo, viac to vyhovovalo nám, mali sme prevahu, ale gól sme nedali naozaj z ničoho. Dokladom toho bola 100-percentá šanca Ostráka, ktorý neskóroval ani do odkrytej brány domáceho Clearexu a v sieti neskončil ani priamy kop toho istého hráča do brvna, ktorý niektorí už videli ako gól, ale rozhodcovia rozpažili. Keď sme si vytvárali šance a mohli skórovať tak sme urobili chybu v defenzíve, čo využil domáci Mizgajski – 1:3. V posledných minútach sme hrali powerplay, ktorá však nebolo podľa našich predstáv a opäť po chybe našej defenzívy sme inkasovali na konečných 1:4, od Mizgajskiho.
„Na úvod prípravy veľmi dobrý súper a zápas, kde sme nastúpili s jasným cieľom – hrať aktívny futsal, chceli sme byť často na lopte a byť efektívni. S ofenzívou môžem byť spokojný na 50%, pretože sme si vytvorili množstvo šancí, horšie to už bolo so zakončením. Naopak, v defenzíve to škrípalo, robili sa zbytočné chyby, ktoré do začiatku extraligy musíme odstrániť. Veľmi dobre zachytal Erik Kavčák, ktorého dnes hráči nechali vyniknúť, aj napriek jeho hrúbke na 1:4, tá však zápas nerozhodla. Nemáme veľa času, ale verím, že hráči pristúpia k sústredeniu a ku všetkým tréningovým jednotkám zodpovedne, pretože iba takto sa môžeme posúvať.“, konštatoval po zápase tréner MŠK Žilina Futsal, Branislav Škorec.

HLASY PO ZÁPASE
Erik Kavčák, brankár MŠK Žilina FUTSAL: „Do zápasu s Chorzowom sme nastúpili v omladenej zostave. Zápas bol vcelku vyrovnaný, chleba a výsledok sa lámal až v druhom polčase, keď sme mali veľké šance vyrovnať na 2:2, ale to sa nám nepodarilo, v zápäti, o pár minút sme inkasovali gól na 3:1, a potom sa súperovi podarilo pridať aj 4 gól. Zápas hodnotím pozitívne a vidím veľkú perspektívu v našom kádri.“

Dominik Ostrák, kapitán MŠK Žilina FUTSALv zápase: „Prvý prípravný zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ktorý trestal naše zaváhania a individuálne chyby. Musíme si zo zápasu zobrať hlavne pozitíva a vysvetliť si na tréningu zle vyriešené situácie. Na to, v akej mladej zostave sme nastúpili si myslím, že sme odohrali dobrý zápas.“

Filip Marton, strelec nášho gólu: „Súper bol veľmi dobre pripravený, kondične, či technicky. Zápas hodnotím veľmi dobre, vzhľadom k tomu, že to bol iba prvý zápas v príprave. Či už môj, v novom drese, ale aj pre iných. Mrzia nevyužité šance, ak by sme ich premenili tak by sa zápas vyvíjal úplne inak. Stále máme čo zlepšovať a verím tomu, že v lige to bude lepšie. Treba len makať a poctivo odtrénovať každý jeden tréning.“

Clearex Chorzów vs. MŠK Žilina Futsal 4:1 (2:1)

Clearex Chorzów vs. MŠK Žilina Futsal 4:1 (2:1)Góly z prvého prípravného zápasu s Clearex Futsal, ktorý sme mohli vidieť v televízií @TVP3 Katowice.

Uverejnil používateľ MŠK Žilina Futsal Pondelok 12. augusta 2019

Ďalšie články

MužiSezóna 2019/20Top
MužiSezóna 2019/20Top